Intel Security

07 Eylül 2016
Intel Security Hissedarları,

Bugün, Intel ve TPG sizinle doğrudan paylaşmak istediğim heyecan verici bir açıklama yaptı. Sektördeki en büyük, bağımsız siber güvenlik şirketlerinden birini oluşturma amacı ile stratejik bir ortaklığın başlangıcını yaptık. Bu ortaklığı oluşturmak için Intel'in %49'una ve sınıfının en iyi teknoloji şirketlerinde büyük bir yatırım deneyimine sahip dünya çapında lider bir varlık şirketi olan TPG'nin %51'ine sahip olacağı, McAfee olarak adlandırılacak yeni bir anonim şirket kurduk. Bağımsız bir şirket olarak potansiyellerimizi tam olarak gerçekleştirmemizi sağlayacak büyük finansal, operasyonel ve teknolojik kaynaklara erişeceğiz.

Yeni kurulan şirketin CEO'su olarak organizasyona öncülük etmeye devam edeceğim ve geleceğimiz ile bu eylemin bizi nasıl yönlendireceği konusunda çok heyecanlıyım. Dijital dünyamıza zarar veren düşmanlardan bir adım önde olmamızı sağlayacak doğru stratejiye ve ürün portföyüne sahibiz. Müşterilerimizin tercih ettiği güvenlik ortağı olabilmek için en yetenekli kişileri istihdam ediyoruz. Ve bu hareketimiz ile ideal şirket yapısını oluşturarak, McAfee'yi gelişmiş bir odak, yenilik ve büyüme noktasına getireceğiz. Sonuç olarak, McAfee, sektördeki en iyi siber güvenlik sağlayıcısı olmaya kendini adamış ve daha güçlü bir konumda ortaya çıkacaktır.

Bu günlerde siber güvenlik açısından birçok olay olmaktadır. Sektörde bizim gibiler ve işleri ile ailelerini korumaya çalışanlar, kazanılması büyük önem taşıyan mücadelenin iyi tarafında bulunma ayrıcalığına sahiptir. Bunu göz önünde bulundurarak, bu hareketin müşterilerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımız için yeni bir geleceğin başlangıcını işaret ettiğine inanıyorum:

TPG, mevcut gelişmemizden ve uzun vadeli potansiyelimizden etkilenen tecrübeli bir teknoloji yatırımcısıdır. TPG ve Intel birlikte sektördeki en iyi siber güvenlik şirketini kurmayı amaçlamaktadırlar, çünkü müşterilerimiz daha iyisini hak etmektedir.

Bu şirket, McAfee olacak. Bugün, iki yüz elli milyondan fazla uç noktayı korumakta, dünyanın en büyük 2.000 şirketinin neredeyse üçte ikisini güvence altına almakta, 200 milyondan fazla müşteriyi savunmakta, her gün 400.000'den fazla yeni tehdidi tespit etmekte ve sektörün 7.500'den fazla en yetenekli ve güçlü siber güvenlik profesyonelini sunmaktayız. İleride daha da fazlasını sunacağız.

Müşterilerimiz, stratejimizin değişmediğinden emin olmak istemektedir. Değişmedi. Ortaklarımızın bağlılığımızın sarsılmayacağını bilmesi gerekir. Sarsılmayacak. Çalışanlarımız gelişmeye açık bir konumda yer alan bir şirkete dahil olduklarını bilmek istemektedirler. Öylesiniz.

İşlem tamamlandığında daha fazla bilgi sunulacaktır. Sizlerle McAfee hikayesinin bir sonraki bölümünü oluşturacak çalışmalar yapacağım için çok heyecanlıyım. O zamana kadar, McAfee ile birlikte olduğunuz ve bizi siber güvenlik ortağınız veya tedarikçiniz olarak tercih ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Geleceğimiz şimdi başlıyor. Ve henüz en iyiye ulaşmadık.

Christopher Young
Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür
Intel Security Group