Privacy & Legal Terms
Privacy
Gizlilik Bildirimi
Gizlilik Bildirimi
 

Geçerlilik tarihi: 1 Ocak 2020

İşbu Bildirim; topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız veriler ve topladığımız kişisel verileri saygı çerçevesinde kullanma konusundaki taahhüdümüz hakkında bilgi verir.

 

McAfee, LLC olarak bağlı kuruluşlarımızla birlikte (“McAfee”, “biz”) gizlilik, güvenlik ve çevrimiçi güvenlik konularına büyük özen gösteririz ve tüm bunlar temel misyonumuzun önemli bir parçasıdır: ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kullanıcılarını ("siz”) hırsızlık, bozulma ve çevrimiçi bilgilerine ve etkinliklerine yetkisiz erişim risklerinden korumak. İşbu Gizlilik Bildirimi (“Bildirim”), web sitemiz (“Sitemiz”), ürünlerimiz, hizmetlerimiz, web tabanlı ve mobil uygulamalarımız (topluca “Hizmetler”) üzerinden veya siz bizimle etkileşim halindeyken kişisel verilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız konusunda size bilgi vermek için tasarlanmıştır.

McAfee, ürün ve hizmetleri doğrudan tüketicilere satmanın yanı sıra (bu ürünler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: “Tüketici Ürünleri”), şirketlere ve ticari müşterilere de satmaktadır (bu ürünler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: “Kurumsal Ürünler”). İşbu Gizlilik Bildirimi, Hizmetlerimizden birini cihazınıza indirdiğinizde ve distribütörlerimiz veya kurumsal müşterilerimizden biri Hizmetlerimizi cihazınıza yüklediğinde sizden ve cihazınızdan topladığımız bilgiler için geçerlidir.

Hizmetlerimize erişim sağladığınızda ya da bunları kullandığınızda işbu Bildirimi okuduğunuzu ve içeriğini anladığınızı kabul etmiş olursunuz. Hizmetlerimizi ve Sitemizi kullanmanız ve gizlilikle ilgili herhangi bir ihtilaf işbu Bildirime, geçerli tüm Hizmet Hükümlerine (tazminatla ve ihtilafların çözümü ile ilgili geçerli herhangi bir sınırlama dahil) ve geçerli herhangi bir Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine tabidir.

McAfee büyüdükçe, ticari faaliyetimiz değiştikçe işbu Bildirimi bu değişiklikleri yansıtmanın uygun olduğunu düşündüğümüz herhangi bir zamanda güncelleyebiliriz. İşbu Gizlilik Bildiriminde önemli herhangi bir değişiklik olduğu takdirde, bu durum e-posta, ürün içi bildirim yoluyla veya yürürlükteki kanuna uygun şekilde size bildirilecektir. Zaman zaman kontrol etmeniz ve işbu Bildirimin en güncel versiyonunu incelediğinizden emin olmanız önemlidir.

İşbu Bildirim dünyanın her yanındaki Hizmetlerimizin kullanıcıları için geçerlidir. Avrupa Ekonomik Alanı'nda ikamet edenler dahil olmak üzere bazı kullanıcılar, bulundukları konuma bağlı olarak işbu Bildirimde açıklanan ilave haklara sahip olabilir.

Ne Tür Bilgiler Topluyoruz?

Hizmetlerimizi sunmak için bilgi topluyoruz. Bazı bilgiler doğrudan sizden gelmektedir, bazılarını Hizmetlerimiz üzerinden otomatik olarak almaktayız ve bazıları üçüncü taraflardan toplananlardır. İşbu Bildirimde, “Kişisel Veriler” tek başına veya diğer verilerle birlikte bir birey olarak sizin kimliğinizi belirlemek için kullanılabilen veriler anlamına gelmektedir.

Bize sağladığınız bilgileri toplarız. Örneğin, ürün veya hizmet satın aldığınızda, bir hesap oluşturduğunuzda, bir form doldurduğunuzda, bir yarışma veya promosyona katıldığınızda, müşteri hizmetleri talep ettiğinizde veya başka şekilde bizimle iletişime geçtiğinizde bilgi toplamaktayız.

Sağlayabileceğiniz Kişisel Veri türleri arasında şunlar bulunmaktadır:

 • İletişim bilgileri (ad, e-posta adresi, posta adresi ve telefon numarası gibi);
 • Ödeme bilgileri (ödeme kartı numaraları ve ilişkili kimlik bilgileri, fatura adresi ve banka hesap bilgileri dahil) ve
 • Hesap oturum açma kimlik bilgileri (bazı Hizmetlerde bunlar sosyal ağ kimlik bilgilerini içerebilmektedir).

 

Sizden veya sizin hakkınızda hangi ürünleri satın aldığınız, ilgi alanlarınız, demografik bilgiler, fotoğraflar, videolar ve parmak izi veya ses izi gibi biyometrik veriler hakkında bilgiler de toplayabiliriz. Bize ilave veriler de sağlayabilirsiniz. Örneğin, kimlik hırsızlığına karşı korunma hizmetlerimizi kullandığınızda sosyal medya hesaplarınızı izleyebilmemiz için sosyal medya giriş bilgilerinizi sağlama seçeneğiniz olacaktır.

Hizmetler ve aynı zamanda Hizmetlerin yüklü olduğu cihazlarla yaptığınız etkileşimler hakkında bilgileri otomatik olarak toplamaktayız. Bazı durumlarda, Hizmetlerin yüklü olduğu cihazla aynı ağa bağlı diğer cihazlar hakkındaki bilgileri otomatik olarak toplamaktayız.

Örneğin, şunları toplayabilir ve kullanabiliriz:

 • Harcanan süre ve diğer istatistiksel bilgiler dahil olmak üzere baktığınız veya arattığınız ürünler ve kullandığınız Hizmetler hakkındaki bilgiler.
 • Bilgisayarlar, cihazlar, uygulamalar ve bilgisayar ağları ile ilgili detaylar, İnternet protokolü (IP) adresi, çerez tanımlayıcıları, cep telefonu operatörü, Bluetooth cihaz kimlikleri, mobil cihaz kimliği, mobil reklam tanımlayıcıları, MAC adresi, IMEI, Reklamcı kimlikleri ve İnternete erişim esnasında bilgisayarınız veya cihazınıza otomatik olarak atanan diğer cihaz tanımlayıcıları, tarayıcı türü ve dili, dil tercihleri, pil seviyesi, açık/kapalı durumu, coğrafi konum bilgisi, donanım türü, işletim sistemi, İnternet servis sağlayıcı, bu Hizmetleri kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ziyaret ettiğiniz sayfalar, ziyaret tarihi ve saati, her sayfada geçirdiğiniz süre, Hizmetler içindeyken tıkladığınız bağlantılar ve görüntülediğiniz sayfalar ve tercihler gibi Hizmetleri kullanarak yaptığınız diğer işlemler. Bu bilgileri, Hizmetlerimiz aracılığıyla veya diğer web analiz yöntemleriyle toplayabiliriz. 
 • Mobil cihazınızı korumak üzere ürünlerimizi kullandığınızda ürünün yüklendiği cihaza ait coğrafi konum verilerini toplarız.
 • İnternet, uygulama veya ağ kullanımı ile ilgili detaylar (ziyaret ettiğiniz web sitelerinin URL’leri veya etki alanı adları, cihazınıza yüklü uygulamalar veya trafik verileri hakkında bilgiler) ve performans bilgileri, çökme günlükleri ve diğer toplu veya istatistiksel bilgiler.

 

Zararlı yazılım ve spamların tespit edilmesi ve değerlendirilmesi dahil olmak üzere size Hizmetlerimizi sunabilmek için e-postalar, dosya ekleri, e-posta adresleri, meta veriler ve URL’ler ve trafik verileri dahil olmak üzere dosyalarınızdaki verileri tarayabilir, toplayabilir ve depolayabiliriz.    

Bu bilgileri Hizmetlerimiz ile çerezler, web işaretçileri veya web böcekleri ve açık GIF’ler gibi teknolojiler yardımıyla toplamaktayız. Tanımlama bilgileri ve kullandığımız benzeri teknolojiler ve size tanınan seçenekler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimize bakın.

Üçüncü Taraflardan Topladığımız Bilgiler
Başka kaynaklardan sizin hakkınızda bilgi alıp doğrudan alınan bilgilerle birleştirebiliriz. Başka kaynaklardan alabileceğimiz bilgiler örnek olarak şunları içermektedir: kayıtlarımızı düzeltmek için güncellenen teslimat veya ödeme bilgileri; satın alma veya vade bilgileri ve müşteri desteği ve kayıt bilgileri.  Bize ait kimlik koruma Tüketici Ürünlerimiz için dolandırıcılığı önlemek ve tespit etmek adına kullanacağımız kredi kartı veya kimlik bilgilerini de toplayabiliriz.  

Konum Bilgisi
Bazı Hizmetler bulunduğunuz konuma erişmek için izin isteyebilir. Bu izni verdiğiniz durumda GPS, kablosuz veya Bluetooth teknolojisi yardımıyla konumunuz hakkında bilgi toplayacağız. Mobil cihaz ayarlarınız üzerinden kesin konum bilgisine erişimi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca genel konumunuzu tespit etmek için IP adresinizi de arayıp bulabiliriz.

Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

Sizi Korumaya Yardımcı Olmak İçin
Hizmetlerimizden birini yüklediğinizde veya kullandığınızda, tehditleri önceden bildirmek ve sizi, cihazlarınızı ve bilgilerinizi daha iyi korumak için cihazınız veya ağ ortamınızın arka planında çalışacaktır.  Örneğin, McAfee şu işlemler için bu bilgileri kullanabilir:

 • Cihaz(lar)ınıza/cihaz(lar)ınızdan gönderilen verileri tehditler, açıklar, virüsler, şüpheli faaliyetler, istenmeyen posta ve saldırıları izole etmek ve tanımlamak üzere analiz etmek ve potansiyel tehditleri size iletmek için;
 • Yeni tehditlere karşılık vermeye yardımcı olmak üzere tehdit istihbarat ağlarına katılmak, araştırma yapmak, ürünler ve hizmetleri adapte etmek için;  
 • Verilerinizi şifrelemek, bir cihazı tecrit etmek veya verilerinizi yedeklemek ya da kurtarmak için,
 • Hizmet güncelleştirmelerini kontrol etmek ve düzgün bir şekilde çalışmalarını sağlamak adına Hizmetlerimiz hakkında performans raporları çıkarmak için ve
 • Kimlik izleme ürünlerimizi kullandığınızda suistimalleri araştırmak için.

 

Ticari Faaliyetimizi Yürütmek İçin
Topladığımız bu bilgileri aynı zamanda aşağıdakiler dahil olmak üzere başka ticari amaçlarla da kullanırız:

 • Biyometrik verilerinizi kullanarak kimliğinizi doğrulamak ve dolandırıcılıkları önlemek; 
 • Web Sitemiz ve Hizmetleri ölçmek, ihtiyaca göre düzenlemek ve iyileştirmek, bunun yanında yeni ürünler ve hizmetler geliştirmek adına davranışlarınızı analiz etmek için;
 • İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz McAfee ürün ve hizmetlerinin reklamını yapmak;
 • Müşteri hesapları ve lisanslarını oluşturmak ve yönetmek, bunun yanında ödemelerin tahsilatı ve işlenmesi ile alışverişi tamamlamak için;
 • Müşteri desteği sunmak, sorunları gidermek, abonelikleri yönetmek ve talepleri, soruları ve yorumları yanıtlamak;
 • Özel etkinlikler, programlar, anketler, yarışmalar, çekilişler ve diğer teklif ve tanıtımlarla ilgili bilgi vermek ve bunlara katılımı idare etmek;
 • Piyasa ve tüketici araştırması ile trend analizleri yapmak için;
 • Bloglarımız, forumlarımız ve halka açık diğer iletişim kanallarımızda posta gönderme imkânı sağlamak;
 • Muhasebe, denetleme, faturalandırma, mutabakat ve tahsilat işlemlerini gerçekleştirmek;
 • Hak talebi için açılmış veya açılabilecek davalar, yükümlülük, yasaklı davranış ve suç faaliyetlerini önlemek, tespit etmek, kimlik belirlemek, araştırmak ve bunlara karşılık vermek ve
 • Yasal haklara, gerekliliklere, anlaşmalara ve politikalara uymak ve bunlara uyulmasını sağlamak.

 

Üçüncü Taraf Reklamları

Siz Sitemizdeyken veya bazı Hizmetleri kullanırken reklam görüntülemek için üçüncü taraf reklam şirketleriyle birlikte çalışmaktayız. Bu üçüncü taraf reklamcılar, siz Site veya Hizmetler ya da diğer şirketlerin siteleri veya hizmetleri ile etkileşim içindeyken reklamlarının etkinliğini ölçmek ve reklam içeriğini size uyarlamak için veri toplayabilir. McAfee ve söz konusu reklam iş ortaklarının tanımlama bilgileri ve kullanabileceğiniz seçenekler gibi izleme teknolojilerini nasıl kullandıklarını öğrenmek için Tanımlama Bilgisi Bildirimimize bakın.

Hizmetlerimize konumunuza erişim izni verdiyseniz mobil reklamcılık iş ortaklarımız reklamları size yönlendirmek üzere konumunuzu kullanabilirler. Konumunuz hakkında bilgiye erişimi iptal etmek için cihazınız üzerindeki konum ayarlarını kullanabilirsiniz.

Diğer Kullanımlar
Doğrudan pazarlama, bireysel araştırma veya pazar araştırması, dolandırıcılığı önleme veya Kişisel Verilerinizi sağladığınızda size açıklanmış olan herhangi diğer bir amaç gibi meşru bir menfaat doğrultusunda veya sizden izin alarak Kişisel Verileri kullanabiliriz.

Kişisel Verileri Kimlerle Paylaşıyoruz?

Genellikle yasalar gereği veya sizden izin alarak işbu Hizmetleri sağlamak, sizinle haberleşmek, Hizmetlerimizle ilgili reklam veya promosyon yapmak, ticari faaliyetimizdeki değişiklikleri veya transferleri kolaylaştırmak için topladığımız bilgileri ifşa etmekteyiz. Kişisel Bilgileri aşağıdaki yollarla paylaşabiliriz:

 • İşbu Bildirimde açıklanan amaçlar doğrultusunda McAfee şirketler grubunun mevcut ve gelecekteki üyeleriyle;
 • Bizim için hizmetleri yerine getiren hizmet sağlayıcılarıyla (Tüketici Ürünleri için burada, Kurumsal Ürünler için ise burada bulabileceğiniz alt işlemci listemizi inceleyin);
 • Fiziksel, mali veya başka türlü zarar, hasar yahut kaybı önlemek için (dolandırıcılık ya da kredi riskine karşı koruma sağlamak dahil) ifşanın gerekli ve uygun olduğuna inanmamız durumunda;
 • Yasal, devlet makamlarından veya adli makamlardan gelen talimat ya da talep ve yürürlükteki kanunlar gereğinde veya örneğin kanun dışı ya da yasalara aykırı faaliyet şüphesiyle bir mahkeme celbine veya soruşturmaya cevaben kanuni bir faaliyetle ilgili olarak ya da iyi niyetle kullanıcıların kanun dışı veya yasalara aykırı faaliyetlere karışmış olduğuna inandığımız durumlarda ya da bir müşteri veya iş ortağımızın yürürlükteki kanunlara uymasını sağlamak için sözleşme ya da kanunla bağlı olduğumuz durumlarda devlet makamlarıyla, yasal veya adli makamlarla;
 • Bir satınalma, birleşme, varlık satışı ya da iş varlıklarının parçası olarak Kişisel Verilerin aktarıldığı veya paylaşıldığı varlıklarımızın ya da işlevlerimizin neredeyse tümünü içeren benzeri bir başka iş aktarımı ile bağlantılı olarak veya bunlara ilişkin görüşmeler sırasında (söz konusu tarafın ilgili Kişisel Verileri işbu Bildirime uygun bir tutumla kullanmayı veya ifşa etmeyi kabul etmesi ya da diğer kullanımlar veya ifşaat için sizden izin alması durumunda);
 • Sizden izin alarak veya bilgi paylaşımını tercih ederek ya da halka açık içerik ve değerlendirmeler göndermek (örneğin, sosyal medya postaları) suretiyle sizin yönlendirmenizle ve
 • Abone olduğunuz üründe herhangi bir özelliğin çalışması için sizin takdirinizle seçtiğiniz kişilerle 
 • Ayrıca sizin veya herhangi belirli bir cihazın kimliğini açıklamayacak şekilde üçüncü taraflarla toplu veri paylaşabiliriz.

 

Verilerinizi Nasıl Koruyoruz?

Topladığımız ve işlediğimiz Kişisel Verileri korumak için yönetimsel, organizasyonel, teknik ve fiziksel önlemler alırız. Güvenlik kontrollerimiz veri güvenliğini, bütünlüğünü sağlamak ve uygun bir kullanılabilirlik seviyesi için tasarlanmıştır.

Kişisel Verilerinizle İlgili Seçenekleriniz Nelerdir?

McAfee Hesapları
Bir McAfee Tüketici Ürününe kayıt yaptırırsanız Hesabım bölümünü ziyaret ederek ya da aşağıda açıklanan şekilde bizimle iletişime geçerek istediğiniz zaman profilinizdeki Kişisel Verilere erişebilir ve bunları düzeltebilirsiniz.

Bir McAfee ürününe kayıt yaptırmadıysanız ancak ürünlerimizden biri cihazınızda yüklüyse söz konusu ürünü kaldırarak McAfee'nin cihazınızdan Kişisel veriler toplamasını durdurabilirsiniz.

Hesabınızı kapatmak ve diğer destek sorularınızı iletmek için lütfen McAfee  Contact Us  (Bize Ulaşın) sayfasını ziyaret edin, "Support" (Destek) sekmesine  tıklayın ve ardından "Country" (Ülke) alanında ülkenizi seçin.

Pazarlama İletişimleri
Pazarlama iletişimleri almayı durdurmak için, e-postadaki abonelikten ayrılma bağlantısına tıklayın veya buraya (Kurumsal pazarlama için) veya buraya (Tüketici pazarlaması için) tıklayın.

Pazarlama bilgilerini almamayı tercih ederseniz McAfee; güvenlik güncellemeleri, ürün işlevselliği ve hizmet talepleri gibi işlemsel, yasal veya idari konularla ilgili olarak sizinle iletişime geçmeye devam edebilir.

Kişisel Veriler Üzerindeki Bireysel Haklar 
İlgili yasalara uygun olarak şunları yapma hakkınız olabilir: (i) Kişisel Verilerinizi işleyip işlemediğimize ilişkin onay istemek; (ii) Kişisel Verilerinize veya Kişisel Verilerinizin bir kopyasına erişim elde etmek; (iii) Kişisel Verilerinizin taşınabilir bir kopyasını almak veya bizden bu bilgiyi başka bir kuruluşa göndermemizi istemek (“veri taşınabilirliği hakkı”); (iv) hatalı, gerçek olmayan, eksik veya uygun olmayan şekilde işlenmiş Kişisel Verilerin düzeltilmesini veya değiştirilmesini istemek; (v) Kişisel Verilerinizi işlememizi kısıtlamak; (vi) Kişisel Verilerinizi işlememize itiraz etmek ve (vii) yasalarca belirlenmiş bazı istisnalara tabi olmak üzere hakkınızda tuttuğumuz Kişisel Verilerin silinmesini talep etmek.

Bu haklardan herhangi birini kullanmak isterseniz lütfen  https://www.mcafee.com/enterprise/en/about/legal/gdpr-data-request.html adresinde bulabileceğiniz Bireysel Veri Talep Formumuzu ziyaret edin veya aşağıda açıklanan şekilde bizimle iletişime geçin. Bu gibi talepleri ilgili yasalar doğrultusunda işleme alırız. Gizliliğinizi korumak için isteğinizi yerine getirmeden önce kimliğinizi doğrulamak üzere adımlar atabiliriz. Bazı talepler için kanunen izin verildiği takdirde bir ücret alınabilir. Talebinizi gerçekleştirmeden önce geçerli olan tüm ücretler konusunda sizi bilgilendireceğiz. 

McAfee Topladığı Kişisel Verileri Ne Kadar Süreyle Tutar?

McAfee, Kişisel Verilerinizi bu Bildirimde açıklanan amaçlar için gerekli olan en kısa süre boyunca, (i) ürünlerimizin kayıtlı bir abonesi veya kullanıcısı olduğunuz sürece veya (ii) Kişisel Verileriniz bu Bildirimde açıklanan, hukuki dayanağa sahip olduğumuz yasalara uygun amaçlar doğrultusunda gerekli olduğu sürece veya (iii) şirket içi raporlama ve mutabakat amaçları, garantiler ya da size geri bildirim sağlamak veya talep ettiğiniz bilgileri iletmek gibi, Hizmetlerin sunulması ile bağlantılı ticari faaliyet amaçları için makul surette gerekli olduğu sürece tutar. Yasaların gerektirdiği durumlarda biyometrik verilerinizi Hizmetlerle en son etkileşiminizden sonra üç yıl içinde sileriz.

Ayrıca ilişkili yasal hak taleplerinin söz konusu olması halinde ilgili taleplerle bağlantı olarak gerekli ilave süreler için Kişisel Bilgilerinizi işlemeye devam edebiliriz. 

Her biri geçerli ölçüde olmak üzere yukarıda belirtilen süreler sona erdikten sonra ilgili Kişisel Verileri kalıcı olarak sileriz, tahrip ederiz veya sizinle makul bir biçimde ilişkilendirilememeleri için kimlik bilgilerinden arındırırız.

Çocukların Gizliliği

McAfee Hizmetlerinden bazıları ebeveynlerin, çocuğun çevrimiçi etkinliklerini, fiziksel konumlarını ya da kayıtlı bir cihazı kullanmalarını izlemek için kullanılabilecek güvenlik özellikleri sunar. Bu Hizmetler ebeveyn iznine tabidir ve çocukların cihazlarından topladığımız Kişisel Verileri, Hizmetleri sağlamanın haricindeki hiçbir amaçla bilerek kullanmayız. Bu ürünler ebeveynlere çocuğun profilini her an silebilme imkânı vermektedir. Çocuğunuzdan hatayla bilgi topladığımıza inanıyorsanız ya da çocuklara ilişkin uygulamalarımız konusunda sorularınız veya endişeleriniz olması durumunda lütfen aşağıda açıklanan şekilde bize bildirin. 18 yaşın altındaysanız bu Hizmetlere erişmek için ebeveynlerinizin iznini almanız gereklidir. McAfee, ebeveynlere çocuklarına asla gerçek isimleri, adresleri veya telefon numaralarını ebeveynlerinden izin almadan başkalarına vermemelerini öğretmesini önemle tavsiye eder. Çocuğunuzun sizden izin almadan bize Kişisel Veriler sağladığını öğrenirseniz aşağıda açıklanan şekilde bize başvurup bizi uyarabilirsiniz. 13 yaşın altındaki (bazı yetki alanlarında 16 yaşın altındaki) çocuklardan herhangi bir Kişisel Veri topladığımızı öğrenirsek bu bilgileri silmek ve çocuğun hesabını sonlandırmak için derhal girişimlerde bulunacağız.

Veri Aktarımları
McAfee’nin genel merkezi ABD’de olup (adresler için Bize Ulaşın kısmına bakın) Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünya genelinde operasyonları, kuruluşları ve hizmet sağlayıcıları bulunmaktadır. Böyle olunca da biz ve hizmet sağlayıcılarımız Kişisel Verilerinizi, ülkenizin yargı mercisi ile eşit veri koruma seviyeleri sunamayabilecek  yargı mercilerine aktarabilir ya da bu yargı mercilerinde bunları saklayıp erişim sağlayabiliriz. Kişisel Verilerinizin, bunları işlediğimiz yetki alanlarında yeterli koruma seviyesine sahip olduğundan emin olmak adına gerekli adımları atarız.

Avrupa Ekonomik Alanı'nda İkamet Edenler

Avrupa Ekonomik Alanı'nda (AEA) bulunuyorsanız aşağıdaki ilave açıklamalar geçerlidir.

Veri Denetleyicisi
Bir McAfee ürünü satın aldığınızda, McAfee Ireland Limited Kişisel Verilerinizin Denetleyicisi olarak hareket eder. 

Veri İşleme Esası
Kişisel Verilerinizi sadece aşağıdaki durumlarda işleyeceğiz: 

 • Sizinle yaptığımız sözleşmedeki sorumluluklarımızı yerine getirmek için Kişisel Verilerinizi kullanmamız gereklidir (örn. satın aldığınız veya talep ettiğiniz Hizmetleri sağlamak ve bunlarla ilgili ödemelerin işlenmesi için).
 • Kişisel Verilerinizin işlenmesinde meşru bir çıkarımız bulunmaktadır. Örneğin, Hizmetlerimizi sağlamak, güvende tutmak ve iyileştirmek için Kişisel Verilerinizin işlenmesinde, Hizmetlerimize dair değişiklikler ve yeni hizmetler veya ürünler hakkında size bilgi vermek konusunda meşru bir çıkarımız bulunmaktadır.
 • Bunu yapmamıza izin vermişsinizdir.
 • Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için Kişisel Verilerinizi işlememiz gerekmektedir. 

 

Veri Aktarımları
Kişisel verileri AEA veya İsviçre dışına AB yasaları ve ilgili AB düzenlemelerine uygun olarak Standart Sözleşme Maddelerine dayanan şirketler arası bir dizi sözleşme aracılığıyla aktarırız. 

Bireysel Hak Talepleri ve İzni Geri Çekme

Yukarıdaki “Kişisel Verilerinizle İlgili Seçenekleriniz Nelerdir?” kısmında açıklanan yöntemleri kullanarak Kişisel Verilerinizle ilişkili haklarınızı kullanma talebinde bulunabilirsiniz. İlk etapta Kişisel Verilerinizi işlememize izin verdiyseniz bu yöntemleri kullanarak veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak izninizi geri çekebilirsiniz.

Sadece Kurumsal/Ticari Müşteriler İçin
Bazen McAfee ürün ve hizmetleri bir işveren gibi üçüncü bir taraf üzerinden sunulur. Böyle durumlarda McAfee veri işleyicisi olarak hareket eder ve Kişisel Verileri yalnızca müşterilerinden aldığı talimatlar doğrultusunda işler.

Üçüncü bir tarafça sunulan bir hizmet kapsamında işlenen Kişisel Veriler üzerindeki bireysel hakların kullanılmasıyla ilgili tüm istekler, yetkili bir kişi tarafından  https://www.mcafee.com/enterprise/en/about/legal/gdpr-data-request.html adresinde bulunan Bireysel Veri İstek Formu kullanılarak gönderilmelidir. Bir üçüncü taraf üzerinden sunulan McAfee ürününde işlenen Kişisel Verileriniz hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız lütfen hesap yöneticinizle iletişime geçin.

Denetleyici Kurum ve Şikayetler

Avrupa Birliği'nde veya Avrupa Ekonomik Alanı'nda ikamet ediyorsanız ve Kişisel Verilerin işlenmesine ilişkin uygulamalarımızla ilgili çözümleyemediğimiz bir sorununuz varsa ikamet ettiğiniz, çalıştığınız veya iddia edilen ihlalin gerçekleştiği bölgedeki veri gizliliği mercisine uygun şekilde başvurarak ya da veri korumasıyla ilgili konular için https://www.dataprotection.ie/docs/Home/4.htm adresinden ya da +353 57 868 4800 numaralı telefondan İrlanda gözetim mercisiyle iletişime geçerek şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.

Japonya, Arjantin ve Kanada'da İkamet Eden Kişiler

Japonya, Arjantin veya Kanada'da ikamet ediyorsanız ve ürünlerimizi kullanmanız yoluyla toplanan kişisel bilgileriniz dahil olmak üzere McAfee'nin tuttuğu kişisel bilgiler hakkında sorunuz varsa  https://www.mcafee.com/enterprise/en/about/legal/gdpr-data-request.html adresinde bulunan Bireysel Veri Talep Formunu kullanarak daha fazla bilgi isteyebilirsiniz.

Kaliforniya'da İkamet Eden Kişiler

Kaliforniya Gizlilik Haklarınız - Shine the Light Yasası

McAfee, kimliğinizi belirleyen bilgileri sizin izniniz olmadan bağlı olmayan üçüncü taraflarla, bu tarafların kendi pazarlama amaçları doğrultusunda kullanmaları için paylaşmaz.

Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası

Kaliforniya'da ikamet ediyorsanız,  https://www.mcafee.com/enterprise/en/about/legal/gdpr-data-request.html adresinde bulunan Bireysel Veri Talep Formunu kullanarak Kişisel Verileriniz üzerindeki haklarınızı kullanma talebinde bulunabilirsiniz. McAfee, Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası amaçları doğrultusunda Kişisel Verilerinizi “satmaz.”]

Nevada'da İkamet Eden Kişiler

McAfee sizi kişisel olarak tanımlayan bilgileri kendisine bağlı olmayan üçüncü taraflara satmaz. Gelecekte kimliğinizi ortaya çıkarabilecek bilgileri satmamamız için bir talep göndermek isterseniz bunu aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak yapabilirsiniz. 

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

Sitemizde ve Hizmetlerimizde size kolaylık sağlamak ve bilgi vermek amacıyla başka web sitelerinin bağlantıları bulunabilir. Bu web siteleri McAfee’ye bağlı olmayan şirketler tarafından işletiliyor olabilir. Bağlantısı bulunan web sitelerinin kendi gizlilik ilkeleri veya bildirimleri olabilir. Bu web sitelerini ziyaret ederseniz bunları incelemenizi ısrarla öneririz. McAfee ile bağlantılı olmayan web sitelerinin içeriğinden, gizlilik uygulamalarından ya da kullanımından sorumlu değiliz.

Bize Ulaşın

Bu Gizlilik Bildirimi veya Gizlilikle ilgili diğer konular hakkında bize ulaşmak için buraya tıklayın. Bize aşağıda belirtilen adreslerden yazarak da ulaşabilirsiniz:

ABD'de taahhütlü posta ile:
McAfee 
Attn: Legal Department – Privacy Office 
5000 Headquarters Drive 
Plano TX 75024 ABD

veya +1 (888) 847-8766 numaralı telefondan bizi arayın

Avrupa Ekonomik Alanı'nda taahhütlü posta ile:
McAfee
Attn: Legal Department
2000 City Gate
Mahon
Cork
İrlandaT12 RRC9

veya +353 21 467 numaralı telefondan bizi arayın2000

Japonya'da taahhütlü posta ile:
McAfee Co. Ltd. 
Attn. Legal Department
Shibuya Mark City West, 
Dougenzaka 1-12-1, 
Shibuya-ku, 
Tokyo, 150-0043 Japonya

Çerez Bildirimi
Çerez Bildirimi
 

Geçerlilik tarihi: 24 Mayıs 2018

 

Web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımız (topluca “Hizmetler”) ziyaretçilerimize kişiselleştirilmiş bilgiler sunarak, pazarlama ve ürün tercihlerini hatırlayarak ve doğru bilgileri edinmelerini sağlayarak olası en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak üzere çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanır. İşbu Bildirim, McAfee şirketi, bağlı kuruluşlarımız ve iş ortaklarımızın bu amaçlarla çerezler ve benzeri teknolojileri nasıl kullandığını açıklamaktadır.

 

McAfee ve İş Ortakları Hangi Teknolojileri Kullanır?

 

Birçok hizmette olduğu gibi biz ve iş ortaklarımız hizmet sağlamak, iyileştirmek ve reklam adaptasyonu gibi işler için çerezler ve benzeri teknolojileri kullanmaktayız. Biz ve iş ortaklarımızın kullandığı çerezler ve benzeri teknolojiler şunlardır:

 

 • Çerezler. Çerezler genellikle harfler ve sayılardan oluşan bir web sitesini ziyaret ettiğinizde tarayıcı veya cihazınıza yerleştirilen küçük dosyalardır. Çerezler daha verimli çalışmalarını sağlamak ve analiz bilgileri temin etmek için web sitelerinin çalışmasını kolaylaştırmak üzere yaygın şekilde kullanılmaktadır.

 •  SDK’lar. SDK’lar iş ortaklarımız tarafından mobil uygulamalarımıza yüklenmiş olabilen kod bloklarıdır. SDK’lar mobil uygulamalarımızla nasıl bir etkileşim halinde olduğunuzu anlamamıza ve cihazınıza yüklü uygulamaya veya diğer uygulamalara erişmek için kullandığınız cihaz ve ağ hakkında bazı bilgileri toplamamıza yardımcı olur. SDK’lar genellikle cihazınıza atanmış mobil reklam tanımlayıcıyı (Apple cihazlarında adı “IDFA” veya “Reklam için Kimlik” ve Android cihazlarda ise adı “Reklam Kimliği” olan) iş ortaklarımızla paylaşır.

 • Flash Çerezler. Bir Flash Çerez; Adobe Flash veya bilgisayarınıza yerleşik olabilen ya da tarafınızca bilgisayarınıza indirilmiş veya yüklenmiş olabilecek benzeri teknolojileri kullanarak bilgisayarınıza yerleştirilen küçük bir veri dosyasıdır. Bu teknolojileri; çevrimiçi deneyiminizi kişiselleştirmek ve zenginleştirmek, işlemleri kolaylaştırmak ve ayarlarınızı kişiselleştirip depolamak için kullanırız. Flash çerezler, bir video deneyimi ile ilişkili ses seviyesi tercihini ayarlamak, oyunlar oynamak ve anketler gerçekleştirmek gibi durumlar için web sitemizin ziyaretçilerine yardımcı olabilir. Bunlar, misafirlerin ilgisini en fazla çeken alanları ölçerek sitelerimizi iyileştirmemize yardımcı olur. Buraya tıklayıp Flash çerezler için gizlilik ve depolama ayarlarının nasıl yönetileceği hakkında bilgi alın.

 • Web İşaretçileri. Bir web işaretçisi, tek bir web sitesi ya da bir dizi web sitesi aracılığıyla gezintinizin takibini yapmak için kullanılan oldukça küçük olan açık bir resim dosyasıdır. Bunlara "web böcekleri" veya "açık gifler" de denmektedir. Web işaretçileri, bir web sitesinin kullanıcılarının web sitesi aracılığıyla nasıl gezindiğine ilişkin bilgi edinmek üzere çerezler ile birlikte kullanılabilir.

 • Yerel Depolama. Yerel depolama, HTML5 yerel depolama ve tarayıcı önbelleğini içermektedir. Bu teknolojiler bize verileri yerel olarak tarayıcınızda veya cihazınızda depolama imkânı verir.
   

McAfee ile iş ortakları ve servis sağlayıcıları, şunlar gibi farklı türlerde çerezler kullanmaktadır:

 

Kategori
Amaç
Gerekli
Bu çerezler, Hizmetlerimizin çalışması için gereklidir (örneğin, web sitelerimizin güvenli alanlarında oturum açmanızı ya da alışveriş sepetini kullanmanızı sağlamak için). Bu çerezler, Hizmetlerin çevresinde hareket etmenizi ve özelliklerini kullanmanızı sağlar.
Özelleştirme
Bu Çerezler, Hizmetlerimizi tekrar ziyaret ettiğinizde sizleri algılamak için kullanılır. Bu, sizin için içeriğimizi kişiselleştirmemizi, sizi adınızla selamlamamızı ve tercihlerinizi hatırlamamızı (örneğin, dil veya bölge seçiminizi) sağlar.
Analiz ve Araştırma
Bu çerezler Hizmetlerimizin çalışma şeklini iyileştirmek ve optimize etmek için Hizmetlerimiz üzerindeki etkinlikleri analiz etmemizi sağlar. Örneğin, bu çerezleri ziyaretçilerin aradıkları bilgileri kolaylıkla bulabilmelerini sağlamak adına kullanabiliriz.
Reklam
Bu çerezler, Hizmetlerimize ziyaretleriniz, ziyaret ettiğiniz sayfalar ve tıkladığınız bağlantılar ve reklamlar dahil çevrimiçi etkinliklerinizi kaydeder. Bu çerezler, ilgi alanlarınıza daha yakın reklamlar ve diğer haberleri gönderebilmemizi sağlar.

 

Çerezler ve Benzeri Teknolojiler Konusunda Seçeneklerim Nelerdir?

Çerezler ve benzeri teknolojileri kullanma konusunda çeşitli seçenekleriniz bulunmaktadır:

 • Tarayıcınızın ayarlarını kullanarak çerezleri kabul edip etmemeye karar verebilirsiniz. Ayrıca çerezleri tarayıcınızdan silme imkânına da sahipsiniz. Tarayıcı çerezlerini nasıl yöneteceğiniz konusunda daha fazla bilgi için lütfen tarayıcınız tarafından sağlanan talimatları uygulayın. Tüm çerezleri engellediğiniz takdirde, web sitelerimizin işleyişinin olumsuz etkilenebileceğini lütfen unutmayın.

 • Reklam teknolojisi iş ortaklarımız ilgi alanlarınızı hedefleyen reklamlar sunmak amacıyla web sitesi ziyaretleriniz ve uygulama kullanımınız hakkındaki bilgilerin kullanılması seçeneğini iptal etme imkânı verebilmektedir. Şu web sitelerini ziyaret ederek ilgiye dayalı reklam hakkında bilgi alabilir ve ilgiye dayalı reklam amaçlı web tarama etkinliğinizin kullanılmasını nasıl iptal edeceğinizi öğrenebilirsiniz: Digital Advertising Alliance,  Network Advertising Initiative ve  Interactive Advertising Bureau (IAB) Europe.

 • Cihaz ayarlarınız aracılığıyla ilgi alanlarınızı hedefleyen reklamların sunulması amacıyla mobil uygulama kullanımınız hakkındaki bilgilerin kullanımını iptal edebilirsiniz (iOS cihazlarında "Reklam Takibini Sınırla" ve Android cihazlarda "İlgiye Dayalı Reklamları İptal Et” veya “Kişiye Özel Reklamları İptal Et” olarak adlandırılır).

 • Bazı McAfee ürünleri ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin ücretsiz olarak kalabilmesi için, sizin ilgi alanlarınızı hedefleyen reklamları göstermek üzere hangi web sitelerini ziyaret ettiğiniz veya kullandığınız mobil uygulamalar hakkındaki bilgileri kullanabiliriz. Bunu cihazınız hakkındaki bilgileri; örneğin, cihaz ve reklam tanımlayıcıları, web tarama faaliyeti veya uygulama kullanım bilgisiyle birlikte belirli iş ortaklarıyla paylaşarak yapmaktayız. Bu bilgiler kimliğinizi kişisel olarak tespit etmez ve sözleşmelerle iş ortaklarımızın, kullanıcılarımızın bu bilgileri kimliğini belirlemeye çalışmak için kullanmalarına izin vermeyiz. Bu veri paylaşımını içeren ürünlerin ayarlarında bu amaçla bilgi kullanımını engelleyebilirsiniz. Belirli ürünler ve hizmetler ile ilgili kullanabileceğiniz seçenekleri öğrenmek için burayatıklayın.

 • Son olarak şirketlere aynı zamanda ağın bir parçası olan uygulamalarda ve web sitelerinde reklamlarını Facebook kullanıcılarına görüntülemek adına bir yöntem sağlayan Facebook Audience Network’e katıldık. Facebook, ilgili ve yararlı olabilecekleri şekilde reklamları özelleştirir. Facebook reklam tercihleri aracını, web sitemiz ve uygulamalarımızdaki bu özelleştirilmiş reklamları alıp almamak dahil olmak üzere tercihlerini görüntülemek ve değiştirmek için kullanabilirsiniz.
   

McAfee, Takip Etme Sinyali'ne nasıl karşılık verir?

 

Şu an için bir Takip Etme sinyaline verilmesi konusunda sektörde mutabık olunan bir karşılık yoktur. Şu anda McAfee Hizmetleri ve Siteleri, bir kullanıcının Takip Etme sinyaline karşılık vermemektedir.

 

Bizimle İletişime Geçmenin Yolu

 

Çerezler ve benzeri teknolojileri nasıl kullandığımıza ilişkin herhangi bir sorunuz olursa aşağıda verilen bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen iletişim bilgilerinizi ve endişenizle ilgili ayrıntılı bir açıklama ekleyin.

 

Amerika Birleşik Devletlerinde +1 866 622 3911 numaralı telefonu arayarak veya şu adrese yazarak:

 

Attn: Legal Department – Privacy Office 

5000 Headquarters Drive

Plano, TX 75024

 

Avrupa Ekonomik Alanında +353 21 467 2000 numaralı telefonu arayarak veya şu adrese yazarak:

 

McAfee, Legal Department

2000 City Gate

Mahon

Cork

İrlanda

T12 RRC9

 

İstediğiniz zaman https://www.dataprotection.ie/docs/Home/4.htm adresinden veya +353 57 868 4800 numaralı telefonu arayıp İrlanda’daki kişisel verilerin korunması ile ilgili denetim kurumu olan Veri Koruma Yetkilisine (Data Protection Commissioner) bir şikâyette bulunma hakkına sahipsiniz.

 

Japonya’da +81 0570 010 220 numaralı telefonu arayarak veya şu adrese yazarak:

 

Personal Data Protection Manager
McAfee Co. Ltd. 
Shibuya Mark City West, 
Dougenzaka 1-12-1, 
Shibuya-ku,  
Tokyo, 150-0043
Tel: (santral) 03-5428-1100

 

Bireysel Veri İstekleri
Bireysel Veri İstekleri

License Agreement
McAfee Lisans Sözleşmesi
 

SON GÜNCELLEME: 29 Haziran 2020

 

McAfee'yi seçtiğiniz için teşekkürler.

 

İşbu sözleşme (“Sözleşme"), bireysel bir tüketici veya küçük bir işletme olan siz ve McAfee, LLC ("McAfee", "bizim", "biz" veya "bize") ya da nerede oturduğunuza veya ürün veya hizmeti nasıl elde ettiğinize bağlı olarak aşağıda listelenmiş olan iştiraklerimizden biri arasındadır. İşbu Sözleşme, yazılımımızı ve hizmetlerimizi (“Yazılım" veya "Hizmetler") hangi haklar ve koşullarla kullanabileceğinizi belirler. Tüm hükümler önemli olduğundan ve birleştiklerinde sizin için geçerli olan işbu Sözleşme’yi oluşturduklarından tüm bağlantılı hükümler de dahil olmak üzere belgeyi tamamen okumanız gerekir. LÜTFEN BAĞLAYICI TAHKİM HÜKMÜNE VE ANLAŞMAZLIKLARIN NASIL ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ ETKİLEYEN AŞAĞIDAKİ TOPLU DAVADAN FERAGAT BİLDİRİMİNE ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN.

 

Bir onay düğmesine tıklayarak, elektronik olarak onay vererek, Yazılımı yükleyerek ya da farklı şekilde Yazılımı veya Hizmetleri kullanarak işbu Sözleşme'nin hüküm ve koşullarını kabul etmiş olursunuz. İşbu Sözleşme'nin hüküm ve koşullarını kabul etmemeniz durumunda Yazılımı veya Hizmetleri yüklemeyin, kullanmayın ya da bunlara erişim sağlamayın. Sözleşme'nin birden fazla versiyonunu kabul etmiş olmanız durumunda kabul ettiğiniz en güncel versiyon, sizin ve bizim aramızdaki Sözleşme'dir ve önceki tüm versiyonların yerine geçer. İşbu Sözleşme'nin herhangi bir tercümesi ile İngilizce versiyonu arasında tutarsızlıklar olması durumunda İngilizce versiyonu geçerli olur.

 

İşbu Sözleşme şunları kapsar:

 

 • Lisans Hükümleri (Kısıtlamalar, Sahiplik, Değişiklikler, Sonlandırma ve Gizlilik dahil)
 • Ödeme ve Destek Hükümleri (Otomatik Yenileme, İptal, Geri Ödemeler, Destek ve Güncellemeler dahil)
 • Belirli Ürünler ve Hizmetlere Özel Hükümler (Ücretsiz Ürünler dahil)
 • Kimlik Koruma Hizmetlerine Özel Hükümler
 • Bağlayıcı Tahkim ve Toplu Dava Feragat Bildirimi
 • Genel Yasal Hükümler (Sınırlı Garantiler, Garanti Feragatnameleri, Yükümlülük Sınırlaması, Lisans Veren Şirketler ve Yasa Hükümleri dahil)
 • McAfee İletişim Bilgileri

 

LİSANS HÜKÜMLERİ

 

 Kişisel Kullanım Amaçlı Lisans Verme. Sizlere Sistem Gereklilikleri'ne tabi olan Lisans Yetkilendirmenizde veya Hizmet Yetkilendirmenizde belirtilen sayıdaki cihazda ve kullanıcıda kişisel kullanım için olan bir abonelik satın aldığınız herhangi bir Yazılım ve Hizmeti yüklemek ve kullanmak adına bir bireysel tüketici, kişisel, devredilemez, özel yetki vermeyen, süresi sınırlı olan bir lisans vermekten mutluluk duyuyoruz.

 

“Lisans Yetkilendirmesi", satın alma veya dosya indirme işleminize eşlik eden belgelerde belirtildiği şekilde Yazılımı kullanmasına izin verilen cihazların ve kullanıcıların sayısı ve türü anlamına gelir, bu belgeler (lisansı satın aldığınız kanala bağlı olarak) web sitemizdeki son ödeme sayfası, ürün açıklama sayfası, satın alma için gönderdiğimiz e-posta onayı, perakende bir mağazadan satın alınması durumunda ürün paketi veya ürünü satın aldığınızda size sağlanan bir başka belge olabilir. Hiçbir lisanslı cihaz sayısı ya da kullanıcı sayısı belirtilmemişse Lisans Yetkilendirmesi tek cihaz ve kullanıcı içindir.

 

"Hizmet Yetkilendirmesi", ürünü satın aldığınızda size sağlanan belgelerde belirtilen şekilde satın aldığınız Hizmetlerin kapsamı ve süresi anlamına gelir. Belgelerde hiçbir kapsam veya süre belirtilmemişse Hizmet Yetkilendirmesi bir yıl boyunca tek cihaz ve kullanıcı içindir.

 

“Sistem Gereklilikleri", web sitemizde listelenen şekilde özel McAfee ürününün birlikte düzgün şekilde çalıştığı desteklenen cihazlar ve işletim sistemleri anlamına gelir. Yazılımı kullanmaya devam etmek için Sistem Gerekliliklerini karşılamak sizin sorumluluğunuzdadır, örneğin güncellemeleri veya yükseltmeleri yüklemek.

 

Küçük İşletmede Kullanım İçin Lisans Verilmesi.  İşbu lisans, Yazılımın yalnızca lisanslı küçük işletmede istihdam edilen personel tarafından kullanılmasına yetki verir. İşbu Sözleşme’nin hüküm ve koşullarına tabi olarak ve Yazılımın kaydının yapılması şartıyla, yalnızca tarafınızca satın alınan abonelik dönemi boyunca, sadece sizin tarafınızdan istihdam edilen personel ve sadece şirket içi işletme faaliyetlerine yönelik olmak şartıyla Yazılımın satın almaya eşlik eden belgelerde belirtilen şekilde abonelik lisansı satın aldığınız cihazların sayısı kadar kullanılması için özel yetki vermeyen ve devredilemez bir hak tanıyoruz. (İşbu Sözleşme çerçevesinde Yazılımın kullanımı, Yazılıma erişim sağlamak, Yazılımı kurmak, indirmek, kopyalamak veya Yazılımdan başka bir şekilde faydalanmak anlamına gelir). Yazılım ve ilgili tüm bilgilerin bize ve tedarikçilerimize ait olduğunu kabul ediyorsunuz. Aboneliğinizi devam ettirdiğiniz sürece tarafımızca genel olarak sunulan Güncellemeleri yükleme hakkına sahip olacaksınız. İşbu lisans, işbu Sözleşme'de belirtildiği üzere tarafımızca iptal edilebilir.

 

Yazılımı kullanımınız, desteklediğimiz cihaz ve işletim sistemleri ile sınırlıdır ve donanımınız, yazılımınız ve İnternet erişiminizin performansı ve uyumluluğu kullanımınızı etkileyebilir. Sistem gerekliliklerini karşılamak sizin sorumluluğunuzdadır ve Yazılımı kullanmaya devam etmek için muhtelif zamanlarda güncellemeleri veya yükseltmeleri yükleme dâhil olmak üzere ekipmanınızın masrafları sizin sorumluluğunuzdur. Sistem gereklilikleri, ürün açıklama sayfasında belirtilmiştir. (İşbu Sözleşme çerçevesinde ürün açıklama sayfası, ürün hakkında açıklamalar içeren web sayfası ve/veya ilgili ürün veri sayfası anlamına gelir).  

 

Satın aldığınız her Yazılım lisansını kaydetmelisiniz. Kayıt işlemi, teknik destek almanız, satın alınan lisans başına her abonelik yılı için lisansa dâhil olan Virüs Temizleme Hizmeti oturumlarını talep etmeniz ve satın aldığınız her lisansın ileride ilk olarak satın aldığınız lisansla aynı yenileme tarihine sahip olması için gereklidir. Kullanılmayan oturumlar bir sonraki abonelik yılına devredilmez. Kuruluşunuzdan birinin bizden destek talep etmesi ve aşağıda açıklanan ek lisans satın alımları için oranlı ücret alması amacıyla kayıt hesabına ve hesap profilinde tanımlanmış e-posta adresine erişiminin bulunmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

 

Gelecekte, hesabınıza kaydettiğiniz Yazılıma ait ek lisanslar satın almanız ve yeni satın alımlarda hesap profilinizde tanımlanmış e-posta adresini kullanmanız halinde, ek lisansların yenilenme tarihinin ilk olarak satın aldığınız Yazılım lisanslarının yenilenme tarihi ile aynı olması amacıyla bu ek lisansların ilk dönemi otomatik olarak kısaltılacaktır.  Bu durumda, sizden kısaltılan ilk dönem için takvim günü bazında oranlı bir abonelik ücreti tahsil edilecektir. İlk lisanslarınızı hesabınıza kaydetmemeniz veya ödeme sırasında hesabınızda tanımlanmış e-posta adresini kullanmamanız halinde, oranlı fiyatlandırma almayacaksınız ve söz konusu ek lisansların abonelik dönemi, satın aldığınız dönem olacaktır.

 

Sözleşmenin herhangi bir sebeple sona erdirilmesi veya süresinin dolması halinde, siz veya istihdam ettiğiniz herhangi bir personel, çevrimiçi depolama veya yedekleme hizmetleri dâhil olmak üzere, artık Yazılımı kullanma veya Yazılıma erişim sağlama hakkına sahip olmayacaksınız ve sadece kendi takdirimiz doğrultusunda hesabınızı iptal edebilir ve/veya kapatabiliriz. Sonlandırma veya son geçerlilik tarihinden sonra, çevrimiçi olarak tutulan veya yedeklenen bilgilerinizi, metinlerinizi, dosyalarınızı, bağlantılarınızı, görüntülerinizi veya bize sunduğunuz diğer materyalleri ("İçerik") standart politikalarımıza göre sileceğiz. İşbu Sözleşme sonlandırılmadan veya geçerlilik süresi dolmadan önce İçeriklerinizi başka bir yere depolamak veya yedeklemek sizin sorumluluğunuzdur. Herhangi bir zamanda Yazılımın kullanımı işbu Sözleşme hükümlerine tabi olacaktır.

 

Kısıtlamalar. Yazılım ve Hizmetler size lisanslanmıştır, satılmamıştır ve ABD yasaları ve uluslararası yasalar ve anlaşmalar tarafından korunmaktadır. İznimiz olmadan Yazılımı ve Hizmetleri çoğaltma ya da dağıtma konusunda hiçbir hakkınız yoktur ve bunları yapmanız durumunda para cezalarına veya ilgili yasama bölgesinin sivil ve ceza yasaları tarafından izin verilen diğer tüm cezalara tabi olabilirsiniz. Şunları yapmanız yasaktır: (i) yasalarca izin verilmedikçe Yazılım ve Hizmetler üzerinde ters mühendislik yapmak veya kaynak kod türetmeye çalışmak, (ii) Yazılımı ve Hizmetleri uyarlamak ya da değiştirmek veya Yazılıma ve Hizmetlere dayalı olarak türev çalışmalar oluşturmak, (iii) Yazılımı ve Hizmetleri yayımlamak, kopyalamak (satın alma belgelerinizin izin vermesi durumunda yedek kopyalar hariç), satmak, kiralamak, ödünç vermek, alt lisansını vermek, temlik etmek veya başka birine başka şekilde devretmek, (iv) Yazılım ve Hizmetlerin açıklarından ticari amaçlarla faydalanmak (küçük işletme olmadığınız takdirde çünkü bu durumda yukarıdaki Küçük İşletmede Kullanım İçin Lisans Verilmesi geçerli olacaktır, (v) Yazılım ve Hizmetlerdeki teknik koruma tedbirlerini önlemeye çalışmak, (vi) Yazılımı ve Hizmetleri yasaları ihlal etmek için kullanmak veya (vii) başkalarının Yazılımı ve Hizmetleri kullanımına müdahale edici faaliyetlerde bulunmak. Yazılımı ve Hizmetleri bir cihaza yüklediyseniz ve bu cihazın mülkiyetini başkasına verirseniz Yazılım ve Hizmetlerin cihazdan silindiğinden ve cihaz bilgilerinin bizdeki hesabınızdan kaldırıldığından emin olmanız gerekir. İşbu Sözleşme'yi ihlal ettiğinizi belirlememiz durumunda işbu Sözleşme'yi hesabınızı ve Yazılım ile Hizmetlere erişiminizi sonlandırma ya da askıya alma hakkına sahibiz. Yazılım ve Hizmetler, içerik depolama boyutunu, bant genişliği tüketimini ya da Yazılımın ve Hizmetlerin kurulabileceği cihaz sayısını sınırlandıran ya da işbu Sözleşme'yi ihlal etmeniz veya Lisansınızın süresinin sona ermesi ya da sonlanması durumunda Yazılıma ve Hizmetlere erişiminizi askıya almamıza olanak sağlayan bir yaptırım teknolojisi içerebilir.

 

Mülkiyet. İlgili Yazılımımızın ve Hizmetlerimizin mülkiyeti ve her türlü fikrî mülkiyet hakkı da dahil olmak üzere Yazılım ve Hizmetler ile ilgili tüm haklar tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte bize aittir. Size sadece işbu Sözleşme'de açıkça belirtilen haklar verilmektedir. Ayrıca Yazılım veya Hizmetlerle ilişkili herhangi bir yorumu, bilgiyi, görüşü veya öneriyi bize iletmeniz durumunda, her türlü amaçla ve size yönelik bir ödeme yapılmadan hiçbir kısıtlama olmaksızın bunları kullanabileceğimizi kabul edip onaylamış olursunuz.

 

Ücretsiz Yazılım ve Nezaket Hizmetleri. Yazılım ve Hizmetler şunları içerebilir: (A) (i) artık ücretlendirmediğimiz ya da ücretsiz olarak size sunduğumuz ücretli aboneliğe dahil olan tüm özellikler ve (ii) bir deneme sürümünde, nezaket olarak ya da değerlendirme temelinde size sağladığımız veya "Önsürüm", "Sınırlı Sürüm", "Beta" olarak etiketlenen ya da farklı şekilde deneysel, test edilmemiş veya tam olarak işlevsel olmayan ("Ücretsiz Yazılım") olarak açıklanan tüm özellikler dahil olmak üzere yazılımın ücretsiz sürümleri ve (B) nezaket olarak ücretsiz şekilde size sağladığımız, benzer şekilde Ücretsiz Yazılım olarak etiketlenebilecek ve deneysel, test edilmemiş veya tam olarak işlevsel olmayan ("Nezaket Hizmetleri") şeklinde açıklanabilecek hizmetler.

 

Ücretli Abonelikler. Yazılım veya hizmetleri kullanım hakkınız satın almaya eşlik eden belgelerde belirtilen şekilde abonelik süresinin uzunluğu ("Abonelik Süresi") kadar ve varsa süresi dolmadıkça her yenileme tarihine kadar geçerlidir. Satın almaya eşlik eden belgelerde ürünler veya hizmetleri kullanabileceğiniz sürenin uzunluğu belirtilmemişse Abonelik Süreniz Yazılım veya Hizmetlerin satın alındığı tarihten itibaren bir yıldır. Abonelik Süresi'ne ilişkin yenileme işleminiz McAfee Lisans Sözleşmesi'nin o tarihte geçerli olan versiyonunu onaylayıp kabul ettiğinizi ifade eder.

 

Ücretsiz Yazılım ve Nezaket Hizmetleri. McAfee Ürünleri veya Hizmetlerini kullanım hakkınız, Ücretsiz Yazılım yüklü olduğu sürece ya da farklı şekilde Ücretsiz Yazılımı veya Nezaket Hizmetlerini size sağladığımız sürece geçerlidir ve gereğince satın almaya eşlik eden belgelerde belirtilen tüm sınırlamalara tabi olmaya devam edecektir.

 

İşbu Sözleşme'deki Değişiklikler. McAfee zaman içinde hüküm ve koşullarını güncelleme veya değişiklik yapma ihtiyacı duyabilir. Abonelik ücretini ödediyseniz her tür yeni hüküm ve koşul, aboneliğinizi yenileyince geçerli olacaktır. Yeni hüküm ve koşulları kabul etmezseniz otomatik yenilemeyi kapatarak ve Yazılımı kaldırarak ve Abonelik Süresi'nin sonunda Yazılım ve Hizmetlerin tüm kullanımını sonlandırarak değişiklikleri reddetmeniz gerekir.

 

Ücretsiz Yazılım ve Nezaket Hizmetleri için Ücretsiz Yazılımı veya Nezaket Hizmetini kullanmaya devam ederek işbu Sözleşme'deki değişikliği/değişiklikleri kabul etmiş olursunuz. Güncellenen Sözleşme'yi reddederseniz Ücretsiz Yazılım veya Nezaket Hizmetleri lisansınız sonlandırılır ve Nezaket Hizmetleri ya da Ücretsiz Yazılıma ilişkin tüm erişimi ve kullanımı sonlandırmanız ve Ücretsiz Yazılımı kaldırmanız gerekir.

 

Sonlandırma. İşbu Sözleşme'nin hükümlerine uymamanız durumunda işbu Sözleşme'yi sonlandırabilirsiniz. Yazılımı ve Hizmetleri cihazlarınızdan kalıcı olarak silerek ve bizdeki hesabınızı iptal ederek yazılımı kullanım hakkınızın süresi dolmadan önce kullanım hakkınızı sonlandırabilirsiniz. Yazılım ve Hizmetlerinizi silmeden önce bir geri ödeme almaya uygun olup olmadığınızı görmek için lütfen Geri Ödeme İlkemize bakın. İşbu Sözleşme'nin süresi dolar ya da Sözleşme sonlandırılırsa (i) tüm çevrimiçi depolama veya yedek hizmetler dahil olmak üzere Yazılım ve Hizmetleri kullanma veya bunlara erişme hakkınız artık olmayacak, (ii) Yazılım ve Hizmetleri cihazlarınızdan kalıcı olarak silmeniz gerekecek ve (iii) hesabınızı iptal edebileceğiz ya da kapatabileceğiz. Sonlandırma veya geçerlilik süresinin ardından çevrimiçi olarak tutulan veya yedeklenen bilgilerinizi, metinlerinizi, dosyalarınızı, bağlantılarınızı, görüntülerinizi veya bize sunduğunuz diğer materyalleri (“İçerik”) standart ilkelerimize göre sileceğiz. İşbu Sözleşme sonlandırılmadan veya geçerlilik süresi dolmadan önce İçeriğinizi başka bir yere depolamak veya yedeklemek sizin sorumluluğunuzdadır.

 

Gizlilik. Kişisel verilerinizi web sitemiz, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve web tabanlı mobil uygulamalarımız üzerinden nasıl toplayıp kullandığımızı ve paylaştığımızı öğrenmek için, lütfen Gizlilik Bildirimimize. bakın.

 

ÖDEME VE DESTEK HÜKÜMLERİ

 

ÖDEME YETKİLENDİRMESİ.

 

HERHANGİ BİR ABONELİK YENİLEMESİ DAHİL OLMAK ÜZERE SATIN ALMANIZ İLE İLGİLİ BORÇLU OLDUĞUNUZ TÜM TUTARLARI VERDİĞİNİZ KREDİ VEYA BANKA KARTI HESABINDAN YAHUT BAŞKA BİR ÖDEME CİHAZINDAN BİZİM YA DA YETKİLİ İŞ ORTAĞIMIZIN TAHSİL EDEBİLECEĞİNİ KABUL ETMEKTESİNİZ. KART HESAP NUMARANIZ VEYA SON KULLANMA TARİHİ YA DA DİĞER ÖDEME BİLGİLERİNDEKİ HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİĞİ DERHAL BİZE BİLDİRMEYİ KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ; BU TÜR BİLGİLERİ KARTINIZI VEREN KURULUŞTAN VE İLGİLİ KART AĞINDAN DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK ALINAN GÜNCELLEMELER İLE GÜNCELLEYEBİLECEĞİMİZİ VE BİZE BORÇLU OLDUĞUNUZ TUTARI TAHSİL ETMEK İÇİN GÜNCEL KART BİLGİLERİNİ KULLANABİLECEĞİMİZİ KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. AYRICA, TAHSİLAT İŞLEMİNİN BAŞARISIZ OLDUĞU VE SON KULLANMA TARİHİ UZATILMIŞ OLAN KARTLARI YENİDEN DENEMEK DAHİL ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, İŞLEMLERİ TAMAMLAMAK AMACIYLA BAŞARISIZ OLAN ÖDEMELERİ TAHSİL ETMEYİ TEKRAR DENEME HAKKINI DA SAKLI TUTARIZ. BU, KARTINIZ VEYA ÖDEME CİHAZINIZDAN ÜCRET TAHSİL EDİLEBİLMESİNE İLİŞKİN ONAYINIZ OLARAK İŞLEM GÖRECEKTİR.

 

Otomatik Yenileme.

 

Ücretli aboneliğinizin otomatik olarak yenileneceğini kabul etmiş olursunuz. Yenileme sırasında yenileme süresi abonelik ücreti geçerli olduğunda abonelik geçerlilik süresinin dolmasının ardından 30 gün içinde kartınızdan veya ödeme cihazınızdan bizim ya da yetkili iş ortağımızın tahsilat yapmasına yetki verirsiniz. Otomatik yenileme abonelik bedeli değişikliğe tabidir. Abonelik yenileme işleminiz süreklidir ve siz iptal edene kadar devam edecektir. Ek bilgi istemeniz ya da aboneliğinizi iptal etmek veya otomatik yenileme ayarlarınızı değiştirmek istemeniz durumunda Hesabım sayfasında oturum açın ya da Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin. Abonelik Sürenizin dolmasından önce hesap profilinizde listelenen e-posta adresine sizi gelecek yenileme konusunda bilgilendiren bir bildirim göndereceğiz. Abonelik satın almak için kredi veya banka kartından başka bir ödeme yöntemi kullandıysanız otomatik yenileme işleminin başarısız olabileceğini lütfen göz önüne alın. Yenileme tarihi geldiğinde Yazılımınız ve Hizmetleriniz yeniden adlandırılmış, yükseltilmiş veya büyük ölçüde benzer özellikler sunan yeni bir teklif ile değiştirilmiş ise kendi takdirimiz doğrultusunda yeni teklifin indirimsiz abonelik ücretinden daha yüksek olmayan yeni teklif ile aboneliğinizi otomatik olarak yenileyebiliriz.

 

ABONELİK SATINALDIKTAN SONRA İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ÇEVRİMİÇİ HESAP SAYFANIZA ERİŞEREK VEYA MÜŞTERİ HİZMETLERİYLE İLETİŞİME GEÇEREK OTOMATİK YENİLEME AYARINIZI KAPATABİLİRSİNİZ. OTOMATİK OLARAK YENİLENMEK İSTEMEZSENİZ ABONELİK SÜRESİ DOLMADAN EN AZ 30 GÜN ÖNCESİNDE OTOMATİK YENİLEMEYİ KAPATMANIZ GEREKİR. OTOMATİK YENİLEMEYİ KAPATMAZSANIZ ABONELİĞİNİZ YENİLEME SÜRESİ BOYUNCA TARAFINIZCA İPTAL EDİLMEDİĞİ (VEYA İŞBU SÖZLEŞME GEREĞİNCE TARAFIMIZCA SONLANDIRILMADIĞI) SÜRECE HER YENİLEME SÜRESİNDE GEÇERLİ SÖZLEŞME KAPSAMINDA DEVAM EDECEKTİR.

 

OTOMATİK YENİLEMEYİ KAPATMAK, OTOMATİK YENİLEMEYE KAYITLI OLAN VE ABONELİKLERİNİ ÖDEYEN ABONELERİMİZE ÖZEL OLARAK SUNDUĞUMUZ TÜM PREMİUM ÖZELLİKLERE VE HİZMETLERE SON VERECEKTİR.

 

İptal. Geri Ödeme İlkemizce sağlanan dışında aboneliğinizi iptal etme veya işbu Sözleşme'nin sonlandırılması, geçmişe yönelik bir geri ödeme ya da iptal tarihine dayalı olarak dağıtım ücretlerinin ödenmesi ile sonuçlanmaz. Aboneliğinizi iptal etmeniz ya da işbu Sözleşme'nin sonlandırılması gelecekte yineleyen ücretleri sonlandıracaktır ve söz konusu tarihte geçerli olan Abonelik Süresi'nin sonuna kadar abone olunan Yazılım ve Hizmetlere erişime sahip olacaksınız.

 

Geri Ödeme. McAfee'den satın alınan Yazılım ve Hizmetler için bir geri ödeme elde etmeye ilişkin daha fazla bilgi için lütfen Geri Ödeme İlkemize bakın.

 

Veri Ücretleri. Veri veya dakika haklarınızı aşan kullanım ücretleri ve cezaları ya da yurt içi veya yurt dışı kısa mesaj hizmeti kullanımı dahil olmak üzere Yazılımı veya Hizmetleri kullanımınızla bağlantılı olarak veri veya mobil servis sağlayıcınızla ilgili her türlü ücret sizin sorumluluğunuzdadır.

 

Destek ve Güncellemeler. Yazılım ve Hizmetlerinizin teknik destek hakkına sahip olması ve geçerli bir ücretli aboneliğiniz olması durumunda geçerli standart destek tekliflerimize uygun olarak teknik destek alacaksınız. Tüm Yazılım ve Hizmetlerde teknik destek sağlanmaz. Teknik destek ve ek seçenekler ile ilişkili bilgi için hangisi uygunsa satın almaya eşlik eden belgelere ya da hizmet hükümlerinize başvurun. Standart destek tekliflerimiz, ilkelerimiz ve prosedürlerimiz muhtelif zamanlarda değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Yazılım ve Hizmetlerin eski sürümünü destekleme yönündeki yükümlülüklerimiz, bir yükseltme, değiştirilmiş veya daha sonraki sürüm veya Yazılım ve Hizmetlerdeki başka bir güncellemenin (“Güncelleme”) sunulmasıyla birlikte sona erer. Size kolaylık sağlaması ve cihazlarınızdaki Yazılımın geliştirdiğimiz yeni özellikleri içermesi amacıyla işbu Sözleşme'yi kabul ederek mevcut durumlarda arka plan yüklemelerini çalıştırmamızın mümkün olduğu ölçüde Güncellemeleri ve  talebiniz üzerine ve onayınız ile yeni Yazılımı cihazlarınıza otomatik olarak yüklememize izin vermiş olursunuz. Ayrıca Yazılımı otomatik olarak önceden yükleyebiliriz, ancak onayınız olmadan söz konusu Yazılımı etkinleştirmeyiz. Ücretsiz Yazılım için sunulan tüm Güncellemeler veya teknik destek, tamamen bizim takdirimiz doğrultusunda sunulmakta olup herhangi bir zamanda durdurulabilir.

 

Ürün ve Hizmetlerin Kullanım Ömrü. McAfee tamamen kendi takdiri doğrultusunda muhtelif zamanlarda belirli Yazılıma ya da Hizmetlere veya Yazılım ya da Hizmetlerin belirli özelliklerine son verebilir. “Son Satış Tarihi” belirli bir Yazılım veya Hizmet için artık satın alma, yenileme veya dosya indirme imkanı sunmayacağımız tarih anlamına gelir. Aboneliğinize uygulanacak bir yenileme süresi, Son Satış Tarihinden sonra biterse aboneliğinizi yenileyemeyeceksiniz. “Desteğin Sonlandırılması” belirli Yazılım veya Hizmetler için otomatik düzeltmeler, Güncellemeler ya da teknik destek sağlamayı bıraktığımız tarih anlamına gelir.

 

BELİRLİ ÜRÜNLER VE HİZMETLERE ÖZEL HÜKÜMLER

 

Hizmetler. İşbu Sözleşme ve yürürlükteki satın alma belgelerine ek olarak bizden satın aldığınız bazı Hizmetler, web sitemizde yayınlanan ek hizmet hükümlerine tabidir ve bunlar tarafından yönetilir. Güvenlik Hizmetlerinin, performans veya verimliliği geliştirmek için ve diğer iş nedenleriyle yeni tehditleri ele alacak şekilde güncellenmeleri gerekir. Abonelik Süresi boyunca Hizmetlerin özelliklerini ve işlevselliğini değiştirebileceğimizi onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Bu tür değişiklikler, Hizmetlerin işlevselliğini önemli ölçüde azaltmayacaktır. Bazı cihazlar, Hizmetleri alamayabilir. Hizmetleri almak için yüksek hızlı bir İnternet bağlantısı gerekir ve cihazınızın yürürlükteki Sistem Gerekliliklerini karşılaması gerekir.

 

Safe Family ve Çoklu Kullanıcı Ürünleri. Yetişkin, ebeveyn ya da yasal vasi iseniz Yazılımı veya Hizmetleri sadece kendi çocuklarınızı, yasal vasisi olduğunuz çocukları ya da izleme veya takip etmek için yasal yetkilendirmenizin olduğu diğer kişileri takip etmek ve izlemek için kullanabilirsiniz. Takip ve izleme yapan çok kullanıcılı Yazılım veya Hizmetlere erişiminizi genişlettiğiniz herhangi bir üçüncü taraftan yetkilendirme alma sorumluluğu size aittir.

 

Ücretsiz Yazılım. İndirdiğiniz veya başka şekilde aldığınız Yazılım ve Hizmetler, Ücretsiz Yazılım olsa dahi Sözleşme'nin bu bölümü sizin için de geçerli olacaktır. Bu bölümdeki herhangi bir hükmün işbu Sözleşme'deki herhangi bir hüküm veya koşulla çelişmesi halinde, Ücretsiz Yazılım ile ilgili olarak bu bölüm, sadece çelişkiyi çözmek amacıyla diğer hükmün/hükümlerin ve koşulun/koşulların yerini alacaktır. Tüm Ücretsiz Yazılım herhangi bir garanti (açık veya zımni), tazminat veya bakım ya da destek yükümlülükleri (açık veya zımni) olmadan "olduğu gibi", sağlanır, yasa tarafından hariç tutulamayan veya sınırlanamayan tüm yasal haklara tabidir. Ücretsiz Yazılımın sistem arızasına veya diğer arızalara ve veri kaybına yol açabilecek hata ya da diğer sorunlar içerebileceğini kabul etmiş olursunuz. Ücretsiz Yazılımın ileride duyurulacağını veya herhangi birinin kullanımına sunulacağını vaat ya da garanti etmediğimizi, Ücretsiz Yazılımı duyurmak veya sunmak ile ilgili size karşı açık ya da zımni bir yükümlülüğümüz olmadığını ve Ücretsiz Yazılıma benzer veya Ücretsiz Yazılım ile uyumlu bir ürün ya da Ücretsiz Yazılım için herhangi bir güncelleme sunma yükümlülüğümüzün bulunmadığını kabul etmiş olursunuz. Bu doğrultuda Ücretsiz Yazılımı, riski tamamen size ait olacak şekilde kullandığınızı kabul etmiş olursunuz.

 

“(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli" Abonelik. “(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliği, Cihazınızın satın alımı kapsamındaysa tek bir Windows Bilgisayar veya Android mobil cihazda (“Cihazınız”) ya da “(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliğini ayrı olarak satın aldıysanız maksimum üç Cihazınızda geçerli olabilir. Cihazınıza düzgün şekilde yüklendiğinde Cihazınızın “Kullanım Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliği Cihazınızın endüstri standardı hizmet ömrünün geri kalanı süresince etkin olacaktır ve bir yıl boyunca normal çalışma saatlerinde İngilizce telefon ve web tabanlı teknik destek alma ve Cihazınızda şu an kurulu işletim sisteminin Windows’un en son sürümünden en fazla iki sürüm eski olması koşuluyla (örneğin, “Windows 10.x” veya “Android 4.x” için Cihazınızın endüstri standardı hizmet ömrü (5 - 7 yıl) boyunca veya tablet ya da akıllı telefonlarda 3 yıl boyunca) İngilizce web tabanlı teknik destek alma hakkına sahipsiniz. "(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli" McAfee aboneliği hiçbir durumda ve koşul altında başka bir kişiye devredilemez ya da bilgisayara veya cihaza aktarılamaz. Cihazınızın hizmet ömrü dolmadan Cihazınızı başka bir kişiye satar veya başka bir şekilde devrederseniz "(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli" McAfee aboneliğiniz geçersiz olacak ve feshedilecek ve Cihazınızın yeni sahibinin "(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli" McAfee aboneliğini yükleme, kullanma veya sahip olma hakkı olmayacaktır. “(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliğini başka bir bilgisayara veya cihaza aktarma, taşıma yahut tekrar yükleme girişimi veya orijinal bilgisayardan yahut cihazdan veya orijinal üç bilgisayardan yahut cihazdan başka bir bilgisayara veya cihaza yükleme girişimi (hangisi geçerliyse) “(Cihazınızın) Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliğini yükleme, kullanma yahut sahip olma hakkınızı sonlandırılacaktır. Güncellemeleri ve destek hizmeti almak için “(Cihazınızın) Kullanım Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee Yazılımını periyodik olarak güncellemeli ve yazılımın aynı McAfee ürünü seviyesinin son sürümüne yükseltmelisiniz. Herhangi bir zamanda “(Cihazınızın) Kullanım Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliğinden farklı bir McAfee ürününe yükseltmeye karar verirseniz bu ürün yükseltmesi:(1) ilgili ürünün yürürlükteki ücretine tabi olacak; (2) “(Cihazınızın) Kullanım Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee lisansının parçası OLMAYACAK ve (3) “(Cihazınızın) Kullanım Ömrü Boyunca Geçerli” McAfee aboneliğiniz ve lisansınız, bildirilmeden veya önceden ödenen para geri ödenmeden otomatik olarak sonlanacaktır.

 

Virüs Kaldırma TechMaster Hizmetleri veya Virüs Koruma Teminatı. Aboneliğinizin Virüs Kaldırma Hizmetlerini, TechMaster Hizmetini içermesi ya da Virüs Koruma Teminatımıza veya zararlı yazılımı kaldırmayı denemek ya da belirtilen diğer hizmetleri gerçekleştirmek adına bizim veya iş ortaklarımızdan birinin cihazınıza eriştiği benzeri bir hizmete hak kazanması durumunda satın almaya eşlik eden belgelerde  ve web sitemizde bulunan hükümlerde belirtilmiş olabilecek ek hükümler geçerlidir. Zararlı yazılım kaldırma Hizmetlerini gerçekleştirmek üzere ticari olarak makul çabalar göstereceğiz. Tüm zararlı yazılımın Hizmetler aracılığıyla kaldırılamayacağını ve tüm virüsleri cihaz(lar)ınızdan kaldırabileceğimizi garanti etmediğimizi anlamakta ve kabul etmektesiniz. Yürürlükteki yasanın izin verdiği ölçüde verilerin, bizim ya da temsilcilerimizin ihmali dahil olmak üzere bu Hizmetler veya herhangi bir eylem ya da eksiklikten kaynaklanan yazılımın kaybı ya da kurtarılması veya sistem(ler)in ya da ağların kullanım kaybı konusunda hiçbir yükümlülüğümüz olmayacaktır. Herhangi bir parola ya da diğer erişim kontrolü sorunlarına ilişkin sizinle çalışmamız durumunda Hizmetlerin tamamlanmasının ardından söz konusu parolayı (parolaları) hemen sıfırlamanızı kesinlikle öneririz. Cihazınızdaki Yazılımın yasal lisans sahibi olduğunuzu ve İnternet kullanımının risklerinin sadece size ait olduğunu kabul etmektesiniz. Hizmetleri almayı seçerek (i) Hizmeti satın aldığınız donanımınıza ve yazılımınıza tam erişime sahip olduğunu ve (ii) Hizmetler tarafından etkilenebilecek donanımdaki tüm yazılımların ya da verilerin ayrı ortamının yedeklemesini tamamladığınızı kabul etmiş olursunuz. Virüs Koruma Teminatı otomatik yenileme hizmetine aktif kayıt gerektirir ve web sitemizde yayınlanan ek hüküm ve kısıtlamalara tabidir.

 

Parola Yönetimi. Parolanızın güvenliği ve hesabınızı güvenli tutmaya ilişkin tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdur. Ana parolanızı ve hesabınızın şifreleme anahtarını güvenliğini sağlamalısınız, kaybederseniz verilerinize erişemeyebilirsiniz. Hesabınızın başka kişilerce kullanılması dahil olmak üzere hesabınızda meydana gelen her türlü faaliyet sadece sizin sorumluluğunuzda ve yükümlülüğünüzde olacaktır. Hesabınız yetkisiz kullanılmış veya hesabınıza yetkisiz erişim sağlanmışsa derhal bize bildirmelisiniz. Hesabınızın yetkisiz kullanımı veya hesabınıza yetkisiz erişimden kaynaklanan herhangi bir kayıptan biz sorumlu tutulamayız, ancak yetkisiz bir kullanım sonucunda tarafımızca veya başkaları tarafından maruz kalınan kayıplardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. ANA PAROLALARA ERİŞİMİMİZ BULUNMAMAKTADIR VE HERHANGİ BİR PAROLA YÖNETİMİ ÖZELLİĞİ VEYA YAZILIM İÇİN ANA PAROLANIZI UNUTMANIZ HALİNDE ŞİFRELENMİŞ VERİLERİNİZİ KURTARAMAYIZ. Parola yönetim Yazılımımızın hem ücretsiz hem de premium sürümlerini sunuyoruz. Ücretsiz sürüm, depolayabileceğiniz maksimum benzersiz hesap (web sitesi ya da uygulama oturum açma bilgileri gibi) sayısını sınırlandırır. Yazılımın premium sürümü, bir promosyon sırasında ücretsiz olarak indirilebilir, ancak promosyon dönemi sona erdiğinde ücretsiz sürümün izin verdiği maksimum sayıyı aşmış olmanız durumunda herhangi bir benzersiz hesap eklemenize izin verilmez. Herhangi bir McAfee parola yönetimi Yazılımı indirirseniz indirme işlemi ile bağlantılı olarak yayınlanan tüm abonelik ücretleri ve işbu Sözleşme'nin hüküm ve koşulları söz konusu indirme için geçerli olacaktır.

 

WebAdvisor. McAfee WebAdvisor, bir web sitesi ile ilişkili olabilecek belirli riskler hakkında kullanıcılara rehberlik etmek için bilgiler sağlayan (ilgili web sitesi ile) bir Yazılımdır. WebAdvisor Yazılımı, başlıca arama motorları tarafından sağlanan bağlantıların yanında renk-kodlu semboller gösterir ve ilgili web siteleri, site değerlendirmelerini etkileyen etkenler hakkında bilgi veren dosya sayfaları içerir. Site değerlendirmeleri öncelikli olarak otomatik yöntemler kullanılarak elde edilir; WebAdvisor Yazılımı, web sitesi tasarımının her yönünü tespit edemez veya inceleyemez, ayrıca site sahibinin niyetini de belirleyemez. Üçüncü taraflara ait sitelerin içeriğini kontrol etmediğimiz gibi söz konusu içerikler hakkında herhangi bir sorumluluk da kabul etmeyiz ve üçüncü taraflara ait sitelerin bazılarında sakıncalı, uygunsuz veya rahatsız edici bulduğunuz içerikler bulunabilir. SİTE DEĞERLENDİRMELERİ, BELİRLİ BİR SİTENİN SPESİFİK UYGULAMALARI VEYA GÜVENİLİRLİĞİ KONUSUNDA GARANTİ SUNMAZ VE SİTE DEĞERLENDİRMELERİ, HİÇBİR ŞEKİLDE SİTENİN İÇERİĞİ, KONUSU, GENEL KALİTESİ VEYA KULLANIŞLILIĞININ TARAFIMIZDAN ONAYLANDIĞI ANLAMINA GELMEZ.

 

Hizmet Oturumlarının İzlenmesi. Biz ve iş ortaklarımız (hiçbir sorumluluk olmadan) müşteri hizmetini, dahili eğitimi ve dahili pazar araştırmasını iyileştirme amaçlarıyla telefon aramaları ve çevrimiçi oturumlar dahil Hizmet oturumlarını izleyebilir ve kaydedebiliriz. Böylelikle Hizmetleri izleme ve kaydetme, herhangi bir yasayı, mevzuatı ya da diğer devlet kurallarını yerine getirmek adına gerekli veya uygun olduğu şekilde herhangi bir bilgiyi kullanma ya da ifşa etme; size veya diğer kullanıcılara Hizmetleri sağlama ve gelecekte size sağlayabileceğimiz Hizmetlerin türlerini iyileştirme konusunda bize izin vermiş oluyorsunuz.

 

McAfee Ev Aygıtları Tarayıcısı. Ürünlerimizin bazılarında McAfee Ev Aygıtları Tarayıcısı adlı bir özellik bulunabilir. Bu özellik, evinizin Wi-Fi ağına bağlı bulunan tüm cihazları tarayıp güvenliği kötü durumda olabilecek cihazları tespit ederek sizi uyarır. Bu taramalar, güvenlik riski teşkil edebilecek yeni cihazları tespit etmek amacıyla düzenli aralıklarla gerçekleştirilir. Bu özelliğin işlevini yerine getirebilmesi için özelliği kullanmayı kabul ettiğinizi onaylamanız gerekir. Onayladıktan sonra, özelliği kullanmayı kabul ettiğiniz anda size sağlanan ürün içi talimatları uygulayarak dilediğiniz zaman kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Özelliği kullanmayı kabul ederek bize evinizin Wi-Fi ağına bağlanmış olduğunuzu; güvenliği kötü durumda olabilecek cihazları tespit etmesi amacıyla evinizin Wi-Fi ağına bağlanan tüm cihazları taraması için McAfee’ye yetki vermeye izniniz olduğunu; evinizin Wi-Fi ağına bağlı tüm cihazların sahiplerinin McAfee Ev Aygıtları Tarayıcısı’nın bağlı cihazlar arasından güvenliği kötü durumda olanları tespit etmek amacıyla ağınıza bağlı bulunan her cihazdan veri toplamaya çalışacağının bilincinde olduğunu ve evinizin Wi-Fi ağının parolasını, cihazlarının McAfee Ev Aygıtları Tarayıcısı tarafından taranmasını istemeyen kişilere vermeyeceğinizi beyan etmiş olursunuz.

 

KİMLİK KORUMA HİZMETLERİNE ÖZEL HÜKÜMLER.

 

Bu hükümler yalnızca tarafımızca veya güvenilir iş ortaklarımızdan biri tarafından sunulan kimlik koruma hizmetlerine (bu Hizmetler bazı zamanlar "Kimlik Koruma Hizmetleri" olarak adlandırılır) kayıtlı olmanız, hak sahibi olmanız ya da bunları kullanmanız durumunda geçerlidir.  Bu Hizmetler kapsamındaki haklarınız satın alma veya kayıt yaptırmaya eşlik eden belgelerde ve geçerli olan ilave ürüne ait hizmet hükümlerinde belirlenmiş olabilir ve web sitemizdebulunmaktadır.

 

Kimlik Koruma Hizmetlerinin bazı özellikleri yalnızca geçerli bir sosyal güvenlik numarasına sahip olan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları tarafından kullanılabilir. Uygunluk kriterlerinin tam listesi için buraya bakın. Hizmetlere kaydolurken sizlerden şu tür bilgiler isteyeceğiz: (i) iletişim bilgileri (ad, adres, telefon numarası ve e-posta adresi gibi); (ii) kimliğe ilişkin bilgiler (doğum tarihi, ehliyet numarası ve sosyal güvenlik numarası gibi) ve (iii) kimliğinizi ve finansal bilgilerinizi doğrulayacak bilgiler (kredi kartı numarası gibi). Bu bilgilere; kimliğinizi doğrulamak, Hizmetlerimize ilişkin kabul ettiğiniz ücreti tahsil etmek ve kimliğinizi izlemek ve örneğin; kimlik doğrulama şirketleri, üçüncü taraf servis sağlayıcıları, üçüncü taraf veri tedarikçileri, tüketici raporlama aracıları, kredi büroları, ödeme validasyon şirketleri, emniyet teşkilatı ve diğerleri gibi hedeflere söz konusu Hizmetleri sağlamak gerektiğinde üçüncü taraflar ile iletişime geçmek dahil olmak üzere Hizmetleri size sağlama yükümlülüğümüzü yerine getirmek için gereklidir. McAfee'nin Gizlilik Bildirimi, Kimlik Koruma Hizmetlerini kullanımınız ile bağlantılı olarak sizin hakkınızdaki bilgilerin tarafımızca (ya da adımıza işlem gerçekleştiren diğerleri tarafından) toplanma, kullanılma ve paylaşılma tutumunu genel hatları ile açıklamaktadır ve işbu Lisans Sözleşmesi'ni onaylamadan veya Hizmetlerimizi kullanmadan önce Gizlilik Bildirimimizi incelemek sizin sorumluluğunuzdadır.

 

 İşbu Sözleşme'yi onaylayarak ve Kimlik Koruma Hizmetlerimizi kullanarak bize ve çalışanlarımıza, aracılarımıza, alt kuruluşlarımıza, bağlı kuruluşlarımıza, yüklenicilerimize, üçüncü taraf servis sağlayıcılarımıza, veri tedarikçilerimize ve Experian, TransUnion, Equifax ve bağlı kuruluşları dahil olmak üzere değiştirilen şekilde Adil Kredi Raporlama Yasası (FCRA) kapsamında tüm diğer kredi raporlama aracılarımıza yazılı talimatlar (bu hükümlerde açıklanan şekilde), sizin hakkınızda (veya varsa kaydettiğiniz herhangi bir çocuk hakkında) her bir ulusal kredi ya da tüketici raporlama aracısından olan kredi raporları dahil olmak üzere tüketici raporlarına erişim ve bunları kullanma ve kimliğinizi doğrulama ve izleme, size Kimlik Koruma Hizmetlerini sunmak adına hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraf veri tedarikçileri ve bunun gibi tüm ulusal kredi raporlama aracısı ile paylaşma onayı ve yetkilendirmesi vermiş olduğunuzu anlamış olursunuz.

 

ABD’de Adil Kredi Raporlama Yasası. Adil Kredi Raporlama Yasası her bir tüketici raporlama aracısından istek zamanında tüketici dosyanızdaki tüm bilgilerin bir açıklamasını edinmenizi sağlar. Bir tüketici raporlama aracısındaki dosyanızda yer alan bilgilerin tam açıklamasının doğrudan söz konusu tüketici raporlama aracısından edinilmesi gerekir. McAfee Kimlik Koruma tarafından sağlanan ya da talep edilen tüketici raporları, FCRA veya benzer yasalar gereğince bir tüketici raporlama aracısı tarafından sunulan bilgilerin açıklamasını oluşturmak adına tasarlanmamıştır.

 

FCRA kapsamında her bir ulusal raporlama aracısından kredi raporunuzun yıllık ücretsiz bir açıklamasını alma hakkına sahipsiniz. Şu adresten FCRA kapsamında ücretsiz yıllık raporunuzu talep edebilirsiniz: www.annualcreditreport.com.

 

Ayrıca şu durumlarda bir tüketici raporlama aracısından kredi raporunuzun ücretsiz kopyasını alma hakkına da sahipsiniz:

 

Bu tür bir aracı tarafından sağlanan tüketici raporundaki bilgilere dayalı olarak geçtiğimiz 60 gün içinde reddedilmeniz ya da farklı şekilde tüketici, sigorta, istihdam veya devlet tarafından verilen lisans ya da devlet tarafından verilen diğer haklar ile ilişkili olumsuz bir eyleme dair bilgilendirilmiş olmanız durumunda.

 

Bu tür bir aracı tarafından sağlanan tüketici raporundaki bilgilere dayalı olarak geçtiğimiz 60 gün içinde ev/apartman kiranızın reddedilmesi veya normalde gerekenden daha yüksek bir depozito ödemeniz gerekmesi durumunda.

 

Bu tür bir sertifikalandırmada gerçekleştirdiğiniz tarihten itibaren 60 günlük dönem süresince yazılı olarak işsiz olduğunuzu ve bir işe başvurmayı amaçladığını doğrulamanız durumunda.

 

Yazılı olarak kamu yardımı aldığınızı doğrulamanız durumunda.

 

Yazılı olarak söz konusu tüketici raporlama aracısındaki dosyanızın dolandırıcılık nedeniyle hatalı bilgiler içerdiğine inanmak adına nedenleriniz olduğunu doğrulamanız durumunda.

 

Ayrıca Colorado, Maryland, Massachusetts, New Jersey veya Vermont eyaletinde ikamet ediyorsanız tüketici raporunuzun ücretsiz kopyasını yılda bir kez alma hakkınız vardır ve Georgia eyaletinde ikamet ediyorsanız tüketici raporunuzun ücretsiz kopyasını yılda iki kez alma hakkınız vardır. Illinois sakinleri için tüketici raporlama aracılarının yasalar gereğince ücretsiz olarak ya da çok düşük bir ücretle talep üzerine tüketici kaydınızın bir kopyasını size sağlamaları gerekir. Aksi durumunda tüketici raporlama aracısı, tüketici raporunuzun bir kopyasını size sağlamaya ilişkin yüksek bir ücret uygulayabilir.

 

Adil Tüketici Raporlama Yasası, tüketici raporunuzda hatalı ya da eksik bilgi sağladığınızı ortaya koyar. RAPORUNUZDAKİ HATALI YA DA EKSİK OLAN BİLGİLERİ BELİRTMEK VEYA EQUIFAX, EXPERIAN YA DA TRANSUNION OLMAK ÜZERE ÜÇ ULUSAL TÜKETİCİ RAPORLAMA ARACISINDAN VEYA HERHANGİ BİR BAŞKA TÜKETİCİ RAPORLAMA ARACISINDAN RAPORUNUZUN BİR KOPYASINI ALMAK ADINA TÜKETİCİ RAPORLAMA ARACILARINDAN HİÇ BİRİNDEN TÜKETİCİ RAPORUNUZU SATIN ALMANIZ GEREKMEZ.

 

Yukarıda açıklananlar dışındaki koşullar altında tüketici raporunun ücretsiz bir kopyasını sağlamak Equifax, Experian ve/veya TransUnion'ın ilkeleri olabilir. Tüketici raporunuzun kopyasını doğrudan bu tür bir aracıdan almak için Equifax, Experian veya TransUnion ile iletişime geçmek istemeniz ya da bir Equifax, Experian veya TransUnion kredi raporu dosyasında yer alan bilgilere itiraz etmeyi istemeniz durumunda lütfen bu kuruluşlarla aşağıdakiler aracılığıyla iletişime geçin:

 

Experian: 1-800-EXPERIAN (1-888-397-3742)

 

Equifax: 1-800-685-1111

 

Transunion: 1-800-916-8800

 

FCRA kapsamındaki haklarınızın tam özeti için burayatıklayın.

 

Ek Garanti Bildirimleri ve Yükümlülük Sınırlaması. Aşağıda Kimlik Koruma Hizmetlerimiz için geçerli olan ek garantiler ve yükümlülük sınırlamaları yer almaktadır:

 

TARAFIMIZCA YA DA HİZMETLER ARACILIĞIYLA VEYA TARAFINDAN ELDE EDİLEN SÖZLÜ YA DA YAZILI HİÇBİR TAVSİYE VEYA BİLGİ, İŞBU SÖZLEŞME'DE AÇIK ŞEKİLDE BELİRTİLMEYEN HERHANGİ BİR GARANTİYİ OLUŞTURMAZ. KİMLİK KORUMA HİZMETLERİ, "OLDUĞU GİBİ" VE "KULLANILABİLİR OLDUĞUNDA" TEMELİNDE SAĞLANIR. MCAFEE, LLC VE ÜÇÜNCÜ TARAF SERVİS SAĞLAYICILARI VE BUNLARIN VERİ TEDARİKÇİLERİ HİZMETLER İLE İLİŞKİLİ OLARAK AÇIK YA DA ZIMNİ HİÇBİR TEMSİLİYET VEYA GARANTİ SAĞLAMAZ VE BUNUNLA İLGİLİ OLARAK TÜM AÇIK YA DA ZIMNİ GARANTİLERİ REDDEDER. YUKARIDAKİLERİ SINIRLANDIRMADAN MCAFEE, LLC VE ÜÇÜNCÜ TARAF SERVİS SAĞLAYICILARI VE BUNLARIN VERİ TEDARİKÇİLERİ KİMLİK KORUMA HİZMETLERİNİN DOĞRULUĞU, DAKİKLİĞİ, EKSİKSİZLİĞİ, GÜNCELLİĞİ, TİCARETE UYGUNLUĞU, İHLAL DURUMUNUN OLMAMASI YA DA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞUNUN GARANTİSİNİ VEYA TEMİNATINI VERMEZ VE KİMLİK KORUMA HİZMETLERİNİN VEYA BURADAKİ VERİLERİN KULLANIMINDAN (TAM YA DA KISMİ OLARAK) KAYNAKLANAN HİÇBİR KAYIPTAN VEYA YARALANMADAN YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR.

 

Yürürlükteki diğer yasalar kapsamında bir kredi onarım kuruluşu ya da benzer şekilde düzenlenmiş bir kuruluş değiliz ve kredi onarım tavsiyesi sağlamayız.

 

Kredi izleme tekliflerimiz yalnızca satın alan tüketici ile ilişkili kredi dosyasını izler ve satın alan tüketici ile ilişkili kredi dosyasını, geçerli kredi bürosu (büroları) tarafından tutulan herhangi bir diğer kredi dosyasıyla karşılaştırmalı izlemez, bununla karşılaştırmaz ya da çapraz referans kullanmaz.

 

Tüm işletmelerdeki tüm işlemleri izlemeyiz.

 

Kredi puanları, raporları ve kredi izleme işlemi için ek doğrulama süreci gerekli olabilir ve kredi hizmetleri, söz konusu süreç tamamlanana kadar beklemede kalacaktır. Kimliğinizi doğrulayana kadar düşük bir hizmet ücreti tahsil edilecektir.

 

Vantage Score kredi puanları; sırasıyla Equifax, Experian ve TransUnion'dan gelen verilere dayalı olarak Vantage Score 3.0 kredi puanıdır. Üçüncü taraflar, kredi itibarınızı değerlendirmek adına farklı bir Vantage Score ya da farklı türde bir kredi puanı kullanabilir.

 

McAfee® Kimlik Hırsızlığı Koruma ProtectionPlus ve Premium hizmetleri için Experian ve TransUnion tarafından gerçekleştirilen kredi izleme işleminin başlaması birkaç gün sürebilir.

 

Fiili dolandırıcılık, yetkisiz işlemler, davalar veya diğer yükümlülüklere karşı koruma sağlamak veya bunları önlemek adına ve hiç bir başka amaç olmaksızın Kimlik Koruma Hizmetlerini (ve buradaki bilgilerin herhangi birini) kullanacağınızı ifade etmekte ve bize bunun garantisini vermektesiniz.

 

Bizim makul denetimimiz ötesindeki nedenlerle bunun gerçekleştirilmesindeki gecikme veya başarısızlıklardan sorumlu değiliz.

 

Kimlik Koruma Hizmetlerinin ücretsiz aboneliği, kaydolma tarihinden itibaren bir yıl geçerlidir.

 

BAĞLAYICI TAHKİM VE TOPLU DAVA FERAGAT BİLDİRİMİ

 

Avrupa Birliği’ne üye olmayan tüm müşteriler için.

 

Anlaşmazlıklar için Tahkime Gitmeyi Kabul Etme. Sadece bu kısımda aşağıda açıklanan Asliye Mahkemesi Seçeneği için geçerli olmak üzere, hak iddiasının türüne veya hukuk teorisi ya da hukuki yol ("Hak İddiası") siz veya bizim birbirimize yönelttiğimiz işbu Sözleşme, Yazılım veya Hizmetlerden kaynaklı, bunlarla ilgili veya herhangi bir yönüyle bağlantılı her tür hak iddiası, anlaşmazlık veya ihtilaf gizli, bağlayıcı tahkim tarafından çözülecektir. İşbu tahkim sözleşmesi şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: (i) bu tahkim hükümlerinin herhangi biri dahil olmak üzere işbu Sözleşmeye ilişkin uygulanabilirlik veya yorumlama ile ilgili iddialar; (ii) size ait İddialar ve ayrıca çalışan, temsilci, aracı, halef, selef, vasi, görevli ya da iflas durumunda kayyum gibi adınıza ya da sizinle bağlantılı olarak yapılan İddialar; (iii) doğrudan bizimle ve/veya ana şirketimiz, bağlı kuruluşlarımız, şubelerimiz, halefler, görevliler, çalışanlar ve aracılarımız ile ilişkili İddialar ve (iv) bir toplu davanın, şahıslar tarafından kamu yararına açılan davanın ya da diğer kolektif, konsolide veya temsili davaların parçası olarak ortaya konmuş olabilecek İddialar, bu tür iddiaların bireysel (toplu olmayan ve temsiliyet temelinde olmayan) şekilde işlenmesi gerektiği ve hakemlik eden kişinin yalnızca bireysel (toplu olmayan ve temsiliyet temelinde olmayan) bazda tazminata hükmetme yetkisine sahip olacağı açık bir şekilde anlaşılmış ve kabul edilmiştir. HİÇBİR TOPLU DAVANIN, KOLEKTİF DAVANIN, KONSOLİDE DAVANIN, ŞAHISLAR TARAFINDAN KAMU YARARINA AÇILAN DAVANIN VEYA DİĞER TEMSİLİ DAVANIN TAHKİMDE GÖRÜLMEYECEĞİ VE SÖZ KONUSU DAVALARIN MAHKEMEDE DE GÖRÜLMEYECEĞİ KONUSUNDA ANLAŞMIŞ BULUNMAKTAYIZ. SİZ VE BİZ İŞBU TAHKİM SÖZLEŞMESİNİ KABUL EDEREK BU TAHKİM HÜKMÜ KAPSAMINDAKİ HERHANGİ BİR HUSUSLA İLGİLİ OLARAK HERHANGİ BİR TOPLU DAVA, TEMSİLİ DAVA, ŞAHISLARCA KAMU YARARINA AÇILAN DAVA YA DA KOLEKTİF VEYA KONSOLİDE DAVAYI BAŞLATMA VEYA BU TÜR BİR DAVAYA KATILMA HAKKIMIZDAN FERAGAT ETMEYİ KABUL EDİYORUZ.

 

Anlaşmazlık Bildirimi. Tahkim arayışında olan tarafın ilk olarak anlaşmazlığın diğer tarafını tahkimi başlatmadan en az 60 gün öncesinde bilgilendirmesi gerekir. Tebliğler, McAfee, 5000 Headquarters Drive, Plano, TX 75024, Legal Department dikkatine gönderilmelidir. Bildirim, adınızı, adresinizi, iletişim bilgilerinizi, anlaşmazlığa yol açan hususları ve talep edilen çözümü içermelidir. Siz ve biz, anlaşmazlık bildiriminin gönderildiği tarihten itibaren 60 gün içinde anlaşmazlığı resmi olmayan müzakere aracılığıyla çözmek üzere makul çaba göstereceğiz. 60 günün ardından siz veya biz tahkim sürecini başlatabiliriz. Bu tebliğ yükümlülükleriyle beraber, tahkim istenen veya gerekli görülen Hak İddiası/İddiaları için tahkim talebi siz veya biz tarafından geçerli sınırlamalar statüsünde yapılmalıdır.  Bu tebliği yükümlülükleri herhangi bir Hak İddiası/Hak İddiaları için geçerli sınırlamaların statüsünü değiştirmez.

 

Tahkim Yönetimi. Herhangi bir anlaşmazlık resmi olmayan müzakere ile çözülmediği durumda her türlü iddia, anlaşmazlık ya da uyuşmazlık iki taraftan birinin isteği üzerine eyalet yasası değil de Federal Tahkim Kanunu ("FAA") tarafından yönetilen bağlayıcı tahkim ile özel olarak yürütülecektir. Sadece aşağıda açıklanan bireysel tüketicilere yönelik Asliye Mahkemesi Seçeneği için geçerli olmak üzere, SİZ VE BİZ TÜM ANLAŞMAZLIKLARI BİR HAKİM VEYA JÜRİ KARŞISINDA MAHKEMEDE GÖRÜLMEK ÜZERE DAVA AÇMA (VEYA BİR GRUP YA DA TOPLULUĞUN ÜYESİ OLARAK KATILMA) HAKKIMIZDAN FERAGAT EDİYORUZ. Bunun yerine tüm anlaşmazlıklar, tek bir tarafsız hakem önünde çözümlenecek ve işlem gizli tutulacaktır. Hakem, kendi yetki alanında hukuki görevlerde bulunma yetkisine sahip ve en az on yıl deneyimli bir avukat ya da AAA kuralları uyarınca seçilmiş emekli veya önceden bu görevde bulunmuş bir hakim olmalıdır. İşbu Sözleşme'nin hükümleri hakem için bağlayıcıdır ve tahkim, işbu Sözleşme ile değiştirildiği üzere AAA’nın Ticari Tahkim Kuralları veya Tüketici Tahkim Kuralları’na (“Tahkim Kuralları”) göre yürütülecektir. Ayrıntılı bilgi için adr.org adresini ziyaret edin veya 1-800-778-7879 numaralı telefonu arayın. 25.000 ABD dolarının altındaki talepler veya karşı talepler dışında hakem, hükme dayanak oluşturan başlıca bulguları ve sonuçları açıklamak için yeterli bir yazılı, gerekçeli karar düzenleyecektir. Tüm tahkim işlemleri İngilizce olarak yürütülecek ve Amerika Birleşik Devletler FAA, işbu Sözleşme'deki bağlayıcı tahkim maddesi gereğince yorumları ve işlemleri yönetecektir. Hüküm gizli tutulacak ve sadece nihai bir karar elde etmek amacıyla veya yasalarca başka şekilde gerekli görülmesi halinde ifşa edilecektir. Ayrıca siz ve biz karar yetkisine sahip herhangi bir mahkeme tarafından bir hakim tarafından nihai hükme ulaşabileceğini kabul ederiz. Tahkim hükmü, sadece tahkime konu olan davalarla ilgili olarak sadece adı geçen taraflar arasındaki hak ve yükümlülükleri belirleyecektir ve başka bir anlaşmazlığa ilişkin hak ve yükümlülükler üzerinde herhangi bir bağlayıcılığı olmayacaktır.

 

Masraflar. İlk dava açma ücreti tahkime başvuran tarafça karşılanacaktır. Tahkime siz başvurmuşsanız ve verilen hüküm sizin lehinize ise dava açma ücretinizi size geri ödeyeceğiz. Duruşmaların ilk günü için ücretleri ve masrafları ödeyeceğiz. Diğer tüm ücret ve masraflar tahkim kurallarına uygun olarak tahsis edilecektir. Ancak hakemin sizin tarafınızdan karşılanamayacağına karar vermesi veya bizden talep etmeniz ve bizim de bu doğrultuda makul gerekçeler olduğuna karar vermemiz durumunda dava açma ücretlerini ve diğer ücretleri önceden ödeyeceğiz ya da iade edeceğiz. Kimin lehinde karar verildiğine bakılmaksızın, taraflar kendi avukatları, bilirkişileri ve tanıklarına ilişkin masraflar ve diğer masraflardan kendileri sorumlu olacaktır, ancak geçerli kanunları uygulayarak hakemin kararlaştırması halinde taraflar tüm giderleri diğer taraftan tahsil edebilir.

 

Asliye Mahkemesi Seçeneği.  Bireysel bir tüketiciyseniz oturduğunuz yerdeki Asliye mahkemesinde veya Santa Clara County, Kaliforniya’da mahkeme şartlarını sağlıyorsanız bize dava açmayı tercih edebilirsiniz.

 

McAfee Tarafından Geçici Çözümlere Başvurma Hakkının Saklı Kalması. İşbu Sözleşme'deki hiçbir hüküm kendi kendimize bulacağımız çözümlere başvurma veya yasal sürece uyma ya da yargı yetkisine sahip bir mahkemeden ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz veya mahkeme ilamı alma gibi geçici çözümlere başvurma hakkımızı sınırlandırıcı ya da kısıtlayıcı nitelikte değildir, ancak söz konusu geçici çözümlere ilişkin anlaşmazlıklar bizim tarafımızdan tahkime taşınabilir.

 

Hükümlerin Çelişmesi. Tahkim Kuralları ile işbu tahkim anlaşması hükümlerinin çelişmesi durumunda işbu tahkim anlaşması geçerli olacaktır. İşbu tahkim anlaşmasının herhangi bir bölümü geçersiz veya uygulanamaz sayılırsa tahkim anlaşmasının diğer hükümlerinin geçerliliği etkilenmeyecektir, ancak (a) toplu tahkim yasağının geçersiz sayılması durumunda bu tahkim anlaşmasının tamamı geçersiz sayılacaktır ve (b) kamu yararına şahıslarca açılan temsili davaların tahkimine ilişkin yasağın geçersiz sayılması halinde tahkim anlaşması sadece söz konusu davalar için geçersiz olacaktır. İşbu tahkim anlaşması, işbu Sözleşme'nin sonlandırılması veya iptal edilmesi durumunda da geçerliliğini koruyacaktır. İşbu tahkim anlaşması ve diğer geçerli tahkim hükümleri arasında bir çelişki olması halinde işbu tahkim anlaşması geçerli olacaktır.

 

JÜRİSİZ DURUŞMADAN FERAGAT. HERHANGİ BİR NEDENLE BİR DAVA TAHKİMDE DEĞİL DE MAHKEMEDE GÖRÜLÜRSE SİZ VE BİZ DURUŞMANIN JÜRİSİZ YAPILACAĞI KONUSUNDA MUTABIK OLURUZ. SİZ VE BİZ İŞBU SÖZLEŞME YAHUT BİZDEN ALDIĞINIZ HERHANGİ BİR YAZILIM VEYA HİZMETTEN KAYNAKLANAN, BUNLARLA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE İLİŞKİLİ VEYA BAĞLANTILI OLAN HER TÜRLÜ ANLAŞMAZLIK İÇİN JÜRİLİ DURUŞMA HAKKINIZDAN KAYITSIZ ŞARTSIZ FERAGAT EDERİZ.   DAVA AÇILMASI HALİNDE BU PARAGRAF MAHKEMEDE GÖRÜLEN BİR DURUŞMADA YAZILI ONAY OLARAK SUNULABİLİR. Bu paragraf, Anlaşmazlıklar için Tahkime Gitmeyi Kabul Etme işlemini hiçbir şekilde geçersiz kılmaz.

 

Avrupa Birliği Müşterileri için – Çevrimiçi Anlaşmazlık Çözümü Hizmeti ("ODR") ve Alternatif Anlaşmazlık Çözümü ("ADR"). Kanunen web sitemizden AB ODR Platformuna bir bağlantı vermemiz gereklidir: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/consumers/resolve-your-consumer-complaint. Bizimle ilgili bir şikayetiniz olması durumunda ADR'yi kullanma zorunluluğumuz yoktur. Bizimle ilişkili dahili şikayetleri ele alma prosedürlerimizi kullanarak çözümleyemeyeceğimiz bir şikayetiniz olmaması durumunda ADR'ye gönderme konusunda hazır olup olmadığımızı size mektup ya da e-posta yoluyla haber vereceğiz. Web sitemiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

GENEL YASAL HÜKÜMLER

 

İşbu Sözleşme'nin Tabi Olduğu Yasalar. Aşağıdaki Yerel Yasalar Bölümü'nde belirtilen durumlar hariç, tahkimle ilgili tüm hükümlerin FAA’ya tabi olması dışında işbu Sözleşme, Yazılım ve Hizmetlerin kullanımı, taraflar arasındaki ilişki ve sizinle bizim aramızdaki anlaşmazlıklar dahil Sözleşme'den kaynaklanan, Sözleşme ile ilgili veya bağlantılı her türlü anlaşmazlık, yasaların çatışması ilkesi haricinde New York eyaleti yasalarına tabi olacak ve bunlara göre yorumlanacaktır. Herhangi bir nedenle New York eyaleti yasalarının geçersiz olması durumunda aşağıdaki Yerel Yasalar Bölümü'nde belirtilen durumlar hariç ve tahkimle ilgili tüm hükümlerin FAA'ya tabi olması dışında işbu Sözleşme, Yazılım ve Hizmetlerin kullanımı, taraflar arasındaki ilişki ve sizinle bizim aramızdaki anlaşmazlıklar dahil Sözleşme’den kaynaklanan, işbu Sözleşme ile ilgili veya bağlantılı olan her türlü anlaşmazlık, yasaların çatışması ilkesi haricinde Delaware eyaleti yasalarına tabi olacak ve bunlara göre yorumlanacaktır. Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin Birleşmiş Milletler Anlaşması ve Standart Bilgisayar Bilgisi İşlemleri Yasası, Yazılım veya Hizmetler için geçerli değildir.

 

Veri Saldırıları. Bazı güvenlik ihlallerin veri saldırılarını içerdiğini kabul etmektesiniz. Örneğin, şunlara yol açan virüsler ve diğer zararlı yazılımlar vardır: (i) verilerinizi silen ya da yok eden (bazı zamanlar ayrı dosyalar, ancak bazı zamanlar da ana önyükleme kaydını ya da hatta diğer anahtar öğeyi bozarak tüm diski), (ii) dosyalarınızı değiştiren (kendisini bir dosyaya ekleyen ve kendi yürütmesini ve/veya yayılımını etkinleştirmek üzere dosyayı değiştiren parazitli kötü amaçlı yazılım gibi) ve (iii) sürücünüzdeki şifreli dosyalar (asimetrik şifreleme kullanan korsan yazılım gibi). Sizin için kendinizi bu tür saldırılardan korumanın en iyi yolu verilerinizin bir başka cihaza veya konuma sık yedeklenmeleridir. Bu yolla saldırgan yazılımın sildiği, değiştirdiği veya yok ettiği verilerin bir başka kopyasına sahip olursunuz. Saldırgan zararlı yazılımı veya virüsü kaldırmak üzere ticari olarak makul ölçüde çaba harcayacağız, verilerinize bir saldırı durumunda bunları geri yükleyebileceğiniz şekilde cihazınızdaki tüm verileri ve dosyaları yedekleme sorumluluğu sadece ve tamamen size aittir. Bu tür bir yedek olmadan silinen, yok edilen veya değiştirilen verileri geri yüklemek mümkün olmayabilir. Veri saldırılarından kaynaklanan verilerin veya dosyaların kaybı ya da kurtarılması veya sistemlerin ya da ağların kullanım kaybı konusunda hiçbir yükümlülüğe sahip olmayacağız.

 

Sınırlı Garanti. Satın alma tarihinden itibaren 30 gün boyunca ("Garanti Süresi"), sadece Yazılımın ücretli sürümleri için işbu Sözleşme kapsamında lisansı verilen Yazılımın (sadece Garanti Süresi boyunca sağlanan güncellemeler dahil, ancak Garanti Süresi dışında sağlanan güncellemeler hariç) satın alma sırasında Yazılım ile ilgili size verdiğimiz belgelere uygun olarak düzgün şekilde çalışacağını ve size verilen ve Yazılımın bulunduğu somut ortamın (örn. CD-ROM dahil, ancak diğer şirketler tarafından üretilen diğer cihazlar hariç) malzeme ve işçilik açısından kusursuz olacağını garanti ederiz. Belirli herhangi bir cihazın ya da bilgisayarın Yazılım veya Hizmet ile uyumlu olacağını ya da çalışacağını garanti etmeyiz veya Yazılıma ya da Hizmete erişmek için kullandığınız kişisel ekipmanın çalışacağını garanti etmeyiz ve buna ilişkin herhangi bir yükümlülük kabul etmeyiz. Bu sınırlı garantinin ihlali durumunda bizim ve tedarikçilerimizin tüm yükümlülüğü ve sizin bu konudaki tek başvuru yolunuz, tamamen kendi takdirimiz doğrultusunda olmak üzere, lisans için ödediğiniz satın alma ücretini iade etmemiz, Yazılımı içeren kusurlu ortamı değiştirmemiz, Hizmeti yeniden gerçekleştirmemiz veya yetki alanınızdaki yerel tüketici kanununun gerekli gördüğü alternatif başvuru yolunu sağlamamız olacaktır. Yürürlükteki ihracat denetim yasaları ve düzenlemeleri kapsamındaki kısıtlamalara tabi olduğumuz için bu başvuru yolları bazı ülkelerde geçerli olmayabilir. Somut ortam kusurluysa masrafları size ait olmak koşuluyla ortamı, faturanızın kopyasıyla beraber aldığınız yere iade etmelisiniz. Değiştirme sonucu alınan ortam, orijinal Garanti Süresi'nin kalan süresi boyunca garanti kapsamındadır.

 

BİLDİRİM. YUKARIDAKİ GARANTİLER YEGÂNE GARANTİLERİNİZDİR. TİCARETE UYGUNLUK, PERFORMANS, TATMİN EDİCİ KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET HAKKI VE İHLAL DURUMUNUN OLMAMASI GARANTİ VEYA KOŞULLARI DAHİL OLMAK ÜZERE, AÇIK YA DA ZIMNİ, DİĞER TÜM GARANTİ, BEYAN, HÜKÜM VEYA KOŞULLARIN YERİNE GEÇER. BU BÖLÜMDEKİ SINIRLI GARANTİ HARİCİNDE YAZILIM VE HİZMETLER, "OLDUĞU GİBİ" SUNULUR. İSTEDİĞİNİZ SONUÇLARI ELDE ETMEK ÜZERE YAZILIMIN VEYA HİZMETLERİN SEÇİLMESİ, YÜKLENMESİ, KULLANILMASI VE YAZILIMDAN VEYA HİZMETTEN ELDE EDİLEN SONUÇLAR İLE İLGİLİ TÜM SORUMLULUK TARAFINIZA AİTTİR. YAZILIMIN VEYA HİZMETİN KULLANIMI VEYA PERFORMANSIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEYİZ. YAZILIMIN VEYA HİZMETİN BOZULMADAN, KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ YA DA KUSURSUZ OLARAK ÇALIŞACAĞINI VEYA YAZILIMIN YA DA HİZMETLERİN TÜM MUHTEMEL GÜVENLİK TEHDİTLERİNE (ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN KASITLI KÖTÜ NİYETLİ DAVRANIŞLARI DAHİL) KARŞI KORUMA SAĞLAYACAĞINI, YAZILIMDA VEYA HİZMETLERDE TARAFIMIZIN SEBEBİYET VERMEDİĞİ YA DA GELİŞTİRMEDİĞİ VİRÜS, BULAŞMASI, SOLUCAN VEYA BENZER ZARARLI KODLARIN NEDEN OLDUĞU ARIZALAR VEYA BAŞKA HATALAR OLMAYACAĞINI YA DA YAZILIMIN VEYA HİZMETİN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI TAAHHÜT VEYA GARANTİ ETMEYİZ. ARIZALARDAN VEYA HİZMET KESİNTİSİNDEN, VERİLERİN YA DA SİSTEMLERİN KAYBOLMASINDAN VEYA ÇALINMASINDAN YA DA HERHANGİ BİR EYLEM VEYA İHLALDEN KAYNAKLANAN YA DA ONUNLA İLGİLİ OLAN DİĞER HASARLARDAN SORUMLU DEĞİLİZ.

 

Yüksek Riskli Faaliyetler. Yazılım ve Hizmetler hataya tolerans göstermez ve nükleer tesislerin operasyonları, hava trafiği iletişim sistemleri, silah sistemleri, doğrudan yaşam destek makineleri ya da Yazılımın veya Hizmetlerin arızalanmasının doğrudan ölüm, yaralanma ya da ciddi fiziksel veya maddi zarara sebep olabileceği diğer uygulamalar dahil olmak üzere hatasız performans gerektiren tehlikeli ortamlar gibi yüksek riskli faaliyetlerde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Yüksek riskli faaliyetlere uygunluğa dair her türlü açık veya zımni garantiyi açıkça reddederiz.

 

Yükümlülük Sınırlaması. HİÇBİR KOŞUL ALTINDA BİZ VEYA TEDARİKÇİLERİMİZ, LİSANSÖRLERİMİZ YA DA DİĞER ÜÇÜNCÜ TARAF SERVİS SAĞLAYICILARIMIZ (I) DOLAYLI, ÖZEL, ARIZÎ VEYA NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN ZARARLAR; (II) KİŞİYİ TANIMLAYICI BİLGİLERİN ÇALINMASI YA DA YEDEK YAZILIM VEYA HİZMETLER’İN TEDARİK MASRAFLARI VE (III) KÂR KAYBI, İTİBAR KAYBI, PERSONEL MAAŞLARININ KAYBI, İŞ DURMASI, BİLGİSAYAR ARIZASI YA DA BOZULMASI, VERİ KAYBI, HERHANGİ BİR İHMAL VEYA DİĞER HERHANGİ BİR DOLAYLI ZARAR YA DA KAYIPTAN DOLAYI SİZE KARŞI SORUMLU OLMAYACAĞIZ. ÜCRETSİZ YAZILIM KULLANMANIZ HALİNDE, İŞBU SÖZLEŞME UYARINCA HİÇBİR DURUMDA BİZİM, İŞTİRAKLERİMİZİN VEYA TEDARİKÇİLERİMİZİN, LİSANSÖRLERİMİZİN YA DA ÜÇÜNCÜ TARAF SERVİS SAĞLAYICILARIMIZIN DOĞRUDAN ZARARLAR İÇİN SİZE KARŞI YÜKÜMLÜLÜĞÜ, SÖZ KONUSU YAZILIM KARŞILIĞINDA ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİ VEYA 100 ABD DOLARINI (YAHUT ULUSAL PARA BİRİMİNDEKİ DENK TUTARI) GEÇMEYECEKTİR. İşbu Bölüm'deki yükümlülük sınırlandırmalarını kabul etmekte ve işbu hükmü kabul etmemeniz halinde işbu Yazılım için alınacak ücretin daha yüksek olacağını onaylamaktasınız. İşbu Sözleşme'deki hiçbir husus yetki alanınızdaki mevcut tüketici koruma yasaları veya yürürlükteki diğer yasalar uyarınca sahip olabileceğiniz ve sözleşme ile vazgeçilmeyecek herhangi bir hakkı sınırlandırmayacaktır.

 

İhracat Denetimi. Bu Yazılım, ABD İhracat İdare Yönetmeliği ("EAR") ve uygulanan mevzuat kapsamında ihracat denetimlerine tabidir. ABD Ticaret Bakanlığı’nın Sanayi ve Güvenlik Bürosu veya ihracat ya da aktarım üzerinde yargı yetkisine sahip olabilecek diğer bir başka hükümet kuruluşunun yetkilendirmesi olmadan mevzuat, kararname veya diğer yasalarca ihracatın, aktarımın veya erişimin kısıtlanmış olduğu herhangi bir ülkeye doğrudan veya dolaylı olarak ihraç edemeyeceğinizi, aktaramayacağınızı, erişimine izin veremeyeceğinizi veya Yazılım veya Hizmetleri ve Teknik veriler dahil olmak üzere ilgili dokümantasyonu kullanamayacağınızı kabul ediyorsunuz. Herhangi bir nükleer, kimyasal veya biyolojik silah ve füze teknolojisi ile ilgili nihai kullanımlar için ya da yönetmelikle veya özel lisansla ABD hükümeti tarafından yetkilendirilmediğiniz sürece 15 CFR Bölüm 744.21 uyarınca askeri nihai kullanıma veya askeri son kullanıcıya yönelik olarak herhangi bir McAfee Ürününü kullanamaz, aktaramaz ya da bunlara erişemezsiniz. Belirli bir kişiye, tüzel kişiye veya ülkeye ihracat, yasalar tarafından yasaklanmıştır. McAfee, bir kullanıcının geçerli yasalar uyarınca bir yaptırım veya kısıtlanmış taraf olduğu ile ilgili olarak bir bildirim aldığı takdirde McAfee, eğer söz konusu yerine getirme eylemi yaptırım veya kısıtlamaların ihlali sonucunu doğuracaksa işbu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinden herhangi birini yerine getirmekle yükümlü olmayacaktır. Kısıtlanmış taraflar hakkında ek bilgilere aşağıdaki web sitelerinden ulaşılabilir: Konsolide İzleme Listesi ve OFAC Yaptırım Programları. McAfee Ürünlerinin ihraç ve ithal edilmesine ilişkin ayrıntılı bilgi, McAfee’nin “İhracat Uyumluluğu” şu web sayfasında bulunabilir: https://www.mcafee.com/enterprise/en-us/about/export-compliance.html, bu sayfa zaman zaman güncellenmektedir.

 

Üçüncü Taraf Programları. Yazılıma veya Hizmetlere dahil olan bazı üçüncü taraf materyaller, Yazılım veya Hizmetler ile birlikte verilen genellikle "Beni Oku" veya "Hakkında" dosyasında bulunan diğer hüküm ve koşullara tabi olabilir. Bu üçüncü taraf materyalleri "Açık Kaynaklı Yazılım" olarak kabul edilen GNU Genel Kamu Lisansı dâhil olmak üzere bir veya daha fazla açık kaynaklı yahut ücretsiz yazılım lisansı altında üçüncü taraflarca lisanslı yazılı kaynak kodu içerebilir. Açık Kaynaklı Yazılım işbu Sözleşmeden başka hüküm ve koşullar uyarınca lisanslıdır ve bazı durumlarda işbu Sözleşmenin hükümleriyle çelişebilir ve böyle bir durumda işbu Sözleşmenin hükümleri yerine geçerli olur. Açık Kaynaklı Yazılım lisansı Yazılım veya Hizmetler ile ilgili herhangi bir kaynak kodunun ya da Yazılımdaki veya Hizmetlerdeki değişikliklerin dağıtımını yapmamızı gerektirirse talep halinde kaynak kodunu sunacağız.

 

Vazgeçilmeyen Durumlar. İmzalı ve yazılı olarak feragat edilmedikçe işbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünden vazgeçmeyiz.

 

Bölünebilirlik. İşbu Sözleşme'nin herhangi bir bölümü herhangi bir sebeple geçersiz sayılırsa söz konusu bölüm kapsamdan çıkarılmış sayılacak ve kalanı geçerliliğini koruyacaktır. ANCAK TAHKİM ANLAŞMASI, TOPLU DAVALAR VEYA BİRLEŞTİRİLMİŞ TAHKİMLE İLGİLİ SINIRLAMALARIN YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARA GÖRE İZİN VERİLMEDİĞİ DAVALAR İÇİN GEÇERLİ OLMAYACAKTIR.

 

Sözleşmenin Bütünü. İşbu Sözleşme, sizinle bizim aramızdaki bütün mutabakatı oluşturur ve işbu belge kapsamında edinilen Yazılımı ve Hizmetleri kullanımınızı düzenler. İşbu Sözleşme, Yazılımla ve tüm Hizmetlerle ilgili olarak sizinle aramızda önceden yapılan her türlü anlaşmanın, diğer iletişimlerin, beyanların veya Yazılım ya da Hizmetlere ait reklamlarının yerine geçer.

 

Lisans Veren Şirketler. Yazılım ve Hizmetler size şu tüzel kişilerden biri tarafından lisanslanmıştır:

 

Yazılım Birleşik Devletler, Meksika, Orta Amerika, Güney Amerika veya Karayipler'de indirilmişse genel merkezi 2821 Mission College Blvd., Santa Clara, California 95054, ABD adresinde bulunan bir Delaware limited şirketi olanMcAfee, LLC;

 

Yazılım Kanada'da indirilmişse genel merkezi 2821 Mission College Blvd., Santa Clara, California 95054, ABD adresinde bulunan bir Delaware limited şirketi olan McAfee Consumer Affairs North, LLC;

 

Yazılım Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Pasifik Bölgesi veya Avustralya'da indirilmişse Building 2000 City Gate, Mahon, Cork, İrlanda adresinde mukim McAfee Ireland Limited ya da

 

Yazılım Japonya'da indirilmişse Yazılımın lisansı McAfee, LLC.'ye aittir. Yazılım Japonya'da indirilmişse her türlü Servis, ofisleri Shibuya Mark City West 1-12-1, Dougenzaka, Shibuya-ku, Tokyo 150-0043, Japonya adresinde bulunan McAfee Co., Ltd. tarafından sağlanır.

 

Yerel Yasalar. Aşağıdaki alt bölümlerde belirli yetki alanlarının işbu Sözleşme için geçerli olan ve burada belirtildiği gibi belirli hükümlerin yerine geçebilecek yerel yasaları hakkında bilgi verilmektedir.

 

Avustralya. Avustralya'daki tüketiciler için:

 

Sınırlı garantiler kapsamında size sağladığı haklar, garantinin ilgili olduğu ürünler veya hizmetlere ilişkin bir yasa uyarınca sahip olabileceğiniz diğer haklara ve başvuru yollarına ilave niteliktedir. Ürünlerimiz, 2010 tarihli Rekabet ve Tüketici Yasası (Cth) ("Avustralya Tüketici Yasası") 2. Programı kapsamında hariç tutulamayacak garantilerle birlikte sunulur. Büyük bir arıza durumunda ürünün değiştirilmesi veya ücretinin iade edilmesi ve diğer makul olarak tahmin edilebilen herhangi bir kayıp ya da zarar için tazminat talep etme hakkına sahipsiniz. Ürünler kabul edilebilir kalitede değilse ve arıza büyük bir arıza niteliğinde değilse ürünleri değiştirtme veya tamir ettirme hakkına da sahipsiniz. Bu garanti, Building 2000 City Gate, Mahon, Cork, İrlanda adresinde ofisleri bulunan McAfee Ireland Limited tarafından verilir, ancak Avustralyalı müşterilerimiz için garantimiz ile ilgili sorular için 1800 998 887 no'lu telefon numarasını arayabilirsiniz. Bu garanti uyarınca yapılan her türlü iddia, masrafları size ait olmak üzere aşağıdaki adrese gönderilmelidir:

 

Legal Department
McAfee Security Australia Pty Ltd
Level 16
40 Mount Street
North Sydney, NSW, 2060
Avustralya

 

Avustralya’daki müşteriler, Yazılımın üzerinde sunulduğu somut ortamın kusurlu olması durumunda kusurlu ortamı kusurun fark edildiği tarihten itibaren 14 gün içinde, masrafları kendilerine ait olmak koşuluyla faturasıyla beraber bize iade etmelidir. Kusurlu ortamı aldıktan sonra 14 gün içinde size ortamı aldığımızı bildireceğiz.

 

AVUSTRALYA YASALARININ YÜRÜRLÜKTEKİ HERHANGİ BİR YASAL GARANTİ, AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ, KOŞUL, BEYAN YA DA HÜKMÜN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEDİĞİ DURUMDA BU BÖLÜMDEKİ SORUMLULUK REDDİ BEYANLARI SİZİN İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR. BU DURUMDA AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİLER YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARCA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE SINIRLANDIRILIR.

BU BÖLÜMDE BELİRTİLEN SORUMLULUK SINIRLAMALARI AVUSTRALYA’DAKİ TÜKETİCİLER İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.

 

İŞBU SÖZLEŞME'DEKİ HİÇBİR HUSUS AVUSTRALYA TÜKETİCİ KANUNU DÂHİL OLMAK ÜZERE YETKİ ALANINIZDAKİ MEVCUT TÜKETİCİ KORUMA YASALARI VEYA YÜRÜRLÜKTEKİ DİĞER YASALAR UYARINCA SAHİP OLABİLECEĞİNİZ VE SÖZLEŞME İLE FERAGAT EDİLEMEYECEK HERHANGİ BİR HAKKI SINIRLANDIRMAYACAKTIR.

 

Kanada. Yerel yasalarca yasaklanmadığı sürece Yazılım veya Hizmetleri Kanada'dan satın aldıysanız işbu Sözleşme, Yazılımın ve Hizmetlerin kullanımı, taraflar arasındaki ilişki ve sizinle bizim aramızdaki anlaşmazlıklar dahil Sözleşme'den kaynaklanan, Sözleşme ile ilgili veya bağlantılı her türlü anlaşmazlık, Kanada’nın Ontario Eyaleti’nde geçerli yasalara tabi olacak ve bunlara göre yorumlanacaktır.

 

Fransa.  Conformément aux dispositions de l’article L. 215-4 du code de la consommation, les clauses suivantes sont reproduites:

 

« Pour les contrats de prestations de services conclus pour une durée déterminée avec une clause de reconduction tacite, le professionnel prestataire de services informe le consommateur par écrit, par lettre nominative ou courrier électronique dédiés, au plus tôt trois mois et au plus tard un mois avant le terme de la période autorisant le rejet de la reconduction, de la possibilité de ne pas reconduire le contrat qu'il a conclu avec une clause de reconduction tacite. Cette information, délivrée dans des termes clairs et compréhensibles, mentionne, dans un encadré apparent, la date limite de non-reconduction.

 

Lorsque cette information ne lui a pas été adressée conformément aux dispositions du premier alinéa, le consommateur peut mettre gratuitement un terme au contrat, à tout moment à compter de la date de reconduction.

 

Les avances effectuées après la dernière date de reconduction ou, s'agissant des contrats à durée indéterminée, après la date de transformation du contrat initial à durée déterminée, sont dans ce cas remboursées dans un délai de trente jours à compter de la date de résiliation, déduction faite des sommes correspondant, jusqu'à celle-ci, à l'exécution du contrat.

 

Les dispositions du présent article s'appliquent sans préjudice de celles qui soumettent légalement certains contrats à des règles particulières en ce qui concerne l'information du consommateur.

 

Lorsque le professionnel n'a pas procédé au remboursement dans les conditions prévues à l'article L. 215-1, les sommes dues sont productives d'intérêts au taux légal. »

 

Avrupa Birliği, İzlanda, Norveç veya İsviçre. Yazılım veya Hizmetleri Avrupa Birliği, İzlanda, Norveç veya İsviçre’de satın aldıysanız Yazılımı indirdiğiniz ülkenin ulusal yasaları geçerli olacaktır.

 

Japonya. Yazılım veya Hizmetleri Japonya’da satın aldıysanız işbu Sözleşme, Yazılımın ve Hizmetlerin kullanımı, taraflar arasındaki ilişki ve sizinle bizim aramızdaki anlaşmazlıklar dahil Sözleşme'den kaynaklanan, Sözleşme ile ilgili veya bağlantılı her türlü anlaşmazlık, hukuk seçimi kurallarına bakılmaksızın Japonya yasalarına tabi olacak ve bunlara göre yorumlanacaktır.

 

Hollanda. Hollanda’da yaşayan müşteriler için ilk aboneliğiniz sınırsız süre için otomatik olarak yenilenecek ve abonelik koşullarınıza göre faturalandırılacaktır. Yenilemenin ardından herhangi bir zamanda Müşteri Hizmetlerini arayarak ve en az 30 gün öncesinde sonlandırma niyetinizi içeren bir bildirim sunarak yenilenen aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz ve bunun sonucunda yerel yasalara göre size geri ödeme yapılacaktır. Aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmesini istemiyorsanız otomatik yenileme özelliğini ilk aboneliğiniz sona ermeden en az 30 gün önce kapatmalısınız.

 

 

MCAFEE İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek: http://service.mcafee.com

 

Anlaşmazlıklar:

 

Attn: McAfee Legal Department

 

5000 Headquarters Drive

 

Plano, Texas 75024

 

MFECONSUMER.EULA.2020.06.29.GENERAL

Product Terms of Service
Identity Theft Protection Services
McAfee Identity Theft Protection Services - Overview

1.  Summary
2.  Identity Theft Protection Terms
3.  Additional Terms for Free McAfee Identity Theft Protection Essentials
4.  Summary of Identity Fraud Reimbursement Coverage

Summary

 

What is McAfee Identity Theft Protection?

With identity theft incidents hitting record-highs, now is the time to get the protection you need from a name you trust.  McAfee Identity Theft Protection (IDTP) helps you keep tabs on a wide range of personal information with always-on monitoring and recovery tools so you can keep your identity close and personal.

 

Find the plan that’s right for you. 

IDTP is designed to accommodate every lifestyle, so you don’t have to pay for more than you need.  Choose from Essentials (not available in all markets), Standard, Plus and Premium.   Go here to learn more about what’s included in each package.  


Identity Theft Protection Terms

 

1.     Your subscription to McAfee Identity Theft Protection is subject to our License Agreement and Privacy Notice.   

 

2.     Identity Fraud Reimbursement Coverage is subject to the terms summarized below.   Certain offers have lower limitations for both the total reimbursement and the stolen funds reimbursement.  Review your transaction documents to verify your coverage caps.

 

3.     By enrolling and using the credit, financial, cyber and other monitoring features you certify that you shall only use the features to monitor accounts and information associated with your personal information.

 

4.     Disclaimer:  While McAfee Identity Theft Protection provides you tools and resources to protect yourself from and recover from identity theft, no identity can be completely secure.  McAfee is not responsible for any loss or damages incurred as a result of identity theft.  See the EULA for additional disclaimers of warranty and limitation of liability.

 


Additional Terms for Free McAfee Identity Theft Protection Essentials

 

1. Free IDTP Essentials is only valid for qualifying products and specified languages and countries, as set out in our System Requirements.

 

2. You must either have a qualifying free trial or a paid subscription with a participating partner, and you must be enrolled in automatic renewal (turned on) and your account must have a valid credit card, debit card, or other payment mechanism on file. 

 

3. The free subscription will be granted to the registered McAfee account holder. 

 

4. You may be required to enroll to activate all or some of the features.  If eligible, you will receive enrollment instructions. 

 

5. This offer is not available for Small Business or Enterprise products and services.

 

6. Eligibility ends when either your free trial or your paid subscription ends. If you opt-out of auto-renewal you will not be entitled to Free IDTP.

 

7. Your subscription is subject to our EULA and Privacy Notice.   

 

8. Identity Fraud Reimbursement Coverage is subject to the terms below and is limited to $100,000 total coverage which includes a $10,000 limit for reimbursement of stolen funds.  

 

9. You have numerous rights under the FCRA, including the right to dispute inaccurate information in your credit report(s). Consumer reporting agencies are required to investigate and respond to your dispute, but are not obligated to change or remove accurate information that is reported in compliance with applicable law. While this plan can provide you assistance in filing a dispute, the FCRA allows you to file a dispute for free with a consumer reporting agency without the assistance of a third party.

 

 


Identity Fraud Reimbursement Coverage
 
 

FINANCIAL REIMBURSEMENT COVERAGE:

We will reimburse the subscriber for financial losses, expenses, and legal costs incurred by the subscriber.  Certain offers have lower limitations for both the total reimbursement and the stolen funds reimbursement.  Review your transaction documents to verify your coverage caps.  Reimbursement is provided as a result of the following:

 

Fraud or Embezzlement

Loss arising out of fraud or embezzlement perpetrated against the subscriber, during the term of the program.

 

Theft

Loss resulting directly from theft of property related to the subscriber's information, checkbook, savings record, ATM access, etc. by a person from whom the subscriber purchased goods or services.

 

Forgery

Loss resulting directly from forgery or alteration of checks, drafts, promissory notes, or similar written promises drawn upon the subscriber’s account.

 

Data Breach

Loss resulting directly from the misuse of subscriber's information as a result of a data compromise of information from a financial institution, a credit reporting agency, a credit grantor or a securities firm wherein monies are stolen from the subscriber’s account.

 

Stolen Identity Event

Loss resulting from a stolen identity event occurring on or arising out of the use of the Internet. The occurrence must be during the term of the program.

 

Unauthorized Electronic Fund Transfer aka "Stolen Funds"

Stolen funds loss incurred by the subscriber as the direct result of an unauthorized electronic fund transfer. Varying limitations apply depending on your subscription. Review your transaction documents to verify your coverage.

 

Covered Expenses (as a result of the identity fraud)

1. Costs incurred by the subscriber for re-filing applications for loans, grants, or other credit that are rejected solely because the lender received incorrect information.

 

2. Costs for notarizing affidavits, incurring long distance telephone calls, travel and postage reasonably incurred as a result of the subscriber's efforts to report an identity fraud and/or amend records.

 

3. Costs for contesting the accuracy or completeness of any information contained in a credit report.

 

4. Payment for reasonable expenses incurred that were a result of recovery from an identity fraud such as; credit freeze, credit thaw costs, transcript costs, appeal bond, court filing fees and expert witness fees.

 

5. Lost base wages that would have been earned, for time reasonably and necessarily taken off work solely as a result of efforts to amend or rectify records as to the subscriber's identity. Actual lost wages includes remuneration for vacation days, discretionary days, floating holidays, and paid personal days but not for sick days or any cost arising from time taken from self-employment.

 

6. Child or elderly care costs that would have otherwise not been incurred, resulting from time reasonably and necessarily taken away from providing such care as a result of efforts to amend or rectify records as to the subscriber's identity.

 

Covered Legal Costs

Costs for reasonable fees for an attorney with either prior approval by us or costs up to $125.00 per hour for an attorney selected by the Subscriber and related court fees, incurred by the Subscriber for:

 

a. Defense of any legal action brought against the subscriber by a merchant, creditor or collection agency or entity acting on their behalf for non-payment of goods or services or default on a loan.

 

b. Defense of or the removal of any criminal or civil judgments wrongly entered against the subscriber.

 

c. Challenging the accuracy or completeness of any information in a consumer credit report.

 

FINANCIAL REIMBURSEMENT DOES NOT COVER:

A. loss due to any fraudulent, dishonest or criminal act by the subscriber or any person acting in concert with the subscriber, or immediate family subscriber, whether acting alone or in collusion with others.

 

B. loss resulting directly or indirectly from errors or omissions occurring in the input of data to any computer system and/or processing of any data within a computer system.

 

C. loss resulting directly or indirectly from the voluntary surrendering by the subscriber of any access device, in whole or in part, to any person or entity.

 

D. loss resulting from any unintentional clerical error in the transfer from or debit of any account of the subscriber which is initiated by a financial institution, or any employee(s) thereof.

 

E. loss in connection with any pre-authorized transfer from any account to or for the benefit of a financial institution, or to any other account of the subscriber.

 

F. loss arising out of business pursuits of the subscriber.

 

G. loss of valuable papers, valuable documents, jewelry, silverware and other personal property including the philatelic value of stamps and the numismatic value of coins not in circulation.

 

H. property damage, bodily injury or personal injury.

 

I. losses incurred from financial performance of any investment of financial product.

 

CLAIM PROCEDURES:

Upon knowledge or discovery of loss that may give rise to a claim under the terms of the program agreement, the subscriber is responsible for the following:

 

A. Give notice as soon as practicable to: (a) the appropriate authority and affected institutions, if applicable; and (b) us or any of our authorized agents. If the loss involves a violation of law, the subscriber shall also notify the police. The subscriber must submit a copy of the police report when filing a claim.

 

B. File detailed proof of loss, duly sworn to, with us within 60 days after the discovery of loss.

 

C. Upon our request, submit to examination by us, and subscribe the same, under oath if required.

 

D. Upon our request, cooperate to help us enforce legal rights against anyone who may be liable to the subscriber to include giving evidence and attending depositions, hearings and/or trials; producing for our examination all pertinent records; and cooperating with us in all matters pertaining to loss or claims; all at such reasonable times and places as we shall designate.

 

E. The subscriber shall not voluntarily assume or admit any liability, nor, except at said subscriber's own cost, voluntarily make any payment or incur any expense without our prior written consent, (such consent not to be unreasonably withheld).

 

F. The subscriber shall keep books, receipts, bills, and other records in such manner that we can accurately determine the amount of any loss. At any time subsequent to the reporting of the loss to us, we may examine and audit the subscriber's books and records as they relate to a loss under the policy on record with the insurance company.

 

NOTE: The above summation of our Identity Theft Reimbursement Coverage is designed to provide general information only. While every effort has been made to ensure that the information provided is accurate, this information is provided without any representation or warranty of any kind about its accuracy. All descriptions of coverage are subject to the terms, conditions and exclusions of the individual policy on file with the insurance company. This policy is available upon request.

 

Secure Home Platform
McAfee Secure Home Platform

Welcome to the McAfee Secure Home Platform! These Terms of Service (“Terms”) affect your legal rights, so please read them carefully. These Terms apply to your access and use of a home wireless network (the “Home Network”) that is protected by McAfee Secure Home Platform (“Platform”). If you will be managing the settings of the Home Network through the Secure Home Platform mobile application (the “App”), then these Terms also apply to you (“Home Network Administrator”) and your use of the App. You may access the Home Network from your personal computer, tablet, mobile device or other Internet-capable device (“your Device”).  In order to access and use the Home Network and/or the App, you must agree to these Terms. The Platform and the App are provided by the applicable McAfee legal entity identified in Section 17 (collectively, “McAfee”, “we”, “us”, or “our”).

 

By clicking “I accept”, or by accessing or using the Home Network and/or the App, you agree to be bound by these Terms and all terms incorporated by reference. We have included links to additional terms, such as our Privacy Notice which are important and together create this legal agreement that applies to you.  If you do not agree to these Terms, including the mandatory arbitration provision and class action waiver in Section 12, you may not access or use the Home Network or the App.

 

McAfee reserves the right to change or modify these Terms at any time and in our sole discretion. If we make changes to these Terms, we will provide notice of such changes, such as by providing notice through the Home Network or updating the “Last Updated” date at the beginning of these Terms. By continuing to access or use the Home Network and/or App, you confirm your acceptance of the revised Terms and all of the terms incorporated therein by reference. We encourage you to review the Terms frequently to ensure that you understand the terms and conditions that apply when you access or use the Home Network and/or App. If you do not agree to the revised Terms, you may not access or use the Home Network and/or App.

 

1.        SHARING OF DATA

 

You acknowledge that the Home Network Administrator may receive information about your use of the Home Network, including without limitation, your name, the type of Device you have, and the sites that you visit (for example, the Home Network Administrator may receive a notification if you visit a website that has parental control restrictions enabled). If you do not wish for the Home Network Administrator to receive this information, do not use the Home Network.

 

2.        PRIVACY

 

Our Privacy Notice is incorporated by reference into these Terms, and you understand that you are agreeing to the terms therein by accessing or using the Home Network and/or App. Please review the Privacy Notice for additional information about how we collect, use, and disclose information about you. The Privacy Notice applies solely to our use of information about you.  You acknowledge that the policy does not govern the Home Network Administrator’s use of any information about you that the Home Network Administrator receives, or any use of your information by any Internet Service Provider or other third party. 

 

3.        ADDITIONAL PROVISIONS REGARDING THE APP

 

Use of the App is permitted only by the Home Network Administrator. If you are not the Home Network Administrator, you have no right to use the App. If you are the Home Network Administrator, in order to use the App, you will need to register for a Platform user account (“Account”) through the App. By creating an Account, you agree to (i) provide accurate, current and complete Account information, (ii) maintain and promptly update, as necessary, your Account information, and (iii) maintain the security of your Account credentials. You agree that we can rely on the instructions of the person that establishes the Account related to your Home Network.  You are not permitted to let other individuals use your Account credentials. You understand that letting another individual control the Home Network through your Account may result in changes to your Platform configurations and permissions. You acknowledge that McAfee has no responsibility to you with respect to the actions of such parties. As such, you are solely responsible for maintaining the confidentiality of your Account login information and for all activities that occur under your Account.

 

4.        UNLAWFUL AND PROHIBITED USE

 

As a specific condition of your access to the Home Network, you explicitly agree not to use the Home Network for any purpose that is unlawful or prohibited by these Terms. You agree: (i) not to violate any applicable law, contract, intellectual property or other third-party right or commit a tort; (ii) not to engage in any harassing, threatening, intimidating, predatory or stalking conduct; not to use the Home Network in any way that could damage, disable, overburden, or impair the Home Network, or interfere with anyone else's use of the Home Network, (iii) not to attempt to gain unauthorized access to the Platform or the App, through hacking, password mining or any other means, (iv) not to attempt to reverse engineer any portion of the Platform or the App, or attempt to infringe the intellectual property rights of others in any way, (v) not to obtain or attempt to obtain any materials or information through any means not intentionally made available through the Home Network or App, (vi) to act responsibly and not use the Home Network or App for any fraudulent, unlawful, harassing, abusive, illegal, or unauthorized purpose, or engage in, encourage or promote any activity that violates these Terms. You further acknowledge and agree that a violation of these Terms may result in a denial of access to the Home Network and App without notice and may subject you to administrative penalty and/or criminal liability.

 

Additionally, if you are a Home Network Administrator, you agree that you will not permit anyone else to access or use your Account.

 

5.        SECURITY WARNING

 

Wireless communications, including those sent over the Home Network, are not secure communications. McAfee is not responsible for the privacy of activity using the Home Network. For security purposes, activity on the Home Network may be monitored, but there is no obligation on McAfee to do so or to take any action even if it does.

 

6.        AVAILABILITY OF THE PLATFORM; AUTOMATIC UPDATES

 

Availability of the Platform. While we aim for the Platform to be highly reliable and available, you acknowledge that it may not be available 100% of the time. The Platform is subject to sporadic interruptions and failures for a variety of reasons beyond our control, including router failure, Wi-Fi intermittency, service provider or your mobile carrier uptime, viruses, bugs or other issues present in your router equipment, computer or other devices connected to your Home Network, and your App configurations, among others. You acknowledge these limitations and agree that McAfee is not responsible for any damages allegedly caused by the failure or delay of the Platform. Additionally, you are solely responsible for any fees charged directly by such third parties in connection with your use of the Platform and for your compliance with all applicable agreements and policies provided by such third parties.

 

Automatic Updates. We may from time to time develop updates, patches, bug fixes, and other modifications to the Software (“Updates”) at no cost to you. Updates may be automatically installed without providing any additional notice or receiving any additional consent from you. By accessing or using the Software, you consent to automatic Updates. You further acknowledge that you may be required to install Updates to use the Software, and to promptly install any Update we provide.

 

7.        PROPRIETARY RIGHTS

 

McAfee Property. You acknowledge that all of the intellectual property rights, including without limitation copyrights, patents, trademarks, and trade secrets in the Platform and the App (and in the underlying technology) are owned by McAfee, its affiliates or its licensors. All rights not expressly licensed are reserved.

 

Feedback. You may choose to, or we may invite you to submit, comments, ideas, suggestions, or concerns about the Platform and the App (collectively, “Feedback”). By submitting any Feedback, you agree that your submissions are voluntary, gratuitous, unsolicited, and without restriction, and will not place McAfee under any fiduciary or other obligation. You acknowledge that McAfee may use, copy, modify, publish, or redistribute your submissions for any purpose without any compensation to you. You further agree that McAfee does not waive any rights to use similar or related ideas previously known to McAfee, whether developed by its employees or obtained from other sources. 

 

8.        LIMITED LICENSE

 

We are pleased to grant you a nonexclusive, revocable, non-assignable, non-sublicensable, limited license to use the Platform and the App for personal use only and in accordance with these Terms and all applicable laws and regulations. The Platform is intended to be used only on the router on which it is pre-installed, and the App is intended to be used only on a supported mobile device owned by you.  Unless explicitly stated by us, nothing in these Terms shall be construed as conferring any right or license to any patent, copyright, trademark, or other proprietary right of McAfee or any third party, whether by estoppel, implication or otherwise. This license is nontransferable and is revocable by us in the event you violate this Agreement.  Upon any termination of this license, you must immediately cease all use of the Platform and App. 

 

9.        LIMITED WARRANTY; DISCLAIMERS

 

Except for the limited warranty below, McAfee disclaims any and all other warranties, and any and all responsibility for any loss, injury, claim, liability, or damage of any kind resulting from, arising out of, or in any way related to (a) any errors in or omissions on or from the Home Network or App, including but not limited to technical inaccuracies and typographical errors, (b) any third party websites or content therein directly or indirectly accessed through links on the Home Network or App, including but not limited to any errors in or omissions contained therein, (c) the unavailability of the Home Network or App, (d) your use of the Home Network or App, (e) your use of any equipment or software in connection with the Home Network or App, or (f) information you might access or encounter or any activity that results from your access, encounter or activity on the internet.

 

Any dealings with any third parties (including advertisers and/or sponsors) appearing on the Home Network, and any other terms, conditions, warranties or representations associated with such dealings are solely between you and those third parties. We are not responsible for examining or evaluating, and do not warrant the offerings of, any of these businesses or individuals or the content of their websites. McAfee does not assume any responsibility or liability for the actions, products, or website contents of any third parties. You should carefully review their privacy statements and other conditions of use.

 

The Platform, Home Network, and App are provided on an “as is” and “as available” basis without warranties of any kind. McAfee makes no warranties or representations, and expressly disclaims any and all warranties, including but not limited to the implied warranties of design, merchantability, fitness for a particular purpose, and title, any warranties arising from a course of dealing, usage, or trade practice, and any warranties of non-infringement of any third party's patent(s), trade secret(s), copyright(s) or other intellectual property rights. McAfee will not be liable for any damages (including direct, indirect, incidental, consequential, special or punitive). McAfee does not warrant that the operation of the Home Network or App will be uninterrupted or error-free. No oral or written information given by McAfee or an authorized representative of McAfee shall create any warranty.

 

In addition, McAfee does not represent or warrant that the Platform, Home Network, and App are accurate, complete, reliable, current or error-free, or that the content or websites that you or users of your Home Network request, receive, or visit will be safe, legal, acceptable, or appropriate for a particular age. You acknowledge that any age-based filtering based on your App configurations may not be 100% accurate, and that McAfee is not responsible in the event that certain content on your Home Network is not appropriately filtered according to your configurations. While McAfee attempts to make your access to and use of the Platform, Home Network, and App safe, we cannot and do not represent or warrant that the Platform, Home Network, or App, or our servers are free of viruses or other harmful components. You assume the entire risk as to the quality and performance of the Platform, Home Network, and App.

 

You acknowledge that some security breaches involve attacks on data. For example, there are viruses and other malware that: (i) delete or destroy your data (sometimes individual files, but sometimes even an entire disk by corrupting a master boot record or other key element); (ii) modify your files (such as parasitic malware that attaches itself to a file and modifies the file to enable its own execution and/or propagation); and (iii) encrypt files on your drive (such as ransomware that uses asymmetric encryption). The best way for you to protect yourself from these types of attacks is frequent back-ups of your data to another device/location. That way, you have another copy of the data in the event that the attacking software has deleted, modified, or destroyed the data. It is your sole and exclusive responsibility to back-up all data and files on your device so that they can be restored in the event of an attack on your data. Without such a back-up, it may not be possible to restore the deleted/destroyed/modified data. McAfee is not liable for loss of or recovery of data, or for files or loss of use of systems or networks arising from attacks on data.

 

Limited Warranty. We warrant that the Platform will perform substantially in accordance with the product description provided at McAfee.com. If you are dissatisfied with any portion of the Platform or the App, or with any of these Terms, your sole and exclusive remedy is to discontinue using the Home Network.

 

10.     LIMITATION OF LIABILITY

 

Under no circumstances are we or our suppliers, licensors or other third-party service providers liable to you for any: (a) indirect, special, incidental, or consequential damages; (b) theft of personally identifiable information or cost of procuring substitute services, and (c) damages for loss of profits, loss of goodwill, loss of personnel salaries, work stoppage, computer failure or malfunction, loss of data, or negligence of any kind, or for any other nondirect damage or loss.  In no event will our, our affiliates’ or our suppliers’, licensors’ or other third-party service providers’ aggregate liability to you for direct damages under these terms exceed the greater of (i) the price you paid for the Platform service, or (ii) if you have not paid McAfee for the use of any services, $100.00 USD (one-hundred U.S. dollars).  Nothing in these Terms limits any rights you may have under existing consumer-protection statutes or other applicable laws that may not be waived by contract in your jurisdiction.

 

11.     INDEMNIFICATION

 

To the fullest extent permitted by applicable law, you agree to indemnify, defend, and hold McAfee and its past, present, and future employees, officers, directors, contractors, equity holders, parent companies, subsidiaries, affiliates, licensors and suppliers (collectively, the “McAfee Parties”) harmless from any damages, liabilities, claims, demands, awards, judgments, losses, fees, expenses, and costs of every kind and nature whatsoever, whether known or unknown, foreseen or unforeseen, matured or unmatured, or suspected or unsuspected, in law or in equity, whether in tort, contract, or otherwise (collectively, “Claims”) made by any third party due to or arising out of (i) any misuse by you or anyone you authorize to use the Home Network, your Account, or the App; (ii) your violation of these Terms or any other applicable terms, policies, warnings, or instructions provided by McAfee or a third party in relation to the Home Network or App; (iii) any Feedback you provide; or (iv) your violation of any law or the rights of a third party. You agree to promptly notify McAfee of any third party Claims, cooperate with defending such Claims (including, but not limited to, attorneys’ fees and expenses, court costs, costs of settlement and costs of pursuing indemnification and insurance). You further agree that McAfee Parties shall have control of the defense or settlement of any third party Claims. This indemnity is in addition to, and not in lieu of, any other indemnities set forth in a written agreement between you and McAfee.

 

12.     BINDING ARBITRATION AND CLASS ACTION WAIVER

 

Agreement to Arbitrate Disputes. Any claim, dispute or controversy of any kind, regardless of the type of claim or legal theory or remedy (“Claim”) by either you or us against the other arising from, relating to or in any way concerning the Terms, the Home Network, the App, or any other services you receive from us (or from any advertising for any such products or services) shall, at the demand of either party, be resolved by confidential binding arbitration.  This agreement to arbitrate also includes: (i) claims relating to the enforceability or interpretation of any of these arbitration provisions; (ii) Claims by you, and also Claims made on your behalf or connected to you, such as an employee, representative, agent, predecessor, successor, heir, assignee, or trustee in bankruptcy; (iii) Claims that relate directly to us, and/or to our parent, affiliates, successors, assignees, employees, and agents; and (iv)  Claims asserted as part of a class action, private attorney general or other representative action, it being expressly understood and agreed to that the arbitration of such claims must proceed on an individual (non-class, non-representative) basis and the arbitrator may award relief only on an individual (non-class and non-representative) basis.  You and we agree that no class action, consolidated action, private attorney general or other representative claims may be pursued in arbitration, nor may such actions be pursued in court.  By accepting this arbitration agreement, you agree to waive the right to initiate or participate in a class action, representative action, private attorney general action or consolidated arbitration in any matter encompassed by this arbitration provision.

 

Notice of Dispute. The party seeking arbitration must first notify the other party of the dispute in writing at least 60 days in advance of initiating arbitration.  Notice should be sent to McAfee, 5000 Headquarters Drive, Plano, TX 75024, Attention: Legal Department.  The notice must include your name, address, and contact information, the facts giving rise to the dispute, and the relief requested.  You and McAfee will attempt to resolve any dispute through informal negotiation within 60 days from the date of the Notice of Dispute is sent.  After 60 days, you or we may commence arbitration.

 

Administration of Arbitration. If any dispute is not resolved by informal negotiation, any claim, dispute, or controversy will be, at the demand of either party, conducted exclusively by binding arbitration governed by the Federal Arbitration Act (“FAA”), and not state law.  You are giving up the right to litigate (or participate as a party or class member in) all disputes in court before a judge or jury.  Instead, all disputes will be resolved on an individual basis before a single, neutral arbitrator and the proceeding shall be confidential.  The arbitrator will be either a lawyer admitted to practice law in his or her jurisdiction and with at least ten years’ experience, or a retired or former judge selected in accordance with the rules of the AAA.  The arbitrator is bound by the terms of this Agreement, and the arbitration shall be governed by the Commercial Arbitration Rules and Supplementary Procedures for Consumer Related Disputes of the AAA, as modified by this Agreement (the “Arbitration Rules”).  For more information, see adr.org or call 1-800-778-7879. 

 

All arbitration proceedings shall be conducted in English, and the United States FAA shall govern the interpretation, enforcement, and proceedings pursuant to the binding arbitration clause in these Terms.  The award shall be confidential and only disclosed as is necessary to obtain judgment or as otherwise required by law.  You and we further agree that a judgment may be entered upon the award by any court having jurisdiction.  The arbitration award shall determine the rights and obligations between the named parties only, and only in respect of the claims in arbitration, and shall not have any bearing on the rights and obligations of any other dispute.

 

Costs. The party initiating the arbitration shall pay the initial filing fee.  If you file the arbitration and an award is rendered in your favor, we will reimburse your filing fee.  We will pay the fees and costs for the first day of any hearing.  All other fees and costs will be allocated in accordance with the arbitration rules.  However, we will advance or reimburse filing and other fees if the arbitrator rules that you cannot afford to pay them or if you ask us and we determine there is a good reason for doing so.  Each party shall bear the expense of their respective attorneys, experts, witnesses, and other expenses, regardless of who prevails, but a party may recover any or all expenses from another party if the arbitrator, applying applicable law, so determines.

 

Right to Resort to Provisional Remedies Preserved. Nothing herein shall be deemed to limit or constrain our right to resort to self-help remedies or to comply with legal process, or to obtain provisional remedies such as injunctive relief, attachment, or garnishment by a court having appropriate jurisdiction; provided, however, that you or we may elect to arbitrate any dispute related to such provisional remedies.

 

Conflicting Terms. In the event of a conflict between the Arbitration Rules and this arbitration agreement, this arbitration agreement shall govern.  If any portion of this arbitration agreement is deemed invalid or unenforceable, it shall not invalidate the other provisions of the arbitration agreement, provided, however, that (a) if the prohibition on classwide arbitration is deemed invalid, then this entire arbitration agreement shall be null and void; and (b) if the prohibition on arbitration of representative claims brought in a private attorney general capacity is deemed invalid, then the arbitration agreement shall be null and void as to such claims only.  This arbitration agreement shall survive the termination or cancellation of these Terms.  In the event of a conflict between this arbitration agreement and any other applicable arbitration provision, this arbitration agreement shall control.

 

Waiver of Jury Trial. If for any reason a claim proceeds in court rather than through arbitration, you and McAfee agree that there will not be a jury trial.  You and McAfee unconditionally waive any right to trial by jury in any dispute that in any way relates to or arises out of these Terms or from any services you receive from us (or from any advertising for any such services).  In the event of litigation, this paragraph may be filed to show a written consent to a trial by the court.

 

13.     GOVERNING LAW

 

Except as provided in Section 18 below, these Terms, your access to and use of the Home Network, the relationship of the parties, and any disputes arising out of, concerning, or relating to the Terms, including any disputes between you and McAfee, will be governed by and construed in accordance with the laws of the State of New York, excluding its conflict of law principles, except that the FAA governs all provisions relating to arbitration.  If for any reason, the laws of the State of New York are found not to apply, then these Terms, the use of the Platform, the relationship of the parties, and any disputes arising out of, concerning, or relating to these Terms, including any disputes between you and McAfee, will be governed by and construed in accordance with the laws of the State of Delaware, excluding its conflict of law principles, except that the FAA governs all provisions relating to arbitration.  The United Nations Convention on Contracts for the International Sale of Goods and the Uniform Computer Information Transactions Act do not apply to the Home Network.

 

14.     TERMINATION

 

These Terms will remain in full force and effect so long as you continue to access or use the Home Network and/or App, or until terminated in accordance with the provisions of these Terms. At any time, McAfee may (i) suspend or terminate your rights to access or use the Home Network and/or App, or (ii) terminate these Terms with respect to you if McAfee in good faith believes that you have used the Home Network or App in violation of these Terms, including any incorporated guidelines, terms or rules. Upon termination of these Terms, your right to use the Home Network and App will automatically terminate.

 

15.     SEVERABILITY

 

If any provision or part of a provision of these Terms is unlawful, void or unenforceable, that provision or part of the provision is deemed severable from these Terms and does not affect the validity and enforceability of any remaining provisions.

 

16.     ENTIRE AGREEMENT

 

These Terms constitute the entire agreement between you and McAfee relating to your access to and use of the Home Network and, if you are the Home Network Administrator, your access to and use of the App. The failure of McAfee to exercise or enforce any right or provision of these Terms will not operate as a waiver of such right or provision. The section titles in these Terms are for convenience only and have no legal or contractual effect. Except as otherwise provided herein, these Terms are intended solely for the benefit of the parties and are not intended to confer third party beneficiary rights upon any other person or entity.

 

17.     LICENSING ENTITIES

 

The Platform is licensed to you by one of these legal entities:

 

(a)      McAfee, LLC., a Delaware corporation, with offices located at 2821 Mission College Blvd., Santa Clara, California 95054, USA, if the Platform is used in North America, Central America, South America, or the Caribbean;

 

(b)      McAfee Ireland Limited, with offices located at Building 2000 City Gate, Mahon, Cork, Ireland if the Platform is used in Europe, the Middle East, Africa, Asia, or the Pacific Rim; or

 

(c)      McAfee Co., Ltd. with offices located at Shibuya Mark City West Building 12-1, Dougenzaka 1-Chome, Shibuya-ku, Tokyo 150-0043, Japan, if the Platform is used in Japan.

 

18.     LOCAL LAW

 

The subsections below contain information regarding the local laws of certain jurisdictions that will apply to this Agreement and may supersede certain provisions as referenced herein.

 

Australia – For consumers in Australia:

 

The benefits to you under the limited warranty in Section 9 of this Agreement are in addition to other rights and remedies of you may have under a law in relation to the goods or services to which the warranty relates. Our goods come with guarantees that cannot be excluded under Schedule 2 of the Competition and Consumer Act 2010 (Cth) (“Australian Consumer Law”). You are entitled to a replacement or refund for a major failure and compensation for any other reasonably foreseeable loss or damage. You are also entitled to have the goods repaired or replaced if the goods fail to be of acceptable quality and the failure does not amount to a major failure. This warranty is made by McAfee Ireland Limited, with offices located at Building 2000 City Gate, Mahon, Cork, Ireland, but you may call 1-800-998-887 with questions regarding our warranty for Australian customers. Any claims made under this warranty must be sent, at your expense, to the following address:

 

Legal Department
McAfee Australia Pty Ltd
Level 20
201 Miller Street
North Sydney NSW 2060

 

For customers located in Australia, if a tangible medium on which software was delivered is defective, you must return the defective medium to us at your expense, with a copy of your receipt, within 14 days of discovering the defect. We will notify you of receipt within 14 days of receiving it.

 

The disclaimers in Section 9 do not apply to you to the extent that Australian law does not allow the exclusion or limitation of any applicable statutory guarantees, express or implied warranties, conditions, representations or terms. In that case, the express or implied warranties are limited to the maximum extent permitted by applicable law.

 

The limitations on liability set forth in Section 10 do not apply to consumers in Australia.

 

Nothing in this agreement limits any rights you may have under existing consumer-protection statutes or other applicable laws, including Australian consumer law, that may not be waived by contract in your jurisdiction.

 

Canada – If you downloaded the App in Canada, unless expressly prohibited by local law, then these Terms, the use of the Home Network and App, the relationship of the parties, and any disputes arising out of, concerning, or relating to these Terms, including any disputes between you and us, will be governed by and construed in accordance with the laws in force in the Province of Ontario, Canada.

 

European Union, Iceland, Norway, or Switzerland – If you acquired the App in the European Union, Iceland, Norway, or Switzerland, then national law of the country where you downloaded the App applies.

 

Japan – If you downloaded the App in Japan, then these Terms, the use of the Home Network and App, the relationship of the parties, and any disputes arising out of, concerning, or relating to these Terms, including any disputes between you and us, will be governed by and construed in accordance with Japanese law without regard to its choice-of-law rules.

 

19.     ADDITIONAL TERMS FOR THE APP

 

NOTICE REGARDING APPLE

 

Notwithstanding any terms to the contrary in these Terms, the following additional terms will apply to the download of the App for use on the iPhone, iPod Touch or iPad:

 

You and McAfee acknowledge that these Terms are solely between you and McAfee, and not with Apple, Inc. ("Apple"), and that McAfee, not Apple, is solely responsible for the Software, the content thereof, maintenance, support services and warranty therefor, and addressing any claims relating thereto (e.g., product liability, legal compliance or intellectual property infringement). You acknowledge and agree that the availability of the App is dependent on the third party from which you received the App, e.g., the Apple iPhone App Store ("App Store"). You agree to pay all fees charged by the App Store in connection with the App (if any). You further acknowledge that the usage rules for the App are subject to any additional restrictions set forth in the Usage Rules for the Apple App Store Terms of Software ("Apple Usage Rules") as of the date you download the App. In the event of any conflict between the terms and conditions of the Apple Usage Rules and the terms and conditions of these Terms, the terms and conditions of the Apple Usage Rules will govern if they are more restrictive.

 

Scope of License. The license granted to you is limited to a non-transferable license to use the App on any iPhone, iPod Touch or iPad that you own or control as permitted by the Apple Usage Rules.

 

Maintenance and Support. McAfee is solely responsible for providing maintenance and support services with respect to the App. You acknowledge and agree that Apple has no obligation whatsoever to furnish any maintenance and support services with respect to the App.

 

Warranty. You acknowledge and agree that Apple is not responsible for any product warranties, whether express or implied by law, with respect to the App. In the event of any failure of the App to conform to any applicable warranty, you may notify Apple, and Apple will refund the purchase price, if any, paid to Apple for the App by you, and to the maximum extent permitted by applicable law, Apple will have no other warranty obligation whatsoever with respect to the App. You also acknowledge and agree that to the extent that there are any applicable warranties, or any other claims, losses, liabilities, damages, costs or expenses attributable to any failure to conform to any such applicable warranty, such will be the sole responsibility of McAfee. However, you understand and agree that, in accordance with these Terms, McAfee has disclaimed all warranties of any kind with respect to the App, and therefore, there are no warranties applicable to the App, except those implied by law.

 

Product Claims. You and McAfee acknowledge and agree that as between Apple and McAfee, McAfee, not Apple, is responsible for addressing any of your claims or any third party claims relating to the App or your possession and/or use of the App, including, but not limited to (a) product liability claims, (b) any claim that the App fails to conform to any applicable legal or regulatory requirement, and (c) claims arising under consumer protection or similar legislation.

 

Intellectual Property Rights. You and McAfee acknowledge and agree that, in the event of any third party claim that the App or your possession and use of the App infringes that third party’s intellectual property rights, McAfee, and not Apple, will be solely responsible for the investigation, defense, settlement and discharge of any such intellectual property infringement claim to the extent required under these Terms.

 

Legal Compliance. You represent and warrant that (a) you are not located in a country that is subject to a U.S. Government embargo, or that has been designated by the U.S. Government as a "terrorist supporting" country, and (b) you are not listed on any U.S. Government list of prohibited or restricted parties.

 

Developer Name and Address. Any end-user questions, complaints or claims with respect to the App should be directed to: http://service.mcafee.com

 

Third Party Beneficiary. The parties acknowledge and agree that Apple and Apple’s subsidiaries are third party beneficiaries of these Terms, and that, upon your acceptance of the terms and conditions of these Terms, Apple will have the right (and will be deemed to have accepted the right) to enforce any of the terms and conditions of these Terms against you as a third party beneficiary thereof. However, the right of McAfee to terminate, rescind, or make any change to these Terms is not subject to the consent of any other person.

 

20.     CONTACT US

 

Virus Removal & TechMaster Services
Virus Removal & Techmaster Services

Terms of Service – Virus Removal & TechMaster Services

 

Thank you for using McAfee Virus Removal Service or TechMaster services (“Service or Services”), provided by McAfee or one of our affiliates (“we” or “us”). This is a legal agreement between us—installing or accessing our software or using our Services means you are agreeing to these terms, so please read them carefully.

 

These Terms of Service (“Agreement”),along with our License Agreement,  cover your rights to use the Services, restrictions on that use, our right to automatically renew and charge you for any subscription services (“Subscription Services”), and your agreement to arbitrate any dispute that may arise between us.  We have included links to our Privacy Notice as well as system requirements and other limitations specific to your purchase that are available on our website by visiting the product description page or data sheet that corresponds to your purchase, all of which are incorporated by reference and together create this legal Agreement that applies to you. PLEASE PAY PARTICULAR ATTENTION TO THE BINDING ARBITRATION PROVISION AND CLASS ACTION WAIVER IN THE LICENSE AGREEMENT THAT AFFECT HOW DISPUTES ARE RESOLVED.

 

If you are accepting these terms on behalf of another person or company or other legal entity, you represent and warrant that you have full authority to bind that person, company or legal entity to these terms.

 

 

 1. Accepting this Agreement and Modifications – By using our Services or clicking an acceptance button and/or installing any software, you agree unconditionally to be bound by our License Agreement and these Terms of Service and acknowledge that it is enforceable as a written contract signed by you. If you do not unconditionally agree to all of these terms, do not use the Services or install, use or access our software. WE MAY MODIFY THIS AGREEMENT FROM TIME TO TIME AT OUR SOLE DISCRETION FOR ANY REASON. For example, we may need to reflect changes in the law or updates in how the Services are provided. It is very important that you keep your account information current, including your email address and other contact information. If we make material changes to this Agreement, we will communicate the changes to you via the contact information you provided (or through other means) and give you an opportunity to review and accept or reject the updated Agreement as set out below.

   

  For paid subscriptions, you accept change(s) to this Agreement by renewing the subscription, and the change(s) will be effective upon the next renewal of your subscription. If you do not agree to the Agreement as amended, then you reject the Agreement by turning off auto renewal and ceasing all use of the Service. If you violate this Agreement, we may terminate your access to and use of Services.

   

  For free Services, you accept change(s) to this Agreement by continuing to use the free Services after the notice described in this section. If you reject the updated Agreement, your right to use the free Services is terminated and you must cease all access to and use of the free Services. If you violate this Agreement, we may terminate your access to and use of the free Services.

   

 2. Services Description – Our Services cover a wide range of technical support issues on specified PCs, tablets and mobile devices (“Device” or “Devices”).  During the applicable term, you are entitled to contact our support specialists (“Service Agent”) through telephone, chat, or remote computer access to obtain the specific type of Service you purchased (“Service Ticket”).  The Service Agent will undertake reasonable efforts to complete the Service during your interactive session.  You will have seven days after the session concludes to contact us for additional assistance for the same issue before we consider the Service Ticket fulfilled and closed.    Additional limitations may apply depending on the specific terms of the offer as set forth in Section 6.

   

 3. Specific Services and Non-Transferability – You may have purchased one or more of any of the following Services as described below:

   

  SERVICES DESCRIPTION OF SERVICE
  Virus Removal Service Our Service Agent assesses your Windows PC to determine whether it has been infected by malware, and uses commercially reasonable efforts to diagnose and remove any malware found.
  Tune-Up for PC Our Service Agent assesses the operational health of your computer, and takes steps to improve its efficiency. This may entail adjustments to system settings and the disabling or removal of unnecessary applications and system clutter.
  Set-Up & Optimize Our Set-Up & Optimize services offer remote, over the phone guidance in setting up your computer, smartphone or tablet. Get experienced help setting-up your home network, connecting the right peripheral devices, improving your PCs performance, or installing common software.
  Advanced Troubleshooting Our Advanced Troubleshooting services offer remote, over the phone help for troubleshooting and resolving computer problems or optimizing your PC performance.
  Concierge Gold A subscription that includes all the Services described above.
  Concierge Platinum A subscription that includes all the Services described above, as well as a one-year license for McAfee Total Protection and McAfee TechMate.

  The Services are not transferable. You may not sell, lease, license, rent, loan, resell or otherwise transfer, with or without consideration, the Services, without our written approval in advance. You may not permit third parties to benefit from the use or functionality of the Services via a timesharing, service bureau or other arrangement on behalf of any other third party or with respect to any hardware or software not personally owned by you. This Agreement shall apply to any other Services whether or not listed in the chart above, if there is no other applicable terms of service.

   

 4. System Requirements and Your Obligations – All hardware, software and system requirements for utilizing our Services are listed on our website on the PDP. To receive the Services, a high speed internet connection is highly recommended and may be required. Some Devices may not be able to receive the Services even if initial testing shows that your network connection is qualified, or that your Device type and/or operating system is supported.

   

  You agree that you are a legal license holder of the software on your Device and your use of the Services and the Internet is solely at your own risk. To receive the Services, you must agree to: (1) follow the procedures and fulfill the requirements we provide for the Services; (2) work with the Service Agent performing the routines they specify; (3) have full access to your Device and hardware that are the basis of the problem, (4) backup your Device content before your session begins; (5) be responsible for any loss, alterations or corruption of your data, software, or files; (6) ensure your Device meets all requirements and specifications required for each software application installed; (7) provide the Service Agent with required passwords and key codes; (8) ensure you have all legal rights, including copyrights for all software and other files on your Device; (9) assume responsibility for problem resolution due to third party hardware and software compatibility issues; and (10) indemnify us and our subcontractors from and against any and all liabilities, damages, claims, or proceedings arising out of your failure for not complying with the above items.

   

 5. Remote Access and Third Party Applications – In order to provide the Services, we may ask you to download and install certain tech support enablement software (“Support Tools”) that allows remote access to your Device. You authorize us to remotely access and take control of your Device using the Support Tools during any interactive sessions. If you do not authorize remote access, do not download the Support Tools. We may use third party Support Tools with additional licensing terms that apply. We will undertake reasonable efforts to remove the Support Tools after each session; however, the Support Tools may leave behind system report(s) and/or activity log file(s). In addition, for subscription services, we will install TechMate software on your Device, which performs tune-ups and other system performance improvements during the term of your subscription. This software will be deactivated upon the expiration of the subscription.

   

 6. Service Limitations – Services may be subject to any of the following limitations; refer to the applicable Product Description Page ("PDP"), your purchase confirmation email and/or offer details for limitations specific to your purchase:

   

  • Language and geographic limitations;
  • System limitations;
  • Specific terms of the offer.
 7. Limited Redemption Period and Refund Rights – Your right to use any of the Services, as well as your rights to obtain a refund for any service not used, vary depending on the type of Service(s) purchased as specified on your purchase confirmation email. Note: Some states and jurisdictions do not allow for the limitation of refund rights as described in this clause so this clause many not apply to you. Furthermore, this clause does not affect any other applicable refund rights.

   

 8. Single Incident Services: Payment and Refunds – Single Incident services (“Single Incident Services”) shall be provided on a per-incident basis. The term “per-incident” means that the service will address a single issue or problem for a customer.   You agree that we may charge to your credit card or other valid payment mechanism requested by you and approved by us all amounts due and owing to us for any Single Incident Service. Unless otherwise agreed by us in writing, all payments for the Single Incident Services must be made at the time of purchase prior to receiving the Services from us.  Refunds are only available for paid, standalone purchases of Single Incident Services as follows:

   

  • For PC Tune-Up Incident Services, you are eligible for a refund within thirty (30) days of purchase in the event any of the following apply:

    

   1. Purchased the wrong service offering
   2. Service was not used
   3. Issue could not be resolved
   4. Service was not available
   5. Duplicate purchase or other error in purchase
  •  

  • For Single Incident Services such as VRS, your eligibility for a refund is subject to applicable redemption limitations as set forth on the PDP.   All Single Incident Services have a customer satisfaction 30-day money back guarantee.

    

  No refunds are offered for Services bundled with other software or included in a software suite.

   

 9. For Subscription Services: Automatic Renewal and Cancellation – See "Payment & Support Terms" in the License Agreement

   

 10. Refunds on Subscription Services: Refunds on Subscription Services are permitted as follows subject to any additional limitations set out on the corresponding PDP:

 11.  

  Product 0 incidents,
  0-3 Months
  0 incidents,
  4-6 Months
  0 incidents,
  6-9 Months
  0 incidents,
  >9 Months
  1 incident used 2 incidents used More than 2
  Concierge Gold 100% 80% 70% 30% 65% 35% 0%
  Concierge Platinum 100% 75% 65% 25% 60% 20% 0%


   

 12. Privacy – For information on how we collect, use, and share your personal data through our website, products, services, and web-based mobile applications, please see our Privacy Notice.

   

 13. Disputes: See the License Agreement Provision on Binding Arbirtaration and Class Action Waiver

   

 14. Contracting Entities: The Services are offered to you by one of these McAfee legal entities:

   

  • McAfee, LLC, a Delaware limited liability company, with offices located at 2821 Mission College Blvd., Santa Clara, California 95054, USA, if the Software is downloaded in North America, Central America, South America, or the Caribbean;
  • McAfee Ireland Limited, with offices located at Building 2000 City Gate, Mahon, Cork, Ireland if the Software is downloaded in Europe, the Middle East, Africa, the Pacific Rim, or Australia; or
  • McAfee Co., Ltd. with offices located at Shibuya Mark City West Building 12-1, Dougenzaka 1-Chome, Shibuya-ku, Tokyo 150-0043, Japan, if the Software is downloaded in Japan.
 15.  

   

 16. Limitation of Liability, General Legal Provisions, and Governing Law:  See License Agreement.

   

 17. Entire Agreement. Notwithstanding any of the foregoing, nothing in the terms will derogate from any rights you may have under existing consumer protection legislation or other applicable laws in your jurisdiction. The terms, including the License Agreement and Privacy Notice which are incorporated into this Agreement are the entire agreement between the parties relating to the Services and: (i) supersede all prior or contemporaneous oral or written communications, proposals, and representations with respect to its subject matter; and (ii) prevail over any conflicting or additional terms of any quote, order, acknowledgment, or similar communications between the parties, provided however that between any corresponding Product Description Page and this Agreement, the Product Description Page controls. The terms shall terminate immediately upon your breach of any term contained herein and you shall cease use of the Services. The disclaimers of warranties and damages and limitations on liability set forth in the terms shall survive termination.

   

 18. McAfee Contact Information

   

  Customer Service & Technical Support: http://service.mcafee.com

   

  Disputes:

   

  Attn: McAfee Legal Department

   

  5000 Headquarters Drive

   

  Plano, Texas 75024

Refund Policy
McAfee Refund Policy 

What is the refund policy for McAfee products?

Document ID: TS102153

 

 

Summary

 

McAfee Refund Policy

McAfee offers a money-back guarantee on most McAfee-branded consumer products if you are not satisfied with your product for any reason. However, eligibility for a refund depends on a number of factors including, but not limited to, the type of product, subscription term, duration since purchase, where it was purchased, and so on.

Shipping, handling, and any applicable tax are not refundable except in certain states and countries where these items are refundable. If you receive a refund for your purchase, you are obligated to uninstall the software. In addition the license might, at McAfee's sole discretion, be disabled to prevent further use.


Who is eligible

Annual subscribers to a McAfee Consumer or Small Business Security product that make a request within 30 days of a product purchase. McAfee does not provide partial refunds. The 30-day money back guarantee is not available for monthly subscribers.

If you are an individual user, and have acquired the products or services covered under this program for your personal or small business use, you can cancel your purchase from McAfee and obtain a refund within a set time frame from the original purchase. If the purchase is outside of the following time frames, the refund will be denied:

 

 • 30 days for Annual Subscription Services
 • 30 days for Retail Products

 

If your annual subscription has been automatically renewed, McAfee will gladly provide you a full refund if your request is made within 60 days of being charged.

NOTE:  For users who purchased products from a retail store, see the instructions in TS102152.


Who is not eligible

Monthly subscribers—individual users who cancel their monthly membership will no longer be charged in the next month of their subscription.


Customers from the Netherlands
The above does not apply for Dutch customers; customers from the Netherlands are required to contact Customer Service for more details.

Use our Virtual Agent to help you determine if you are eligible
 

 

 

Virtual Agent

If you prefer guidance while resolving this issue, click here to see our guided steps: http://www5.nohold.net/McAfeeEndUser/login.aspx?pid=3&login=1&ruleid=184
NOTE: When you click the link above, a new window will open. Simply follow the prompts and, when you have completed the guided steps, close that window.

 

 

 

How to Contact Customer Service
McAfee strives to deliver quality products, service, and support. If you are within the time frame for a refund and would like to request a refund, or you are from the Netherlands, contact one of our customer service representatives at our Customer Service Homepage: https://service.mcafee.com/ContactCustomerService.aspx?lc=1033&sg=CS&pt=1
 

 

Removal Instructions

In accordance with the license agreement, after you receive your refund you must delete all program files for the product that you return. For uninstall instructions, see the following articles:

 

Previous Document ID

CS40107

Trademark Policy & Guidelines
McAfee Trademark Policy & Guidelines

Website Terms of Service
McAfee Website Terms of Service

1. Introduction and Scope

 

This document is an agreement between You and McAfee, LLC and its subsidiaries (“McAfee,” “our,” “we” or “us”). You acknowledge and agree that by accessing or using this website or other websites or webpages owned and operated by McAfee or its subsidiaries, you have agreed to be bound and abide by these terms of service (“Terms of Service”), our privacy notice (“Privacy Notice”) and any additional terms that apply. These Terms of Service govern your access to and use of McAfee.com and other websites or webpages owned and operated by McAfee or its subsidiaries (the “McAfee Sites”), including any content functionality and services offered on or through the McAfee Sites. If you do not agree to all of these Terms of Service and any additional terms that apply to you, do not use the McAfee Sites.

 

Please consult our [Legal Landing Page] for more information regarding our [Privacy Notice], [DMCA Copyright Policy], [Refund Policy], [Terms of Sale], [Anti-Piracy Policy], [Trademark Guidelines], [Virus Protection Pledge] and other valuable information (the “Policies”). All of these policies are incorporated into these Terms of Service by reference.

 

2. Change to the Terms of Service

 

McAfee may revise these Terms of Service at any time without giving notice. All revisions are effective immediately when posted, and apply to any access to and use of the McAfee Sites thereafter. Your continued use of the McAfee Sites following the posting of changes to these Terms of Service constitutes acceptance of those changes. If you do not agree to any changes made to these Terms of Service, you may not access or use the McAfee Sites.

 

3. Accessing the McAfee Sites and Account Security

 

We reserve the right to withdraw or amend any of the McAfee Sites, and any service or material we provide on the McAfee Sites, at our sole discretion without notice. We will not be liable if for any reason all or any part of the McAfee Sites are unavailable at any time or for any period. From time to time, we may restrict access to some parts of the McAfee Sites, or all of the McAfee Sites, to users, including registered users.

 

You are responsible for:

 • Making all arrangements necessary for you to have access to the McAfee Sites.
 • Ensuring that all persons who access the McAfee Sites through your internet connection are aware of these Terms of Service and comply with them.

 

To access the McAfee Sites or some of the resources they offer, you may be asked to provide certain registration details or other information. It is a condition of your use of the McAfee Sites that all the information you provide on the McAfee Sites is correct, current and complete. You agree that all information you provide to register with the McAfee Sites or otherwise, including but not limited to through the use of any interactive features on the McAfee Sites, is governed by our Privacy Notice, and you consent to all actions we take with respect to your information consistent with our Privacy Notice.

 

If you choose, or are provided with, a user name, password or any other piece of information as part of our security procedures, you must treat such information as confidential, and you must not disclose it to any other person or entity. You also acknowledge that your account is personal to you and agree not to provide any other person with access to the McAfee Sites or portions of them using your user name, password or other security information. You also agree to ensure that you exit from your account at the end of each session. You should use particular caution when accessing your account from a public or shared computer so that others are not able to view or record your password or other personal information.

 

You agree that you are entirely responsible for the security of your password and for all aspects of keeping your account secure. Furthermore, you are entirely responsible for any and all activities that occur on your account. You agree to notify us immediately of any unauthorized access to or use of your user name or password or any other breach of security. We will not be liable for any loss that you may incur as a result of someone else using your password or account, either with or without your knowledge. However, you can be held liable for losses incurred by us or another party due to someone else using your account or password. You may not use anyone else’s account at any time without the permission of the account holder.

 

We have the right to disable any user name, password or other identifier, whether chosen by you or provided by us, at any time in our sole discretion for any or no reason, including if, in our opinion, you have violated any provision of these Terms of Service. Additionally, we reserve the right to determine if you have violated these Terms of Service, and to take any other action we deem appropriate, including termination or suspension of your access to and use of the McAfee Sites.

 

4. Intellectual Property Rights

 

All content, features and functionality on the McAfee Sites, including, but not limited to, Marks (defined below), designs, text, graphics, sounds, images, videos, software, and other McAfee Site materials are the intellectual property of McAfee, one of its affiliates, its licensors or other providers of such material, and (i) are protected by United States and international copyright, trademark, patent, trade secret and other intellectual property or proprietary rights laws, and (ii) except as stated herein, may not be modified, copied, displayed, transmitted, published, reproduced or distributed in any form without our prior written permission. If you wish to make any use of material on the McAfee Sites prohibited by this section, you may request permission by writing to: media@mcafee.com

 

If you print, copy, modify, download or otherwise use or provide any other person with access to any part of the McAfee Sites in breach of these Terms of Service, your right to use the McAfee Sites will cease immediately and you must, at our option, return or destroy any copies of the materials you have made. No right, title or interest in or to the McAfee Sites or any content on the McAfee Sites, except for the nonexclusive, limited license expressly granted to you, is transferred to you, and all rights not expressly granted are reserved by McAfee. Any use of the McAfee Sites not expressly permitted by these Terms of Service is a breach of these Terms of Service and may violate copyright, trademark and other laws.

 

Provided that you comply with these terms, McAfee grants to you a nonexclusive, limited license to access and use the McAfee Sites as a current or potential customer, vendor, or business partner of McAfee or for non-commercial purposes. You may not use the McAfee Sites for any other purpose. We reserve all rights not expressly granted herein.

 

5. Trademarks and Brands

 

McAfee, the McAfee logo, and all related names, logos, product and service names, designs and slogans (“Marks”) are the exclusive and valuable property of McAfee or its subsidiaries. The Marks can only be reproduced or displayed with our specific prior written permission, and only in accordance with [McAfee Trademark Policy and Guidelines.]

 

6. Limited Copyright Permission

 

Subject to the terms of an applicable software or service license or other written agreement, McAfee grants you permission under its copyrights to display, copy, or download materials from the McAfee Sites for personal, non-commercial and informational use only, provided that You DO NOT:

 • Modify the Materials;
 • Remove or alter any copyright or other proprietary notices contained in the Materials;
 • Frame or utilize framing techniques, to display the Materials at a domain not owned by McAfee; or
 • Use any McAfee-owned mark or product name as a meta-tag or other “hidden text” for search engines in a manner that does not inure benefit to McAfee.

 

7. Translations

 

Where McAfee has provided a translation of the English-language version of a McAfee Site, these Terms of Service, or other materials, you agree that:

 • The translations are only for your convenience;
 • The English-language version governs your use of the materials provided by McAfee; and
 • The English-language version shall take precedence in the event of a conflict between the English-language version and the translated version (except as prohibited by local law).

 

8. Errors

 

The McAfee Sites may contain typographical, technical inaccuracies or other content errors. We do not warrant the accuracy of any information posted on the McAfee Sites. You should use only the current McAfee Sites dedicated to your country or geographic region and also confirm the accuracy and completeness of information through sources other than the McAfee Sites before making decisions relating to products, services or other matters made available through the McAfee Sites. We disclaim all liability and responsibility arising from any reliance placed on information posted on the McAfee Sites by you or any other visitor to the McAfee Sites, or by anyone who may be informed of any of its contents.

 

9. User Contributions 

 

The McAfee Sites may contain message boards, chat rooms, personal web pages or profiles, forums, bulletin boards and other interactive features (collectively, "Interactive Services") that allow users to post, submit, publish, display or transmit to other users or other persons (hereinafter, "post") content or materials (collectively, "User Contributions") on or through the McAfee Sites.

 

All User Contributions must comply with the Content Standards set out in these Terms of Service.

 

Any User Contribution you post to the McAfee Sites will be considered non-confidential and non-proprietary. By providing any User Contribution on the McAfee Sites, you grant us and our affiliates and service providers, and each of their and our respective licensees, successors and assigns the right to use, reproduce, modify, perform, display, distribute and otherwise disclose to third parties any such material for any purpose.

 

You represent and warrant that:

 

 • You own or control all rights in and to the User Contributions and have the right to grant the license granted above to us and our affiliates and service providers, and each of their and our respective licensees, successors and assigns.
 • All of your User Contributions do and will comply with these Terms of Service.

 

 

You understand and acknowledge that you are responsible for any User Contributions you submit or contribute, and you, not McAfee, have full responsibility for such content, including its legality, reliability, accuracy and appropriateness. We are not responsible, or liable to any third party, for the content or accuracy of any User Contributions posted by you or any other user of the McAfee Sites.

 

We reserve the right to:

 

 • Remove or refuse to post any User Contributions for any or no reason in our sole discretion.
 • Take any action with respect to any User Contribution that we deem necessary or appropriate in our sole discretion, including if we believe that such User Contribution violates these Terms of Service, including the Content Standard, infringes any intellectual property right or other right of an person or entity, threatens the personal safety of users of the McAfee Sites or the public or could create liability for McAfee.
 • Disclose your identity or other information about you to any third party who claims that material posted by you violates their rights, including their intellectual property rights or their right to privacy.
 • Take appropriate legal action, including without limitation, referral to law enforcement, for any illegal or unauthorized use of the McAfee Sites.
 • Terminate or suspend your access to all or part of the McAfee Sites for any or no reason, including without limitation, any violation of these Terms of Service.

 

Without limiting the foregoing, we have the right to fully cooperate with any law enforcement authorities or court order requesting or directing us to disclose the identity or other information of anyone posting any materials on or through the McAfee Sites. YOU WAIVE AND HOLD HARMLESS MCAFEE AND ITS AFFILIATES, LICENSEES AND SERVICE PROVIDERS FROM ANY CLAIMS RESULTING FROM ANY ACTION TAKEN BY MCAFEE OR ANY OF THE FOREGOING PARTIES DURING OR AS A RESULT OF ITS INVESTIGATIONS AND FROM ANY ACTIONS TAKEN AS A CONSEQUENCE OF INVESTIGATIONS BY EITHER MCAFEE OR ANY OF THE FOREGOING PARTIES OR LAW ENFORCEMENT AUTHORITIES.

 

We do not undertake to review material before it is posted on the McAfee Sites, and cannot ensure prompt removal of objectionable material after it has been posted. Accordingly, we assume no liability for any action or inaction regarding transmissions, communications or content provided by any user or third party. We have no liability or responsibility to anyone for performance or nonperformance of the activities described in this section. 

 

10. Content Standards

 

These content standards apply to any and all User Contributions and use of Interactive Services. User Contributions must in their entirety comply with all applicable federal, state, local and international laws and regulations. Without limiting the foregoing, User Contributions must not:

 

 • Contain any material which is defamatory, obscene, indecent, abusive, offensive, harassing, violent, hateful, inflammatory or otherwise objectionable.
 • Promote sexually explicit or pornographic material, violence, or discrimination based on race, sex, religion, nationality, disability, sexual orientation or age.
 • Infringe any patent, trademark, trade secret, copyright or other intellectual property or other rights of any other person.
 • Violate the legal rights (including the rights of publicity and privacy) of others or contain any material that could give rise to any civil or criminal liability under applicable laws or regulations or that otherwise may be in conflict with these Terms of Service and our Privacy Notice.
 • Be likely to deceive any person.
 • Promote any illegal activity, or advocate, promote or assist any unlawful act.
 • Cause annoyance, inconvenience or needless anxiety or be likely to upset, embarrass, alarm or annoy any other person.
 • Impersonate any person, or misrepresent your identity or affiliation with any person or organization.
 • Involve commercial activities or sales, such as contests, sweepstakes and other sales promotions, barter or advertising.
 • Give the impression that they emanate from or are endorsed by us or any other person or entity, if this is not the case.

 

11. User Information; Copyright Infringement

 

If you elect to submit any information, including any confidential or proprietary information, other than credit card information, through the McAfee Sites, it will be deemed and treated by McAfee as NON-CONFIDENTIAL. Other than credit card information, if you submit any information to McAfee through the McAfee Sites, you hereby grant us a royalty-free, perpetual, worldwide, irrevocable, non-exclusive license (including a waiver of any moral rights) under your intellectual property rights to use, copy, modify, display, perform and distribute any such submitted information, and to incorporate any submitted information into other works in any form, media, or technology now known or later developed. We are not responsible for the accuracy of content on any area of the McAfee Sites where users may post or transmit information. McAfee’s Privacy Notice outlines the manner in which we (or others acting on our behalf) collect, use and share information about you in connection with your use of the McAfee Sites, and it is your responsibility to review our Privacy Notice prior to agreeing to these Terms of Service.

 

For any claims that any content on the McAfee Sites, including user submissions, infringe upon any third-party’s intellectual property rights or rights of publicity or privacy, please refer to our DMCA Copyright Policy for the proper notification procedure.

 

12. Information About You and Your Visits to the McAfee Sites

 

All information we collect on the McAfee Sites is subject to our Privacy Notice. By using the McAfee Sites, you consent to all actions taken by us with respect to your information in compliance with the Privacy Notice.

 

13. Additional Terms

 

The McAfee products and services offered on the McAfee Sites may be subject to additional terms and conditions. Additional licensing terms and conditions apply for software you download from the McAfee Sites (including software that is required for use of certain McAfee services), which are disclosed in an End-User License Agreement (“EULA”) that accompanies or is included with such software. Use of the software is governed by the terms of the EULA. Any software that is made available for download from the McAfee Sites or for which a fee is charged is the copyrighted work of McAfee or its suppliers. If you purchase McAfee products or services, you will be unable to install any software that is accompanied by or includes a EULA, unless you agree to the terms and conditions of such EULA. Any reproduction or redistribution of the software not in accordance with the EULA is expressly prohibited by law, and may result in severe civil and criminal penalties. Violators will be prosecuted to the maximum extent possible. Unless indicated otherwise, if there is a conflict between these Terms of Service and the additional terms, the additional terms will govern.

 

14. Third-Party Content and Links

 

The McAfee Sites may display content provided by third parties and links to third-party web pages, including advertisements and solicitations to purchase their products or services. You acknowledge that we are not responsible for the third-party content. You also agree that we ARE NOT responsible or liable for any losses or damages you experience with any third-party content upon which you chose to rely or advertisements to which you respond, and that you must contact the third party directly for any remedies that may be available to you. We are not responsible for any transactions you may enter into with third parties, regardless of whether you discovered them or linked to them from the McAfee Sites. If you access a non-McAfee-owned or controlled website, even if it displays one of our Marks, it is independent from McAfee and we do not have any control of the content on that website. We also are not responsible or liable to you or any third party, for any inaccuracies or other issues with the content of any materials provided by any third parties.

 

15. Linking to the Website and Social Media Features

 

You may link to the McAfee Sites, provided you do so in a way that is fair and legal and does not damage our reputation or take advantage of it, but you must not establish a link in such a way as to suggest any form of association, approval or endorsement on our part without our express written consent.

 

The McAfee Sites may provide certain social media features that enable you to:

 

 • Link from your own or certain third-party websites to certain content on the McAfee Sites.
 • Send e-mails or other communications with certain content, or links to certain content, on the McAfee Sites.
 • Cause limited portions of content on the McAfee Sites to be displayed or appear to be displayed on your own or certain third-party websites.

 

You may use these features solely as they are provided by us and solely with respect to the content they are displayed with and otherwise in accordance with any additional terms and conditions we provide with respect to such features. Subject to the foregoing, you must not:

 

 • Establish a link from any website that is not owned by you.
 • Cause the McAfee Sites or portions of them to be displayed, or appear to be displayed by, for example, framing, deep linking or in-line linking, on any other site.
 • Link to any part of the McAfee Sites other than the homepage of one of those sites.
 • Otherwise take any action with respect to the materials on the McAfee Sites that is inconsistent with any other provision of these Terms of Service.

 

The website from which you are linking, or on which you make certain content accessible, must comply in all respects with the Content Standards set out in these Terms of Service.

 

You agree to cooperate with us in causing any unauthorized framing or linking immediately to cease. We reserve the right to withdraw linking permission without notice.

 

We may disable all or any social media features and any links at any time without notice in our discretion.

 

16. Domain-Specific Terms

 

Additional terms that apply to certain domains owned by McAfee are described below. Please note that specific pages on those domains may have additional terms that are not described here.  

 

 • SiteAdvisor.com: SiteAdvisor is a software program and website that provides users with an opinion to guide users about certain risks that may be associated with a website. The SiteAdvisor software displays color-coded symbols next to links provided by major search engines, and the SiteAdvisor.com site has dossier pages to provide information on the factors that affect the site rating. The SiteAdvisor site ratings are primarily derived using automated methods; the software cannot detect or examine every possible aspect of website design, nor can it determine the intent of the site owner. McAfee does not control or assume responsibility for the content of the third-party sites, and some of the third-party sites may have content that you find objectionable, inappropriate, or offensive. THE SITEADVISOR SITE RATINGS ARE NOT A GUARANTEE OF ANY PARTICULAR SITE’S SPECIFIC PRACTICES OR TRUSTWORTHINESS, AND IN NO CASE DO THE SITEADVISOR SITE RATINGS REPRESENT AN ENDORSEMENT BY MCAFEE OF THE SITE’S CONTENT, GENERAL SUBJECT MATTER, OVERALL QUALITY, OR USEFULNESS.  
 • McAfeeSECURE.com: The McAfee SECURE service is a paid service for website owners that examines their websites for potential vulnerabilities on a daily basis, and, if no issues are found, enables the site to display a McAfee SECURE trustmark. The McAfeeSECURE.com domain has additional specific terms governing the McAfee SECURE service at this link: https://www.mcafeesecure.com/terms. - See more at: https://www.mcafee.com/consumer/en-us/legal.html#sthash.SzX6rJO9.dpuf

 

17. Regional Product Availability

 

The McAfee Sites may contain references to McAfee products and services that are not available in your country or region. McAfee may not intend to announce or make available such products and services in your geographical region. For the most accurate product and service availability, please use your country- or region-specific McAfee website.

 

18. Export Control Laws

 

Any software downloaded from the McAfee Sites is subject to applicable export laws and regulations. The export or reexport of software in violation of export control laws and regulations is strictly prohibited. By downloading, purchasing or using any software from the McAfee Sites, you acknowledge that you have read and understood this notice and agree to comply with all applicable export laws and regulations.

 

19. DISCLAIMER OF WARRANTY

 

YOUR USE OF THE MCAFEE SITES, THEIR CONTENT AND ANY SERVICES OR ITEMS OBTAINED THROUGH THE MCAFEE SITES IS AT YOUR OWN RISK. THE MCAFEE SITES, THEIR CONTENT AND ANY SERVICES OR ITEMS OBTAINED THROUGH THE MCAFEE SITES ARE PROVIDED ON AN “AS IS” AND “AS AVAILABLE” BASIS, WITHOUT ANY WARRANTIES OF ANY KIND, EITHER EXPRESS OR IMPLIED INCLUDING, WITHOUT LIMITATION, WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND NON-INFRINGEMENT OF PROPRIETARY RIGHTS. MCAFEE DISCLAIMS ANY WARRANTY THAT THE MCAFEE SITES, OR YOUR ACCESS TO THE MCAFEE SITES, WILL BE UNINTERRUPTED, SECURE, RELIABLE, TIMELY OR ERROR-FREE. MCAFEE DOES NOT REPRESENT OR WARRANT THE ACCURACY, CONTENT, COMPLETENESS, LEGALITY, RELIABILITY, OPERABILITY, OR AVAILABILITY OF ANY PRODUCTS, SERVICES, INFORMATION, OR MATERIAL DISPLAYED OR DOWNLOADED FROM THE MCAFEE SITES. YOUR USE OF THE MCAFEE SITES, INCLUDING IF YOU DOWNLOAD OR OTHERWISE OBTAIN PRODUCTS, MATERIALS OR DATA THROUGH THE USE OF THE MCAFEE SITES, SERVICES, OR PRODUCTS, IS AT YOUR OWN DISCRETION AND RISK. YOU WILL BE SOLELY RESPONSIBLE FOR ANY DAMAGES TO YOUR COMPUTER SYSTEM OR LOSS OF DATA THAT RESULTS FROM USE OF THE MCAFEE SITES, SERVICES, OR PRODUCTS OR THE DOWNLOAD OF SUCH PRODUCT, MATERIAL OR DATA. IF THE JURISDICTION WHERE YOU ARE LOCATED LIMITS THE EXCLUSION OF WARRANTIES, THEN THE ABOVE EXCLUSIONS APPLY TO THE FULLEST EXTENT AVAILABLE UNDER THE LAW.

 

20. LIMITATION OF LIABILITY

 

UNDER NO CIRCUMSTANCES IS MCAFEE, ITS AFFILIATES, SUBSIDIARIES OR LICENSORS LIABLE TO YOU FOR ANY DIRECT OR INDIRECT DAMAGES WHATSOEVER (INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, INCIDENTAL, RELIANCE, CONSEQUENTIAL, PUNITIVE OR SPECIAL DAMAGES WHETHER OR NOT FORESEEN, PERSONAL INJURY, PAIN AND SUFFERING, EMOTIONAL DISTRESS, LOSS OF REVENUE, LOSS OF PROFITS, LOSS OF BUSINESS, LOSS OF USE, LOSS OF GOODWILL, OR DAMAGES RESULTING FROM LOST DATA OR BUSINESS INTERRUPTION) RELATED TO OR ARISING FROM THE MCAFEE SITES OR ON ACCOUNT OF YOUR USE, MISUSE, OR RELIANCE ON THE INFORMATION, SERVICES OR PRODUCTS AVAILABLE ON THE MCAFEE SITES, INCLUDING WEBSITES LINKED TO OR ACCESSED FROM THE MCAFEE SITES AND ANY PRODUCTS DOWNLOADED FROM, OR SERVICES ACCESSED THROUGH THE MCAFEE SITES. THIS LIMITATION OF LIABILITY SHALL APPLY WHETHER SUCH CLAIM IS BASED ON WARRANTY, CONTRACT, TORT (INCLUDING NEGLIGENCE), OR ANY OTHER LEGAL THEORY (EVEN IF MCAFEE HAS BEEN ADVISED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGES). THIS LIMITATION OF LIABILITY SHALL APPLY TO THE FULLEST EXTENT OF APPLICABLE LAW.

 

21. Indemnification

 

You agree to defend, indemnify and hold harmless McAfee, its affiliates, licensors and service providers, and its and their respective officers, directors, employees, contractors, agents, licensors, suppliers, successors and assigns from and against any claims, liabilities, damages, judgments, awards, losses, costs, expenses or fees (including reasonable attorneys' fees) arising out of or relating to your violation of these Terms of Service or your use of the McAfee Sites, including, but not limited to, your User Contributions, any use of the McAfee Sites’ content, services and products other than as expressly authorized in these Terms of Service or your use of any information obtained from the McAfee sites.

 

22. Limitation on Time to File Claims

 

ANY CAUSE OF ACTION OR CLAIM YOU MAY HAVE ARISING OUT OF OR RELATING TO THESE TERMS OF SERVICE OR THE MCAFEE SITES MUST BE COMMENCED WITHIN ONE (1) YEAR AFTER THE CAUSE OF ACTION ACCRUES, OTHERWISE, SUCH CAUSE OF ACTION OR CLAIM IS PERMANENTLY BARRED.

 

23. Governing Law

 

These Terms of Service and all claims related to them, their execution, or the performance of the parties under them, shall be governed by and construed in accordance with the laws of the State of California, without giving effect to its conflict of laws provisions or your actual state or country of residence, and shall not be governed by the provisions of the United Nations Convention on Contracts for the International Sale of Goods, the Brussels or Lugano Conventions, or the Rome or Rome 1 Conventions.

 

24. Waiver and Severability

 

No waiver by McAfee of any term or condition set forth in these Terms of Service shall be deemed a further or continuing waiver of such term or condition or a waiver of any other term or condition, and any failure of McAfee to assert a right or provision under these Terms of Service shall not constitute a waiver of such right or provision.

 

If any provision of these Terms of Service is held by a court or other tribunal of competent jurisdiction to be invalid, illegal or unenforceable for any reason, such provision shall be eliminated or limited to the minimum extent such that the remaining provisions of these Terms of Service will continue in full force and effect.

 

25. Entire Agreement

 

These Terms of Service, our Privacy Notice and other Policies incorporated by reference constitute the sole and entire agreement between you and McAfee with respect to the McAfee Sites and supersede all prior and contemporaneous understandings, agreements, representations and warranties, both written and oral, with respect to the McAfee Sites.

 

26. Force Majeure

 

Under no circumstances shall McAfee, its affiliates, subsidiaries, or licensors be held liable for any delay or failure in performance resulting directly or indirectly from acts of nature, forces, or causes beyond its reasonable control, including, without limitation, Internet failures, computer equipment failures, telecommunication equipment failures, other equipment failures, loss of data, electrical power failures, strikes, labor disputes, riots, insurrections, civil disturbances, shortages of labor or materials, fires, floods, storms, explosions, acts of God, war, governmental actions, orders of domestic or foreign courts or tribunals, non-performance of third parties, or loss of or fluctuations in heat, light, or air-conditioning.

 

27. Comments and Concerns

 

The McAfee Sites are operated by McAfee, LLC.

 

All notices of copyright infringement claims should be sent to the copyright agent designated in our Copyright Policy in the manner and by the means set forth therein.

 

All other feedback, comments, requests for technical support and other communications relating to the McAfee Sites should be directed to: media@mcafee.com

 

LAST UPDATED: June 14, 2017

Virus Protection Pledge
McAfee Virus Protection Pledge
McAfee Virus Protection Pledge

What is McAfee Virus Protection Pledge?

 

From the moment you subscribe, we’re here to help keep your devices virus-free with our multi-layered protection. We want you to know that you can browse, bank and shop online safely with the knowledge that you have one of the best security services in the world protecting your digital life.

 

The Virus Protection Pledge provides you with the confidence that in the event a supported device gets a virus, a McAfee expert will remove it. If we can’t, we will offer a refund.

 

Our Virus Protection Pledge (VPP) is subject to and governed by the Virus Protection Pledge Terms & Conditions and the McAfee License Agreement.

 

To qualify for VPP and its virus removal and refund features, you must be enrolled in our auto-renewal service and meet the requirements set forth in the Full Terms. Below is a summary of the key terms:

 

 1. VPP is only valid for qualifying products, supported devices and specified languages and countries, as set out in our System Requirements.
 2. Your subscription must be actively enrolled in automatic renewal (turned on) and your account must have a valid credit card, debit card, or other payment mechanism on file. If you opt out of auto-renewal, you will not be entitled to VPP and its free virus removal service and refund features.
 3. To be eligible for the VPP virus removal service and qualify for a refund in the event we cannot remove a virus, you must have a McAfee anti-virus product installed and active on the qualifying device prior to the infection of the virus.
 4. Standalone services and products which do not include AV Protection, such as McAfee WebAdvisor or McAfee True Key, are not covered. Additionally, this Pledge does not apply to small business or enterprise products and services.
 5. A high speed internet connection is required to perform the virus removal service.
 6. Eligibility ends when your paid subscription ends.
 7. You must purchase, renew, or upgrade your subscription directly from McAfee.com; or if you have purchased the subscription from a retailer, valid, current proof of purchase is required. Our refund will be a full refund of the actual price paid for the current subscription term.
 8. Applicable law or regulation(s) of the country in which you reside may limit or alter the availability or scope of the Pledge.

 

THIS REFUND DOES NOT APPLY TO, AND WE ARE NOT RESPONSIBLE FOR, ANY LOSS OR DAMAGES CAUSED BY A VIRUS OR OTHER MALWARE.

 

Virus Protection Pledge – Terms & Conditions

 

If we are unable to remove a virus or other malware from your Qualifying Device protected by our Anti-Virus Software, you are entitled to obtain a refund (the “Pledge”) as described in these Virus Protection Pledge Terms & Conditions (these “Pledge Terms”). These Pledge Terms are subject to and governed by the McAfee License Agreement available on our website which is hereby incorporated by reference. All refunds are expressly conditioned upon your agreement to the McAfee License Agreement and these Pledge Terms.

 

 1. Refund Eligibility 
  In order to be eligible for a refund, you must meet the following conditions:
  1. The Pledge only applies to qualifying device(s) that meet the System Requirements specified in the McAfee License Agreement (each a “Qualifying Device”). Additionally, a high speed internet connection is required.
  2. You must have a McAfee anti-virus product installed and active on the qualifying device which is covered by the Pledge (“Anti-Virus Software”) prior to the infection of the virus. The Anti-Virus Software covered by the Pledge are listed in the System Requirements. The Pledge does not apply to standalone services and products which do not include virus protection, such as: McAfee WebAdvisor, McAfee True Key, McAfee Battery Optimizer, TechMaster PC-Tune Up, McAfee Mobile Security for iPhone and iPad, and McAfee Mobile Security for Android.
  3. Only paid, active subscriptions to Anti-Virus Software are eligible for a refund under the Pledge. Your eligibility for a refund under the Pledge expires upon expiration or termination of the subscription to the Anti-Virus Software.
  4. The Pledge is only valid in the languages and countries we support, as set out in the Virus Protection Pledge entry in the System Requirements. As of the Date Last Updated, this includes: English, in Australia, Canada, India, Malaysia, New Zealand, Philippines, Singapore, United Kingdom & United States.
  5. The Pledge does not apply to trial subscriptions or free software.
  6. You must purchase, renew, or upgrade your subscription directly from McAfee.com; or if you have purchased the subscription from a retailer, valid, current proof of purchase is required.
  7. Your subscription to Anti-Virus Software must be actively enrolled in automatic renewal. Your account must have a valid credit card, debit card, or other payment mechanism on file with us, and your automatic renewal settings must be turned on. If you opt out of autorenewal, you will not be entitled to the virus removal service or entitled to receive a refund.
  8. Applicable law or regulation(s) of the country in which the Qualifying Device is located may limit or alter the availability or scope of the Pledge.
 2.  

 3. Exclusions

  McAfee is not responsible for, and the refund DOES NOT apply to any loss or damage(s) incurred as a result of viruses. This Pledge applies solely to McAfee’s efforts to remove viruses from a Qualifying Device running Anti-Virus Software. It does not apply to other attacks, security breaches, threats, or damages resulting therefrom. For example, the Pledge will not cover losses or damage resulting from malware or viruses that (i) delete or destroy your data; (ii) modify your files; or (iii) encrypt files on your drive (such as ransomware that uses asymmetric encryption). The only way for you to protect yourself from these types of attacks is frequent back-ups of your data to another device or location. Additionally, this Pledge does not apply to small business or enterprise products and services.

 4.  

 5. Services

  McAfee shall provide the virus removal services as set forth in the Virus Removal Service Terms of Service which is hereby incorporated by reference.

 6.  

 7. Refund

  Annual or Monthly Anti-Virus Software Subscriptions. If you purchased an annual or monthly subscription to Anti-Virus Software, our refund will be a full refund of the actual price paid for the specific Anti-Virus Software subscription in the current subscription term (monthly or annual as purchased).


  Multi-Year Anti-Virus Software Subscriptions. If you purchased a multi-year subscription to Anti-Virus Software for a lump sum price, our refund will be a refund of the actual price paid for the specific Anti-Virus Software subscription.


  Bundled Subscriptions. If you purchased the subscription to Anti-Virus Software as part of a bundle of products/services, your refund will be the price of the Anti-Virus Software as posted on our website, not to exceed the total price paid for that bundle.


  For all subscription types, any savings, rebates, refunds, shipping, handling, and taxes are not refundable, except in states or jurisdictions where shipping and taxes are refundable.

 8.  

 9. Redemption and requesting a Refund

  The process you must follow to redeem the pledge and request a refund is available here.

 10.  

 11. Disclaimer

  While McAfee will make commercially reasonable efforts to remove a virus from your Qualifying Device running Anti-Virus Software, you understand and agree it is possible that a virus may not be removable, and McAfee does not guarantee that it will remove all viruses from your device(s). To the extent permitted by applicable law, McAfee will have no liability for loss of or recovery of data, service, or loss of use of systems(s) or networks arising out of the Pledge or any act or omission, including negligence, by McAfee and/or its representatives. To the extent permitted by applicable law, McAfee reserves the right to refuse, suspend or terminate the Pledge in its sole discretion. The Pledge is not transferable.

 12.  

 13. Questions

  If you have any questions, comments or concerns about these Terms, please contact us at: Support.

 

LAST UPDATED: August 2, 2016.

Redemption and Refund Process for VPP
Redemption and Refund Process for Virus Protection Pledge

 1. Confirm your McAfee Virus Protection Pledge eligibility:

    

  1. Sign in to My Account
  2. Click on the tab of the device you think might be infected
  3. Select Installed McAfee Apps
  4. Look for “Virus Protection Pledge”
 2.  

  If you see... It means...
  Virus Protection Pledge: Available You’re covered with our Virus Protection Pledge
  Virus Protection Pledge: Not Available  You’re not yet covered – sign up for Auto-renewal to enjoy our Virus Protection Pledge

   

  Don’t see anything? Your subscription doesn’t offer our Virus Protection Pledge

   

 3. If you believe your device is infected, please perform a full system scan

    

  1. Start your McAfee product.
  2. Click on the section of the screen labeled “Updates” to run a check for new program and virus definitions.
  3. Click “Scan your PC”. When the new “Scan your PC” section of the program window loads, click “Run a full scan.”
 4.  

   

 5. After running the full scan, if you believe your computer is still infected, please contact  McAfee Support.

 

Once we have determined your device has an infection, our agent will remove the identified malware from your computer. If our agent determines they cannot remove the malware from your machine, you will receive a refund (in accordance with the VPP Terms & Conditions) by:

 

 1. Reversing the original credit card transaction, if McAfee processed the original payment transaction within the last six months;
 2.  

  OR

   

 3. Mailing a check or visa gift card for the amount you paid for the product, if the original payment transaction occurred through a 3rd party, or the payment was processed by McAfee more than 6 months prior.